Czego się spodziewać?

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

Awatar użytkownika
Janow
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:5 kwie 2015, o 21:54
Samochód:IVECO Daily
Firma:Fresh Logistics
Uprawnienia:B
Czego się spodziewać?

Post autor: Janow » 6 kwie 2015, o 18:35

Czego się spodziewać? Pierwszy raz jadę z kierowcą na tydzień przyuczenia. Przyjęli mnie na jego miejsce, on się zwalnia. Po tygodniu zjeżdżamy, a on idzie w siną dal. Dostaję Ducato z 2014 (chińczyk) plandeka 10ep. Jak będzie wyglądało spanie? Będziemy jechać na zmianę, raz śpi on, raz ja? Jeden będzie spał w kurniku, a drugi na siedzeniu? Zbyt dużo jedzenia też nie wezmę, bo po co, skoro to tylko tydzień. Nie wiem czy brać laptop w tą trasę? Dowiedziałem się, że mamy zajechać do Francji i Niemiec, zjazd. Nie wiem ile w tym prawdy. Po tygodniu mam czas 3-4 dni na przygotowanie się do drogi i samodzielny wyjazd na 2 tygodnie. Reasumując:
1. Jak wygląda spanie w podwójnej obsadzie na busie?
2. Brać w trasę na tydzień laptopa - podwójna obsada?
3. Realne jest obrócenie w tydzień do Francji -> Niemiec i zjazd do Polski?

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Czego się spodziewać?

Post autor: FRONT242 » 6 kwie 2015, o 19:40

Janow pisze: 1. Jak wygląda spanie w podwójnej obsadzie na busie?
2. Brać w trasę na tydzień laptopa - podwójna obsada?
3. Realne jest obrócenie w tydzień do Francji -> Niemiec i zjazd do Polski?
1. Jeden jedzie , drugi spi czy odpoczywa w kurniku . Wbrew pozorom w jadacym busie w kurniku mocno nie buja , fajnie sie spi . Trzeba wziasc pod uwage ze w razie zatrzymania do kontroli od reki masz mandat , bo nie wolno podczas jazdy przebywac w kurniku .Czyli zamiast zarobic to mozesz doplacic do interesu :D Podczas wypadku tez moze byc nie ciekawie . O tym musisz pamietac .Twoja decyzja , twoje zycie .
Jezeli 1 spi w kurniku a drugi spi na siedzeniach no to jest MASAKRA , po kilku dniach bedziesz wyjebany jak po miesiecznym poligonie . Szoferka ma okolo 2m na 1m ... 2 osoby na takiej przestrzeni to przejebane jak w ruskim czolgu :lol:

2. Na wielu stacjach jest darmowe wifi , wiec mozesz uzywac laptopa . Czy brac czy nie to twoja decyzja .
3. Spokojnie .
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Janow
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:5 kwie 2015, o 21:54
Samochód:IVECO Daily
Firma:Fresh Logistics
Uprawnienia:B

Re: Czego się spodziewać?

Post autor: Janow » 6 kwie 2015, o 19:53

FRONT242 pisze:
Janow pisze: 1. Jak wygląda spanie w podwójnej obsadzie na busie?
2. Brać w trasę na tydzień laptopa - podwójna obsada?
3. Realne jest obrócenie w tydzień do Francji -> Niemiec i zjazd do Polski?
1. Jeden jedzie , drugi spi czy odpoczywa w kurniku . Wbrew pozorom w jadacym busie w kurniku mocno nie buja , fajnie sie spi . Trzeba wziasc pod uwage ze w razie zatrzymania do kontroli od reki masz mandat , bo nie wolno podczas jazdy przebywac w kurniku .Czyli zamiast zarobic to mozesz doplacic do interesu :D Podczas wypadku tez moze byc nie ciekawie . O tym musisz pamietac .Twoja decyzja , twoje zycie .
Jezeli 1 spi w kurniku a drugi spi na siedzeniach no to jest MASAKRA , po kilku dniach bedziesz wyjebany jak po miesiecznym poligonie . Szoferka ma okolo 2m na 1m ... 2 osoby na takiej przestrzeni to przejebane jak w ruskim czolgu :lol:

2. Na wielu stacjach jest darmowe wifi , wiec mozesz uzywac laptopa . Czy brac czy nie to twoja decyzja .
3. Spokojnie .
Dziękuję ci kolego za odpowiedź. Dostałem propozycję pracy bez doświadczenia i nie chcę tego schrzanić, przeboleje ten tydzień. Jeszcze mam jedno pytanie co do kuchenek. Brać ze sobą butlę gazową i kombinować z jej zabezpieczaniem itd., czy kupić kuchenkę na kartusz za 50zł?

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Czego się spodziewać?

Post autor: FRONT242 » 6 kwie 2015, o 20:03

Janow pisze: Dziękuję ci kolego za odpowiedź. Dostałem propozycję pracy bez doświadczenia i nie chcę tego schrzanić, przeboleje ten tydzień. Jeszcze mam jedno pytanie co do kuchenek. Brać ze sobą butlę gazową i kombinować z jej zabezpieczaniem itd., czy kupić kuchenkę na kartusz za 50zł?
Ja uzywam kuchenke z kartuszami . Zajebista sprawa czy podgrzac sobie jedzenie czy wode na kawe , nawet wieksze gotowanie wchodzi w gre . Z butla to wikeszy problem bo jest duza , nieporeczna , jak cos na niej stoi to trzeba pilnowac zeby sie nie wywalilo , przy kontroli nie mozesz miec w szoferce bo w .DE mandat wpiernicza .

Do tego pytania wczesniej o spanie w busie , zapomnialem dopisac co z ogrzewaniem postojowym ? O tej porze roku jest bardzo zimno , wiec WEBASTO na pewno jest podlaczone tylko do kurnika ( jak wogole jest webasto :lol: ) Nie wyobrazam sobie kimania na siedzeniach i w dodatku bez ogrzewania ....
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Janow
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:5 kwie 2015, o 21:54
Samochód:IVECO Daily
Firma:Fresh Logistics
Uprawnienia:B

Re: Czego się spodziewać?

Post autor: Janow » 6 kwie 2015, o 20:09

FRONT242 pisze:
Janow pisze: Dziękuję ci kolego za odpowiedź. Dostałem propozycję pracy bez doświadczenia i nie chcę tego schrzanić, przeboleje ten tydzień. Jeszcze mam jedno pytanie co do kuchenek. Brać ze sobą butlę gazową i kombinować z jej zabezpieczaniem itd., czy kupić kuchenkę na kartusz za 50zł?
Ja uzywam kuchenke z kartuszami . Zajebista sprawa czy podgrzac sobie jedzenie czy wode na kawe , nawet wieksze gotowanie wchodzi w gre . Z butla to wikeszy problem bo jest duza , nieporeczna , jak cos na niej stoi to trzeba pilnowac zeby sie nie wywalilo , przy kontroli nie mozesz miec w szoferce bo w .DE mandat wpiernicza .

Do tego pytania wczesniej o spanie w busie , zapomnialem dopisac co z ogrzewaniem postojowym ? O tej porze roku jest bardzo zimno , wiec WEBASTO na pewno jest podlaczone tylko do kurnika ( jak wogole jest webasto :lol: ) Nie wyobrazam sobie kimania na siedzeniach i w dodatku bez ogrzewania ....
Samochód jest wyposażony w webasto, ale jak to dokładnie działa to nie mam pojęcia. Co do kuchenki to faktycznie, lepiej zainwestować te 50zł i mieć spokojną głowę.

Awatar użytkownika
Iglak
Użytkownik
Użytkownik
Posty:325
Rejestracja:11 lis 2014, o 19:50
Samochód:Superb
Firma:Własna
Uprawnienia:A, B
Lokalizacja:Łódź

Re: Czego się spodziewać?

Post autor: Iglak » 7 kwie 2015, o 08:49

Kolego za siedzeniem pasazera powinienes miec knefel do regulacji nawiewu webasto gora-dol. Pobaw sie z tym a napewno nie bedziesz marzl jesli spisz na dole :D
Z każdym dniem rośnie liczba osób które mogą mnie pocałować w dupe!

Awatar użytkownika
Janow
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:5 kwie 2015, o 21:54
Samochód:IVECO Daily
Firma:Fresh Logistics
Uprawnienia:B

Re: Czego się spodziewać?

Post autor: Janow » 7 kwie 2015, o 11:33

A jak z parkingami w miastach i na autostradzie? Słyszałem żeby nie stawać na autohofach w Niemczech ze względu na cenę. Odwiedzać będę najczęściej Hiszpanie Niemcy Holandię i portugalie

Awatar użytkownika
Janow
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:5 kwie 2015, o 21:54
Samochód:IVECO Daily
Firma:Fresh Logistics
Uprawnienia:B

Re: Czego się spodziewać?

Post autor: Janow » 7 kwie 2015, o 21:06

Dostałem info od szefa, że mam wyjazd w ten piątek i to samemu na 2 tygodnie. Teraz dopiero dopadł mnie stres. Możecie mi powiedzieć jeszcze jak wygląda z paszportem w UE? Jest gdzieś wymagany? Będę dopiero jutro składał wniosek o niego, a póki co tylko dowód osobisty. Martwią mnie jeszcze załadunki - zabezpieczanie towaru.

Awatar użytkownika
Iglak
Użytkownik
Użytkownik
Posty:325
Rejestracja:11 lis 2014, o 19:50
Samochód:Superb
Firma:Własna
Uprawnienia:A, B
Lokalizacja:Łódź

Re: Czego się spodziewać?

Post autor: Iglak » 7 kwie 2015, o 21:46

Janow pisze:Dostałem info od szefa, że mam wyjazd w ten piątek i to samemu na 2 tygodnie. Teraz dopiero dopadł mnie stres. Możecie mi powiedzieć jeszcze jak wygląda z paszportem w UE? Jest gdzieś wymagany? Będę dopiero jutro składał wniosek o niego, a póki co tylko dowód osobisty. Martwią mnie jeszcze załadunki - zabezpieczanie towaru.
wystarczy Ci dowód na całą europe chyba ze bedziesz trenował turka. co do zabezpieczenia towaru to poproś o szkolenie jak nie masz pojęcia jak to robić
Z każdym dniem rośnie liczba osób które mogą mnie pocałować w dupe!

Awatar użytkownika
Janow
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:5 kwie 2015, o 21:54
Samochód:IVECO Daily
Firma:Fresh Logistics
Uprawnienia:B

Re: Czego się spodziewać?

Post autor: Janow » 7 kwie 2015, o 21:51

Poczytałem trochę o zabezpieczeniu ładunków tutaj na forum + 10 przykazań, ale nie ma to jak nauka w praktyce. Ile średnio robi się kilometrów w 1,5-2tyg jazdy? System 2/1 jest w miarę optymalny i opłacalny?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”