Pierwszy raz bez doświadczenia

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

Awatar użytkownika
davids
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:1 paź 2014, o 19:27
Uprawnienia:B
Pierwszy raz bez doświadczenia

Post autor: davids » 2 paź 2014, o 13:08

Czesc,jest tutaj duzo informacji a nawet bardzo duzo i nie mozna wszystkiego przeczytac. Duzo jest na temat co zabrac w pierwsza trase a ja mam takie pytanie.
Jak wygladała pierwsza trasa bez wczesniejszego doświadczenia? Czego sie obawialiscie przed wyjazdem ,co okazała sie łatwe a co okazało sie ciezkie za pierwszym razem?
Szukam teraz pracy jako kierowca kat B,mam 22 lata i wszedzie wymagaja doświadczenia ,dlatego tez pytam co jest najwazniejsze aby wiedziec i czego się obawiać lub nie.Jesli chodzi o języki to z angielskim jest słabo ale mysle ze sie dogadam,na maturze sie dogadałem to i w trasie by jakos poszło :)
Bede wdzięczny gdy opiszecie mi swoja trase,gdzie była i takie tam ważniejsze szczegóły.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jedi6667
Posty:186
Rejestracja:25 cze 2014, o 17:01
Samochód:Fiat Ducato 3.0 Maxi
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Żyrardów

Re: Pierwszy raz bez doświadczenia

Post autor: jedi6667 » 3 paź 2014, o 10:34

Obciczacz do paznokci bo będziesz obgryzał jak zapomnisz :-) ja po pierwszej trasie zrobiłem korektę tego co mi potrzebne. Teraz zabrałem 18 "domowych obiadków" czyli słoików, dwie duże paczki makaronu, 12 konserw (jakie chcesz), dwie zgrzewki wody plus dwie po butle po 5 l, jeśli palisz to kilo tytoniu i 1000 gilz, przydatne są chusteczki dla dzieci te nawilżane (tanie w Kauflandzie), mydło w płynie, zbiornik na wodę pod samochodem napełnij. Butla z gazem, palnik, ciepły śpiwór i poduszka, kilka rolek papieru toaletowego, ręczniczki. Gąbka, miseczka, czajnik, garnek. Środki czystości.

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Pierwszy raz bez doświadczenia

Post autor: FRONT242 » 3 paź 2014, o 11:31

jedi6667 pisze:Obciczacz do paznokci bo będziesz obgryzał jak zapomnisz :-) ja po pierwszej trasie zrobiłem korektę tego co mi potrzebne. Teraz zabrałem 18 "domowych obiadków" czyli słoików, dwie duże paczki makaronu, 12 konserw (jakie chcesz), dwie zgrzewki wody plus dwie po butle po 5 l, jeśli palisz to kilo tytoniu i 1000 gilz, przydatne są chusteczki dla dzieci te nawilżane (tanie w Kauflandzie), mydło w płynie, zbiornik na wodę pod samochodem napełnij. Butla z gazem, palnik, ciepły śpiwór i poduszka, kilka rolek papieru toaletowego, ręczniczki. Gąbka, miseczka, czajnik, garnek. Środki czystości.
Jak masz laptopa to kilka filmow z Teresa Orlowsky lub jakas w tym stylu . Jak nie masz lapa to kilka CKMow , bo po 1 to sie szybko wystrzelasz .

Dla praktykujacych katolikow - rozaniec , obrazek sw. krzysztofa na przednia szybe i biblia do czytania na parkingach :D , na allegro mozesz kupic sobie jakas relikwie i powiesic na lusterko :D Miejsce w szoferce na zawieszenie pamiatki z pierwszej komunii tez gdzies znajdziesz bo szoferki w busach sa dosc spore .
Koniecznie pol litra wody swieconej .... ( % ) w celu transcendencjnego kontaktu ze stworca .

A tak na powaznie to temat juz tyle razy przerabiany ze az do zwymiotowania , poszukaj na forum to znajdziesz .
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
jedi6667
Posty:186
Rejestracja:25 cze 2014, o 17:01
Samochód:Fiat Ducato 3.0 Maxi
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Żyrardów

Re: Pierwszy raz bez doświadczenia

Post autor: jedi6667 » 3 paź 2014, o 12:48

Wiara, cierpliwość i brak tęsknoty za kim kolwiek.

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Pierwszy raz bez doświadczenia

Post autor: FRONT242 » 3 paź 2014, o 16:38

jedi6667 pisze:Wiara, cierpliwość i brak tęsknoty za kim kolwiek.

.... i tak oto orzekl mistrz jedi :lol:

Obrazek
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
JuniorS
Posty:98
Rejestracja:13 lut 2014, o 18:42
Samochód:MAN TGX 18.440
Firma:Trans Cargo
Uprawnienia:B,C+E
Lokalizacja:Wrocław

Re: Pierwszy raz bez doświadczenia

Post autor: JuniorS » 3 gru 2014, o 02:56

Teresa Orlowsky w dzisiejszych czasach ???

Na trasę Teresę O. zabierał mój pradziad :D
Obrazek MANIEK !

Awatar użytkownika
Chmielutek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:19 lut 2016, o 12:16
Samochód:Renault
Firma:Pas
Uprawnienia:b

Re: Pierwszy raz bez doświadczenia

Post autor: Chmielutek » 24 lut 2016, o 19:33

Możecie mi podpowiedzieć ile powinien dać mi pieniędzy szef na drogę ?? Ewentualne pRomy autostrady albo np na nie przewidziane okoliczności. Chcę się dowiedzieć tylko orientacyjnie

Awatar użytkownika
Sendula
Użytkownik
Użytkownik
Posty:148
Rejestracja:6 maja 2015, o 22:52
Samochód:Opel Movano/winda
Firma:Robi
Uprawnienia:b
Lokalizacja:Inowrocław/Europa

Re: Pierwszy raz bez doświadczenia

Post autor: Sendula » 5 mar 2016, o 20:32

Szef powinien dac Tobie karte paliwową. Paliwo, autostrady. Promy bukuje szef lub spedycja i to Cie nie interere. Nieprzewidziane wydatki, to Twoja karta do konta w takim samym banku, w ktorym ma szef (to najczestrze rozwiazanie), albo sluzbowa karta, czyli szefa (sporadyczne przypadki).

Awatar użytkownika
marcin83
Użytkownik
Użytkownik
Posty:18
Rejestracja:10 mar 2016, o 23:47
Samochód:Boxer
Uprawnienia:B

Re: Pierwszy raz bez doświadczenia

Post autor: marcin83 » 12 mar 2016, o 19:02

Witam.
Na forum jest dużo tematów o pierwszej trasie. Sam stoję przed takim wyjazdem. Siedzę i czytam forum, ale na parę kwestii nie znalazłem odp.
Kuchenka, a raczej kartusze do niej. Którego typu naboje można łatwiej kupić za granicą?
takie beczułki http://www.alpintech.pl/galerie/c/campi ... c_4100.jpg
czy takie podłużne http://intersklepkielce.pl/1947-6707-th ... z-gaz-.jpg .
Czy zabrać 2kg butlę z palnikiem (w kabinie mieć nie można, a na pace?)
Od szefa dostaję navi, sobie kupiłem drugą (smartgps 732 +igo primo) - a sprawa atlasu? potrzebny, niepotrzebny? Jakiego dobrego w miarę taniego szukać? W laptopie mam google earth żeby sobie w razie czego trasę podejrzeć.
Przetwornica - sprawa oczywista.
Lodówka/ chłodziarka (na allegro po 120zł)? Dużej sprawności chyba to nie ma, ale mogę się mylić.
2 telefony (nie smartfony) + służbowy z netem (1GB) - pocztę odbiorę, z resztą stron ciężko.
Rejestrator video?
Coś jeszcze czego tu nie wspomniałem, a potrzebne?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
piterol
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:28 kwie 2015, o 17:47
Samochód:Renault Master
Firma:własna niestety
Uprawnienia:b,c

Re: Pierwszy raz bez doświadczenia

Post autor: piterol » 12 mar 2016, o 19:46

Nie zapomnij ręcznika, ręcznika papierowego i papieru toaletowego. Co do atlasu to moim skromnym zdaniem jest niezbędny. Czasami nawigacja potrafi wymyślić dosłownie cuda a dzięki mapie szybko można zweryfikować jej wskazania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”