Skandynawia

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

Awatar użytkownika
Sprrrinter
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:14 wrz 2014, o 01:41
Skandynawia

Post autor: Sprrrinter » 14 wrz 2014, o 01:41

Witajcie.

Niedługo prawdopodobnie ruszam na szlaki Skandynawii. Szwecja, Norwegia, ale głównie Szwecja.

Proszę, podpowiedzcie na co uważać, czego się spodziewać, czego nie robić itp., jakieś mniej lub bardziej ważniejsze przepisy drogowe charakterystyczne dla tych państw itd. Na pewno nastawiam się na spotkania ze zwierzętami i hardcore w zimę, tym bardziej że auto jest tylnonapędowe.

Szukałem coś na temat Skandynawii na forum ale raczej nic treściwego nie znalazłem.


Pozdrawiam i szerokiej bezpiecznej drogi!

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Skandynawia

Post autor: bambo » 14 wrz 2014, o 10:27

Wiec tak Skandynawia jest piekna jesscze bezpieczna spokojna drogi dobre nieduzy ruch , a na co uwazac ja mysle ze najbardziej problem to postoje :) ZANIM STANIESZ NA STACJI pacz na znaki dla pewnosci zawwze podejdz do obslugi i spytaj czy darmowy czy mozna stac , bo obudzisz sie z mandatem za szyba . Dzikusy sa fajne czyste bezpieczne ciepla woda jest i sa ogrzewane - nadmuchy cieplego powietrza , jezdzij wedlug znakow - (chodzi o predkosc )Zreszta o przepisach nie musze pisac bo kazdy kierowca powinien sie stosowac do nich wiec mysle ze pytanie nie namiejscu wszedzie przepisy zazwyczaj sa jednoznaczne :) NIE CHWAL SIE ALKOHOLEM JAK MASZ bo zaraz bedziesz mial policje ze handlujesz - kolega ostanio musial wyjasniac ze ma, dla siebie .Zaopatrz sie wtyle jedzenia zeby ci wystacczylo na czas pobytu w skandynawi bo straszna drozyzna . Uwazaj na wjazd- przejazd przez sztokholm platny tyle co do Szwecji Norwegia jak i szwajcaria wjezdzajac musisz oclic-zglosic towar . Niezawsze sie przyczepia ale lepiej posciagaj wsjo z kokpitu typu pulka wszystkie nawieszki proporczyki tablice imienne co zaslania szybe posciagaj za to jest mandat w Norwegi u nich szyba musi byc calkowicie przejzysta. Zadnego alkoholum jako kierowca -Turystycznie 10 piw autostrady platne ale jedziesz normalnie szczytuja kamery i potem przychodzi do bosa rachunek i jest oki most w finesundzie przejscie graniczne szwecji z norwegia tam zazwyczaj sie przekracza i cli to most jest platny odrazu ale mozna placic karta bankowa paliwowa , parkingi stacje tez pytaj .Finlandia najbardziej lubie :) niespotkalem sie z platnymi ale z doswiadczenia zawsze pytam .Zima moze zaskoczyc spij czujnie zerkaj co jakis czas nima duzo sniegu budzisz sie i zasypane auto do polowy nieraz potrafi policja zastukac i ostrzec lancuchy musisz miec nie wspomne o kablach i linie .Tak j/w UWAGA NA ALKOHOL PRZEPISY DROGOWE ZARCIE PARKINGI i co ALLELUJA i doprzodu jezeli chodzi o to bezpieczenstwo na parkingach to Szwecja od polowy do gory nawet dzikusy spokojne na dole zaczyna robic sie syf okolice Malmo zdaza sie ze potna , lanckorona ogolnie te portowe na dole czeba uwazac a tak to super ja moge jezdzic caly czas po skandynawi ,Finlandia ,Dania Norwegia spokoj cisz jest oki :) wracajac do alkolu jak juz chcesz tam kupic to niedosc ze drogie to ma gora 3 % i to nie piwo :) Jak musisz to kup, odrazu wiecej bo pojdziesz pare razy i zrobia z ci3bie alkoholika to jest prawd nie zadne opowiesci ja to, potwierdzam tam jest jak pisze najgorzej moim zdanie z jedzeniem naprawd3 trzeba zrobic spore zapasymnas nie stac na tamtejsze ceny drozyzna straszna aczkolwiek pojezdzisz to napotkasz pare sklepow z promocjami zdaza sie ale to juz... rozkminisz . Jeszcze wracajac do szwecji to nawet pod fabryka ( rozladunkiem )nie mozna stac mozna dostac mandat w Finlandi i Norwegi na rozladunku jak na noc zostalem nikt mi nigdy uwaginie zwrocil ale Szwecja tak .Mało nie dużo busow tam spotkasz wiec morzesz wekend spedzic sam -internet jest na kazdej stacji przewaznie za free ja mam wykupiony na szwecje w Laycamobilestarter placisz raz 50 koron i doładowanie 69 koron za 1 GB mi wystarcza 500 MB za 35 karte do telefonu tez mam tez sie oplaca zreszta z layci korzystam w 7 krajach i jestem zadowolony -Polecam jak ktos tu ma layce w PL to rozmawiasz praktycznie za free do bulu http://www.lycamobile.se/en/bundle?id=3 wiec nie drogo :) ,a rozmowy http://www.lycamobile.se/en/bundle?id=4 takze jezdzac duzo po szwecji oplaca sie wykupic karte .Jak bys chciala i niemial zywcem gdzie stanac to platne kosztuja 100 koron masz w tym prysznic,talon do jedzenia do szwedzkiego stolu np. tylko bilet musisz umiescic za szyba zeby widzileli ze oplaciles parking .Na losie tez uwazaj :) Tak cosobie przypomne to dopisuje ,mysle ze tyyle przewaznie ja plyne z niemiec Puttgardem ,czasami z Rostocku a z Pl ze swinoujscia takze jest czas jak juz wspomnialem na zakupy u nas lub u Niemca. Tak wiec mysle ze troszke pomoglem to szerokosci zycze Powodzonka
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
JuniorS
Posty:98
Rejestracja:13 lut 2014, o 18:42
Samochód:MAN TGX 18.440
Firma:Trans Cargo
Uprawnienia:B,C+E
Lokalizacja:Wrocław

Re: Skandynawia

Post autor: JuniorS » 3 gru 2014, o 02:58

Spodziewać to się możesz śniegu. I to w ilości której mogłeś nigdy na oczy nie widzieć :D
Obrazek MANIEK !

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Skandynawia

Post autor: orys » 3 gru 2014, o 22:08

Tu masz do poczytania z moich starych czasów: http://www.wagaciezka.com/viewtopic.php?f=36&t=32764 ;-)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”