Po samej Francji

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

Awatar użytkownika
Popek_Zgr
Użytkownik
Użytkownik
Posty:13
Rejestracja:24 sie 2014, o 14:43
Samochód:Mercedes Sprinter
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zgierz
Po samej Francji

Post autor: Popek_Zgr » 25 sie 2014, o 13:51

Cześć :) Jestem tu nowy jak i zaczynam nowa prace w systemie 3/1 po Francji. Chciałbym, żeby już doświadczeni koledzy przybliżyli jak to wszystko wygląda od A do Z. Odrazu napisze, ze z językiem słabo u mnie, ale przeglądając forum znalazłem trochę zwrotów dla kierowców, resztę mam nadzieje, ze przedstawicie mi Wy i do zobaczenia na szlaku :) z gory dzieki :)

Awatar użytkownika
Dawid86
Użytkownik
Użytkownik
Posty:46
Rejestracja:2 cze 2014, o 14:21
Samochód:Peugeot Boxer 3.0
Lokalizacja:http://www.busiarze.com.pl
Kontakt:

Re: Po samej Francji

Post autor: Dawid86 » 25 sie 2014, o 14:26

wątpie że komukolwiek będzię się chciało napisać książkę z swoich przygód czy też co cię czeka bądź nie, bo tak naprawdę sam musisz przekonać się na własnej skórze co będzie cię czekać. Jedyne logiczne wyjście z sytuacji to zadaj najbardziej nurtujące cię pytania a chłopaki z pewnością ci odpowiedzą. Ja również służe pomocą jak coś :) Na forum pozatym jest bardzo dużo informacji na temat pierwszej trasy,francji, itd...
-
"człowiek jest na ty­le in­te­ligen­tny, na ile sku­tecznie pot­ra­fi zap­rzeczyć swo­jemu idiotyzmowi"

Awatar użytkownika
Popek_Zgr
Użytkownik
Użytkownik
Posty:13
Rejestracja:24 sie 2014, o 14:43
Samochód:Mercedes Sprinter
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zgierz

Re: Po samej Francji

Post autor: Popek_Zgr » 25 sie 2014, o 14:34

Dzięki Kolego za rade, ale myślę, ze jak każdy coś od siebie dorzuci to nic złego się nie stanie a ja niezmiernie bd wdzięczny za uzyskana pomoc :D . Szukałem tematu Francji dobitnego takiego ale nic szczegółowego opisania nie ma. Na szczęście znalazłem to forum i mam nadzieje, ze z wami przejeżdżę te pierwsze 3 tyg a potem będzie już tylko lepiej :)

Awatar użytkownika
Dekker
Administrator
Administrator
Posty:416
Rejestracja:9 mar 2013, o 13:59
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Rzeszów
Kontakt:

Re: Po samej Francji

Post autor: Dekker » 25 sie 2014, o 15:08

Pomogłem? Podziękuj http://www.facebook.com/pages/Busy-szyb ... 5746436100 <- Lubię to!
Czekamy na wasze wiadomości!
Zobacz również:
memyztransportu.pl - memy z transportu wzięte (typowy spedytor, Andrzej szofer kierowca zawodowy, widzimy sie na dżangłerze)
ebusiarze.pl - darmowe ogłoszenia o pracę dla busiarzy, kierowca międzynarodowy, kierowca krajowy, spedytor
odlotowe-skarpetki.pl - Kolorowe skarpetki,
Śmieszne skarpetki na prezent

Awatar użytkownika
Dawid86
Użytkownik
Użytkownik
Posty:46
Rejestracja:2 cze 2014, o 14:21
Samochód:Peugeot Boxer 3.0
Lokalizacja:http://www.busiarze.com.pl
Kontakt:

Re: Po samej Francji

Post autor: Dawid86 » 25 sie 2014, o 16:53

najważniejsze jak pojedziesz na Francje to nie wiem jak jeździsz ale radzę zmień przyzwyczajenia wielu polskich kierowców i uważaj na OGRANICZENIA PRĘDKOŚCI w FR, jest bardzo dużo speed camer czyli fotoradarów robiących zdjęcia zarówno od przodu jak i od tyłu, i mają przeważnie bardzo mały zakres tolerancji ograniczenia prędkości, jak nie chcesz fotki to jeśli jest 50 to jedź 50! taka moja rada ;)
"człowiek jest na ty­le in­te­ligen­tny, na ile sku­tecznie pot­ra­fi zap­rzeczyć swo­jemu idiotyzmowi"

Awatar użytkownika
Popek_Zgr
Użytkownik
Użytkownik
Posty:13
Rejestracja:24 sie 2014, o 14:43
Samochód:Mercedes Sprinter
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zgierz

Re: Po samej Francji

Post autor: Popek_Zgr » 25 sie 2014, o 17:01

Dzięki wielkie Dekker :) Jak ktoś miałby jeszcze jakieś szczegóły, zamiany nowości chętnie poczytam :)

A mam jeszcze takie pytanka;

1). Jaka mapa navi najlepiej i najdokładniej się spisuje we Francji?
2). Jak z netem jak bym chciał wziasc z Polski do jakiego operatora się kierowac ? :D
3). Jakie aplikacje są przydatne na tamtym terenie, sprawdzone? (mam HTC z androidem).
4). I czy są translatory lub tłumaczę które działają na terenie Francji (słabo u mnie z językiem)

Awatar użytkownika
Dawid86
Użytkownik
Użytkownik
Posty:46
Rejestracja:2 cze 2014, o 14:21
Samochód:Peugeot Boxer 3.0
Lokalizacja:http://www.busiarze.com.pl
Kontakt:

Re: Po samej Francji

Post autor: Dawid86 » 25 sie 2014, o 17:20

ad.4
https://play.google.com/store/apps/deta ... late&hl=pl ściągnij sobie w domu tego tłumacza i co ważne pobierz pakiet językowy polski + francuski całośc zajmuje pare MB ale według mnie narawdę warto, szybko tłumaczy zdania, wyrazy i co ważne korzystasz z niego OFFLINE! (ja mam jeszcze Pakiet Angielski i Niemiecki, w zupełności wystarcza)
"człowiek jest na ty­le in­te­ligen­tny, na ile sku­tecznie pot­ra­fi zap­rzeczyć swo­jemu idiotyzmowi"

Awatar użytkownika
Dekker
Administrator
Administrator
Posty:416
Rejestracja:9 mar 2013, o 13:59
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Rzeszów
Kontakt:

Re: Po samej Francji

Post autor: Dekker » 25 sie 2014, o 18:28

Pomogłem? Podziękuj http://www.facebook.com/pages/Busy-szyb ... 5746436100 <- Lubię to!
Czekamy na wasze wiadomości!
Zobacz również:
memyztransportu.pl - memy z transportu wzięte (typowy spedytor, Andrzej szofer kierowca zawodowy, widzimy sie na dżangłerze)
ebusiarze.pl - darmowe ogłoszenia o pracę dla busiarzy, kierowca międzynarodowy, kierowca krajowy, spedytor
odlotowe-skarpetki.pl - Kolorowe skarpetki,
Śmieszne skarpetki na prezent

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: Po samej Francji

Post autor: STI » 26 sie 2014, o 14:06

Dawid86 pisze:najważniejsze jak pojedziesz na Francje to nie wiem jak jeździsz ale radzę zmień przyzwyczajenia wielu polskich kierowców i uważaj na OGRANICZENIA PRĘDKOŚCI w FR, jest bardzo dużo speed camer czyli fotoradarów robiących zdjęcia zarówno od przodu jak i od tyłu, i mają przeważnie bardzo mały zakres tolerancji ograniczenia prędkości, jak nie chcesz fotki to jeśli jest 50 to jedź 50! taka moja rada ;)
Kolego tolerancja jest 10%- wymóg unijny. Jeśli to mało...no proszę Cię :-)

Awatar użytkownika
peeter91
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:5 mar 2014, o 12:15
Uprawnienia:B

Re: Po samej Francji

Post autor: peeter91 » 26 sie 2014, o 21:07

Nie wiem czy na forum było, tzn na pewno było, tylko przypomnę - uważaj na ..pedałów.. tam tego ku*** jest pełno, ostatnio stałem od środy od godziny około 18:00 do czwartku też jakoś do 16:00 na parkingu przy landówce jakieś 50km na północ od Dijon'u zanim spedzio coś znalazł żeby ruszyć stamtąd w stronę domu, koszmar, k****, no chyba że miałem pecha z parkingiem i to było ich jakieś umówione miejsce spotkań, więcej ich było jak mrówek, bez krępacji z tubkami wazeliny łazili do lasu, aż moja panna zazdrosna się zrobiła, ogólnie nie polecam takich parkingów na postój dłuższy jak 24h w tygodniu, o weekendach nie wspomnę, ja na całe szczęście rzadko tam weekenduje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”