Pierwsza trasa Busem 3/1

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

Awatar użytkownika
lemitrans
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:28 gru 2013, o 17:22
Uprawnienia:B,C,C+E
Pierwsza trasa Busem 3/1

Post autor: lemitrans » 3 sie 2014, o 10:11

Witam Koledzy

Proszę o pomoc mam obawy co do Kontrollbuch ( już czytałem na forum cały artykuł LUCKIEGO ) ale mam wątpliwości , okazywania 28 dni wstecz ( CMR i Rachunki za paliwo ) jak to rozpisywać aby się nie doczepili . Następny temat to odprawy celne np. Załadunek w Hiszpanii , rozładunek Francja ????? są jakieś miejsca do oclenia na załadunkach czy trzeba szukać ????? I temat ile EURO zabrać w trasę i co zabrać ( z jedzenia mam chłodziarkę ) . Proszę o szczere odpowiedzi na dniach ruszam w pierwszą trasę po UE ( wcześniej jeździłem tylko kraj )

Awatar użytkownika
lemitrans
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:28 gru 2013, o 17:22
Uprawnienia:B,C,C+E

Re: Pierwsza trasa Busem 3/1

Post autor: lemitrans » 3 sie 2014, o 18:25

Dziękuje za wyczerpujące i przydatne w drodze podpowiedzi :!: :evil: . Wynika z tego forum ( a po co jest to forum ) " KONIEC JĘZYKA ZA PRZEWODNIKA "

Pozdrawiam
Wszystkich kolegów

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Pierwsza trasa Busem 3/1

Post autor: FRONT242 » 3 sie 2014, o 18:30

lemitrans pisze:Dziękuje za wyczerpujące i przydatne w drodze podpowiedzi :!: :evil: . Wynika z tego forum ( a po co jest to forum ) " KONIEC JĘZYKA ZA PRZEWODNIKA "

Pozdrawiam
Wszystkich kolegów
Kolego , nie sraj zarem :D bo te tematy o ktore pytasz byly poruszane po kilka razy . Rusz dupe i poszukaj na forum a nie nastepny co mu podaj na talerzu informacje bo nie chce sie szukac .
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
lemitrans
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:28 gru 2013, o 17:22
Uprawnienia:B,C,C+E

Re: Pierwsza trasa Busem 3/1

Post autor: lemitrans » 3 sie 2014, o 20:04

Ale właśnie KOLEGO trzeba umieć czytać ze zrozumieniem ok resztę tematów znalazłem ale nurtuje mnie ten o KB i zapewniam Cię nie ma słowa o tym co chcę abyście mi podpowiedzieli ( jest ten wątek LACKIEGO ) ale to opis zwykłego czasu pracy kierowcy zawodowego a mi chodzi o to jakie macie patenty na oszukiwanie BAG !!!!!!!!!!!!!!!!!! więc to TY KOLEGO nie sraj żarem :!: i nic nie znalazłem o odprawach celnych a tak się MĄDRUJESZ

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
symyrytyfy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:78
Rejestracja:17 gru 2013, o 11:33
Uprawnienia:B,C,C+E

Re: Pierwsza trasa Busem 3/1

Post autor: symyrytyfy » 3 sie 2014, o 20:35

Jeżeli transport odbywa się na terenie UE (poza Szwajcarią) nie ma obowiązku odpraw celnych.

Awatar użytkownika
Dekker
Administrator
Administrator
Posty:416
Rejestracja:9 mar 2013, o 13:59
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Rzeszów
Kontakt:

Re: Pierwsza trasa Busem 3/1

Post autor: Dekker » 4 sie 2014, o 01:38

Co do kontrolbucha to znajdz sobie artykul MiroBusiarz.
Pomogłem? Podziękuj http://www.facebook.com/pages/Busy-szyb ... 5746436100 <- Lubię to!
Czekamy na wasze wiadomości!
Zobacz również:
memyztransportu.pl - memy z transportu wzięte (typowy spedytor, Andrzej szofer kierowca zawodowy, widzimy sie na dżangłerze)
ebusiarze.pl - darmowe ogłoszenia o pracę dla busiarzy, kierowca międzynarodowy, kierowca krajowy, spedytor
odlotowe-skarpetki.pl - Kolorowe skarpetki,
Śmieszne skarpetki na prezent

Awatar użytkownika
selwas
Użytkownik
Użytkownik
Posty:104
Rejestracja:10 kwie 2013, o 20:22
Samochód:Boxer 3.0Hdi
Firma:P.H.Trans
Uprawnienia:B,C, HDS
Lokalizacja:Myślenice

Re: Pierwsza trasa Busem 3/1

Post autor: selwas » 4 sie 2014, o 23:08

Ja tam nie widze problemu, urlopówka za poprzednie dni wolne od pracy. Niektórzy mają sposoby rozpisywania km w krajach gdzie nie jest objęty kb. Ja nigdy wiecej niz 900km za dzien nie robiłem więc tego problemu nie było.

Awatar użytkownika
lemitrans
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:28 gru 2013, o 17:22
Uprawnienia:B,C,C+E

Re: Pierwsza trasa Busem 3/1

Post autor: lemitrans » 5 sie 2014, o 06:54

DEEKER wątek MARIO to taki sam jak LUCKIEGO skopiowany żywcem ja nie widzę różnicy ale dziękuje za info

Awatar użytkownika
Amcia
Posty:140
Rejestracja:29 mar 2013, o 18:34
Samochód:Citroen Berlingo
Lokalizacja:Rzeszów

Re: Pierwsza trasa Busem 3/1

Post autor: Amcia » 4 wrz 2014, o 09:09

Kolega pytał o przypadek załadunku w Hiszpanii i rozładunku we Francji i co z odprawami celnymi, a ktoś odpowiedział, że nie ma. Kolego, a pomyślałeś, że ten towar do Hiszpanii mógł przypłynąć pontonem z jakiegoś Togo czy innego Sierra Leone i będzie dokument T1? :)
Obrazek
Zapraszam na mojego bloga - http://www.amcia.busiarze.com.pl
Polub mnie na Facebooku! http://www.facebook.com/amcia.blog

Awatar użytkownika
jedi6667
Posty:186
Rejestracja:25 cze 2014, o 17:01
Samochód:Fiat Ducato 3.0 Maxi
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Żyrardów

Re: Pierwsza trasa Busem 3/1

Post autor: jedi6667 » 4 wrz 2014, o 11:14

Ja miałem towar który przyleciał z Chin i miałem odebrać z lotniska w Hamburgu, zrobić odprawę celną, potem odprawa celna we Fancji przed dostarczeniem więc nie pier...dol że nie robimy odpraw.

Lemi co do KB to na PW.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”