pierwszy raz do Holandii bus 9os.

Tutaj dowiesz się co należy zabrać ze sobą w trasę.

Awatar użytkownika
daro86
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:6 mar 2020, o 05:12
pierwszy raz do Holandii bus 9os.

Post autor: daro86 » 6 mar 2020, o 05:26

Witam, w następnym tygodniu jadę pierwszy raz w trasę do Holandii busem 9os. Najważniejsza rzecz jaka mnie nurtuje to jaka nawigację/aplikacje wybrać, mam transport Z adresu pod adres i nie wiem czy Google map sobie poradzi w NL, firma nie daje swoich i trzeba jechać z własnym telefonem, Co zabrać w pierwszą trasę - obejrzałem kilka poradników na yt ale może coś szczególnie przydatnego w takim charakterze pracy jest potrzebne, jak wygląda sprawa z kontrola mi na drodze, jakie dokumenty muszę mieć, może jakieś rady od bardziej doświadczonych kolegów pofachu.
Pozdrawiam Daro

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: pierwszy raz do Holandii bus 9os.

Post autor: jarekvolvo » 6 mar 2020, o 21:53

Trasa do NL jest banalna, chyba najprostsza na świecie. Z zasadzie nawigacja będzie Ci potrzebna do samego dotarcia pod adres, ewentualnie do wyboru ringu.. . Taka z telefonu, goglowa sobie poradzi.
Inna sprawa, IMHO o wiele ważniejsza , to dlaczego firma nie daje Ci podstawowego narzędzia do pracy ??? Po pierwszej takiej informacji zabiłbym ich śmiechem. Może jeszcze paliwo z własnej kieszeni ?
Jeśli możesz - rozwiń temat tego "zatrudnienia"..

Awatar użytkownika
daro86
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:6 mar 2020, o 05:12

Re: pierwszy raz do Holandii bus 9os.

Post autor: daro86 » 7 mar 2020, o 15:12

Wyjazd się jednak przyśpieszył i jadę jutro, co do nawigacji firma się tłumaczy, że kiedyś dawali swoje ale każdy sobie je konfigurował pod siebie(to chyba normalne), potem wracały rozregulowane i teraz nie dają już. Dla mnie też dziwne tłumaczenie ale w czasie rozmowy stwierdziłem że z moim telefonem se poradzę, potem naszły mnie wątpliwości. Sama droga do Holandii to nie problem ale trafić pod adres dokąd mam kogoś zawieźć lub skąd odebrać to się okaże w praktyce. Za używanie własnego telefonu zwracają 20zł za każdy wyjazd. Na trasę(paliwo) dostaje 100E + tankuję za kasę od klienta którą skasuje. Rozliczenie i wypłata po każdym kursie, stawkę mi zaproponowali 500 i 550 po okresie próbnym(5wyjazdów), jak by się zdarzyło, że nie mają dla mnie ludzi na powrót to za kiblowanie w Holandii dostaje 10E/dziennie, podobno się to rzadko zdarza bo firma oferuje przejazdy codziennie, spanie w NL w busie. Wiem że warunki średnie ale od czegoś trzeba zacząć międzynarodówkę a na 2/1 i 3/1 z towarem się nie piszę bo mam małe dziecko i wolę co drugi dzień zjechać do domu.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: pierwszy raz do Holandii bus 9os.

Post autor: jarekvolvo » 7 mar 2020, o 20:28

A little hardcore... . Idą po najmniejszej linii oporu, pełne dziadowanie. Ok, spróbuj "na początek", ale wolny czas wykorzystaj do szukania normalnego pracodawcy, bo ten to żart. Ile tak naprawdę zrobisz kursów, ile będziesz miał odpoczynku ? Pamiętaj, że "zywi ludzie" na pokładzie to najbardziej upierdliwa forma transportu - ten siku, ten kupe, tamten pić, ów jeść, innemu niedobrze - przygotuj się na "wesoły autobus" .. . Ciekaw jestem, jak będzie wyglądał Twój Tachobook - o ile przeskoczenie przez D w jedną stronę da się wykonać w czasie jednej szychty, o tyle powrót i kolejne trasy - mogą być problematyczne... ,.
10E za postój - już nie skomentuję...
Daj znać, jak Ci poszło.
Miłego !!

Awatar użytkownika
daro86
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:6 mar 2020, o 05:12

Re: pierwszy raz do Holandii bus 9os.

Post autor: daro86 » 8 mar 2020, o 10:32

Dostałem radę żeby zatrzymywać się w miarę możliwości na parkingach gdzie jest sam toitoi, 10-15 minut i jedziemy dalej, wtedy nie łażą po kawę i hot-dogi i się nie przeciąga do 40min., Tachobook mnie chyba nie obowiązuje na busa 9os. bo nie wożę towaru, ale dopytam szefa, w razie co to w 9h przejadę całe Niemcy, a na drogę powrotną rozpiszę od nowa tak żeby się zgadzało, tam jest: 4,5h/45minut/4,5h/11h odpoczynek??? to musi być oryginalny jakiś wzór czy karta w zeszycie wystarczy odpowiednio opisana?
Po pierwszym takim przymusowym postoju upomnę się o podwyżkę bo 10E to na nic nie starczy, jak wrócę to zdam relacje.

Awatar użytkownika
daro86
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:6 mar 2020, o 05:12

Re: pierwszy raz do Holandii bus 9os.

Post autor: daro86 » 12 mar 2020, o 11:36

Wróciłem we wtorek, około południa, jutro już mam kolejny wyjazd. Nawigacja w tel. się średnio spisuje, do NL raz szukałem adresu w Polsce(jakaś wioska blisko granicy), drugi raz zawiesiła się jak przejechałem zjazd z obwodnicy w Holandii i zaczęła szukać nową trasę, potem klient mnie próbował prowadzić ale sam do końca nie pamiętał bo mieszkał tam jakiś rok wcześniej, w końcu jeszcze raz uruchomiłem i poprowadziła pod adres. Z powrotem miałem problem bo nawigacja mnie poprowadziła jakoś na około do wioski pod Gryfowem śl., po za tym ok. Trasa tam 20h / przerwa 7h(spania tylko 3 bo w dzień to mi się słabo śpi) / powrót 18h. Tachobooka nie miałem, czy na busiki 9os. też to obowiązuje bo szef mi mówił że nie. Ludzie ok, po za tym że ponad 80% pali, ja nie. Przerwy ja wyznaczałem jak mi pasowało, nikt się nie dopytywał o więcej, jeden klient miał pretensje że nie zdąży do pracy na 7-8 a planowo miałem go wysadzić około 9:30, wysiadł 9:17 więc miał jeszcze czas kawę sobie zrobić. Problem też czasami jest w tunelach, traci się zasieg GPS i jak za tunelem jest jeszcze kilka km prosto to ok, zdąży znaleźć pozycje, a jak trzeba gdzieś skręcić szybko to się może zdarzyć że przejadę zjazd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsza trasa”