Młody szuka pracy

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
Filip611
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:12 lip 2013, o 23:20
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Kraków
Młody szuka pracy

Post autor: Filip611 » 8 cze 2014, o 20:54

Cześć witajcie! :)
Myślę, że nie jestem znany nikomu na tym forum, bo tak się składa, że zarejestrowałem się już blisko rok temu, ale jakoś nie korzystałem. Tak jak w temacie, z racji tego, że jeszcze się uczę poszukuje pracy na taki wakacyjny okres od czerwca do początku września. Jak pewnie wiele osób na tym forum, odpisuje na większość ofert pracy na popularnych portalach ogłoszeniowych, ale niestety póki co oddzwonili do mnie tylko z pizzerii :lol: co i tak było pozytywnym zaskoczeniem. Zdaje sobie sprawę, że dla osoby bez doświadczenia szukanie pracy na UE jest jak przysłowiowe porywanie się z motyką na księżyc, dlatego najchętniej znalazłbym coś w kraju. Moje pytanie jest następujące, czy możecie mi polecić jakieś firmy, z Krk, ale również z Małopolski, w których wiecie, że przyjmują kierowców bez doświadczenia lub chociaż biorą na przyuczenie? Z góry dzięki. ;)

Awatar użytkownika
Toreba
Bus Team
Bus Team
Posty:110
Rejestracja:3 kwie 2013, o 05:46
Uprawnienia:kat. B
Lokalizacja:Rzeszów, Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Młody szuka pracy

Post autor: Toreba » 9 cze 2014, o 15:18

W Krakowie masz ogromne szanse na znalezienie pracy. Najlepsze są bezpłatne portale ogłoszeniowe oraz tablica.pl. Śledź co dzień tego typu strony internetowe, tym bardziej, że masz na to czas.

Jedyne oferty proponujące pracę osobom bez doświadczenia na tak krótką metę (wakacje) to kierowca/sprzedawca w piekarnii, kierowca do pizzerii czy kierowca przy rozwożeniu ulotek. Nie licz na robotę po kraju (tydzień w trasie, weekend w domu), 2500zł na wypłatę i nowy samochód. Polskie realia gościu ;)

Awatar użytkownika
Jnt
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:29 maja 2014, o 11:42
Uprawnienia:B

Re: Młody szuka pracy

Post autor: Jnt » 9 cze 2014, o 15:57

Ja też szukam pracy, skończyłem już liceum i czas się do roboty wziąć. Ale niestety na Podlasiu jest strasznie ciężko z tym, choć w sumie byłem już na rozmowie, pojechałem na Estonię z drugim kierowcą zrobiłem 1000km za fajerą na początek i mimo to, że wiedziałem iż nie dostanę za to ani grosza to pojechałem bo miałem nadzieję na znalezienie miejsca pracy i zdobycie zawsze jakiejś praktyki i wiedzy. No i fakt faktem, że sporo się nauczyłem to jak wróciliśmy szef mi mówił, że za kilka dni może na Niemcy mnie wyśle ale chyba jeszcze z drugim kierowcą i że zadzwoni... No i oczywiście nie zadzwonił, a jak zadzwoniłem to udawał albo i nie, że nie kojarzy kim jestem, że tylu już kierowców się u niego przewinęło. No i odpuściłem sobie tą firmę i szukam cały czas ale bezskutecznie :( Wszędzie doświadczenie ale i też problem jest z odległością do danej firmy itd. Łatwo nie będzie, ale nie mam zamiaru się poddawać.. Kolego możesz poszukać ewentualnie pracy jako kurier zapewne prędzej znajdziesz taką robotę niż na EU.

Awatar użytkownika
Filip611
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:12 lip 2013, o 23:20
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Kraków

Re: Młody szuka pracy

Post autor: Filip611 » 9 cze 2014, o 18:37

A właśnie oddzwonił do mnie właściciel firmy TS Oleksiewicz, pogadaliśmy chwilę, ale jak usłyszał, że mam 19 lat, to nie wiem czy w ciula poleciał czy co, ale w każdym razie powiedział, że wszystko fajnie, ale oni często wożą ADR-y i niestety odpadam. Co nie zmienia faktu, że to już jakiś dobry znak, że przynajmniej zaczynają oddzwaniać. :D

Awatar użytkownika
selwas
Użytkownik
Użytkownik
Posty:104
Rejestracja:10 kwie 2013, o 20:22
Samochód:Boxer 3.0Hdi
Firma:P.H.Trans
Uprawnienia:B,C, HDS
Lokalizacja:Myślenice

Re: Młody szuka pracy

Post autor: selwas » 9 cze 2014, o 22:50

Filip611 pisze:A właśnie oddzwonił do mnie właściciel firmy TS Oleksiewicz, pogadaliśmy chwilę, ale jak usłyszał, że mam 19 lat, to nie wiem czy w ciula poleciał czy co, ale w każdym razie powiedział, że wszystko fajnie, ale oni często wożą ADR-y i niestety odpadam. Co nie zmienia faktu, że to już jakiś dobry znak, że przynajmniej zaczynają oddzwaniać. :D
Oleksiewicz głównie adry wozi i ma do tego przygotowane wszystkie samochody. Jezdzi tylko 4/1 i ogólnie słyszałem że szału nie ma więc nawet się tam nie pchałem. ;) Na fb ma fp firmowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”