Napady na busy

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
Camonierro
Re: Napady na busy

Post autor: Camonierro » 17 gru 2016, o 14:06

Tak, ja zestawem zawsze stawałem tam gdzie jest wolne miejsce ale jak miałem wybór to najbliżej stacji lub latarni czy kamery. Co do rodaków to poza bajkopisarzami nie spotkałem się z chuligaństwem natomiast zawsze byłem przestrzegany i zawsze starałem się stawać z dala od Rumunów. Chyba że akurat stali z mojej firmy (1200 ciągników na stanie) to wtedy trochę serdeczności im okazywałem i nigdy nie miałem z nimi problemów nawet jak biesiadowali przez cały weekend przy mojej naczepie to było czysto i posprzątane potem. Często zabezpieczałem się zakładając pas do spinania ładunków na drzwi. Co do pedałów to też nie radzę kozaczyć bo można mieć problemy. Jeżdżąc na zachód przekonałem się, że nie licząc kwestii finansów to Polska to zajebiaszczy kraj. :)

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Napady na busy

Post autor: orys » 18 gru 2016, o 16:25

Toreba pisze:Dobre miejsce na sen (niekoniecznie ogromny parking z oświetleniem, bo i tam potrafią ludzie narobić nam szkód) i to wszystko.
Dobre miejsce na parking - no właśnie.

Ja zawsze jak stawałem na dłużej to zjezdzałem z głównej drogi i wjeżdżałem w jakieś tam piętnastorzedne drózki między polami i tam sobie znajdywałem jakieś miejsce w krzakach.

Zalety: cisza, spokój, nic nie buja, nie ma latarni walących Ci w okna a jak ładna pogoda, to można sobie i kocyk rozłożyć na trawce nierzadko.

Ale jest to też kwestia bezpieczeńswa: złodzieje jeżdżą wzdłuż głównych dróg i szukają busów które potencjalnie warto obrobić. W takiej dróżce to najwyżej farmer przejedzie raz na dwie godziny :)
Obrazek

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Napady na busy

Post autor: bambo » 20 gru 2016, o 12:56

received_988908731218581.jpeg
received_996808733761914.jpeg
takie i inne gadzety woze i nigdy nie zawacham sie uzyc kontroly i kary mam w dupie liczy sie moje zycie i zdrowie a tak jak Orys napisal lepiej stanac wsrod zwierzyny jak dzik np. :D

Zabij zanim Ciebie zabija

Lepiej jest byc przez 3 sadzonym niz przez 4 niesionym

Mam dla kogo żyć i do kogo wracać

Powodzenia i spokojnosci oraz szerokosci na szlakach
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Napady na busy

Post autor: 0liwski » 23 gru 2016, o 15:11

orys pisze: Dobre miejsce na parking - no właśnie.

Ja zawsze jak stawałem na dłużej to zjezdzałem z głównej drogi i wjeżdżałem w jakieś tam piętnastorzedne drózki między polami i tam sobie znajdywałem jakieś miejsce w krzakach.

Ale jest to też kwestia bezpieczeńswa: złodzieje jeżdżą wzdłuż głównych dróg i szukają busów które potencjalnie warto obrobić. W takiej dróżce to najwyżej farmer przejedzie raz na dwie godziny :)
Jak to rzadko ostatnio bywało...tym razem w 100% zgadzam się z kolegą...
Parkowanie wśród głównych szlaków jest bardziej niebezpiecznie niż na zadupiach w polu... Tam ciapatych nie spotkasz... :mrgreen:
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Napady na busy

Post autor: bambo » 28 gru 2016, o 21:22

filing_images_677042066668.jpg
Ja już w trasę przygotowany
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Napady na busy

Post autor: jarekvolvo » 29 gru 2016, o 12:56

Tylko pamiętaj,aby po użyciu broni maszynowej nie opierać lufy o dywanik na podłodze, bo wytopisz brzydkie kółka i będzie czuć gumą.....

Awatar użytkownika
Saint
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:29 gru 2016, o 02:28
Samochód:Renalut Master
Firma:xxx
Uprawnienia:B

Re: Napady na busy

Post autor: Saint » 30 gru 2016, o 01:30

...I strzelaj tak aby zabić

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Napady na busy

Post autor: jarekvolvo » 30 gru 2016, o 10:56

Chmmm....





. A strzelałeś już kiedyś ?

Awatar użytkownika
Sunka W.
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:28 gru 2016, o 00:14
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:B

Re: Napady na busy

Post autor: Sunka W. » 30 gru 2016, o 22:35

A ja mam pytanko... bo ktoś mi ostatnio powiedział, że gaz pieprzowy jest gdzieś tam zabroniony (FR?)... znaczy się trzeba mieć pozwolenie na broń podobno. Ale potem widziałam jakiś filmik na ytb że kierowca wozi ze sobą gaz. Jak to w końcu jest? Czy jest to legalne? Jakie środki obrony osobistej można wozić ze sobą bez konsekwencji?

Awatar użytkownika
Camonierro

Re: Napady na busy

Post autor: Camonierro » 31 gru 2016, o 00:45

Na zachodzie możesz dostać mandat za nóż do chleba. Kilku znajomych wozi latarkę z opcją paralizatora z tego co wiem też nie jest legalna no ale życie jest moim zdaniem ważniejsze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”