Doświadczenie.

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
truckman94
Użytkownik
Użytkownik
Posty:23
Rejestracja:30 cze 2013, o 22:08
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Mysłowice
Doświadczenie.

Post autor: truckman94 » 10 lut 2014, o 16:09

Cześć wszystkim !

Koledzy mam do Was pytanie odnośnie doświadczenia w kierowaniu pojazdami wymagającymi prawa jazdy kategorii "B". Mianowice chodzi mi o to, czy jak będę chciał zacząć pracować jako kierowca busa na trasach międzynarodowych to czy wystarczy mi doświadczenie na posadzie kuriera, dajmy na to 6 miesięcy, czy jednak większość pracodawców chce doświadczenie w międzynarodówce? Wiem, że może to pytanie jest i głupie, i że nie da się na nie jednoznacznie odpowiedzieć, ale liczę na Was i na wasze doświadczenie z pracodawcami ;).
Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
MlodyLeo
Posty:126
Rejestracja:1 wrz 2013, o 12:02
Samochód:Mercedes Sprinter316
Uprawnienia:A,B

Re: Doświadczenie.

Post autor: MlodyLeo » 10 lut 2014, o 18:43

Kolego tak jak powiedziałeś nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zresztą było już to poruszane na tym forum czym się kierują pracodawcy przy wyborze kierowcy i odpowiedź jest jedna ilu pracodawców tyle pomysłów na dobór pracownika. Co prawda każdy w ogłoszeniu piszę przyjmę kierowcę z doświadczeniem, ale pod pojęciem " doświadczenia" może kryć się wiele znaczeń. Dlatego nie ma co się martwić i trzeba tak długo szukać pracodawcy który nas przyjmie. Masz link do tematu gdzie już troszkę było na ten temat:
http://www.busiarze.com.pl/viewtopic.ph ... 4&start=10
Obrazek

Awatar użytkownika
truckman94
Użytkownik
Użytkownik
Posty:23
Rejestracja:30 cze 2013, o 22:08
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Mysłowice

Re: Doświadczenie.

Post autor: truckman94 » 11 lut 2014, o 17:15

Bo właśnie się tak zastanawiam jak to jest z tym doświadczeniem. Pod koniec kwietnia kończę szkołę i mam już nagraną robotę na kurierce, ale tak po 6 miesiącach chciałbym znaleźć coś konkretniejszego (czyt. Bus zagranica) i stąd to moje pytanie. No nic, wielkie dzięki za odpowiedź i za fatygę z linkiem do odpowiedniego tematu ;). Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
Mich@ł
Użytkownik
Użytkownik
Posty:47
Rejestracja:27 wrz 2013, o 17:40
Samochód:Opel
Firma:---
Uprawnienia:B

Re: Doświadczenie.

Post autor: Mich@ł » 11 lut 2014, o 21:52

Taka mnie myśl naszła że jeśli byś trafił na pracodawce który jest zwykłym wyzyskiwaczem to twoje 2 mi miesięczne doświadczenie w kurierce by wystarczyło. Ale wiadomo mało kto chciał by pracować w takich firmach.

Awatar użytkownika
truckman94
Użytkownik
Użytkownik
Posty:23
Rejestracja:30 cze 2013, o 22:08
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Mysłowice

Re: Doświadczenie.

Post autor: truckman94 » 11 lut 2014, o 22:13

No masz całkowitą rację, zależy jak się trafi.

Awatar użytkownika
transs
Użytkownik
Użytkownik
Posty:21
Rejestracja:15 lut 2014, o 18:51

Re: Doświadczenie.

Post autor: transs » 26 lut 2014, o 12:35

Znałem gościa, który zatrudniał młodych, bo nie umieli "kręcić lodów" w biznesie :) truckman94 spuentował to doskonale, zależy jak się trafi :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”