Jaka butla

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
andkor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:175
Rejestracja:17 sty 2015, o 15:25
Samochód:MAN TGL 180
Firma:ANDKOR
Uprawnienia:C+E
Re: Jaka butla

Post autor: andkor » 18 sty 2015, o 16:45

:?: Jak koledzy zabezpieczaja butle gazowe podczas jazdy w kabinie ?
Musi byc butla zabezpiczona jakimis pasami czy moze powinna byc transportowana w jakims specjanym pojemniku - kartonie .
Slyszalem ze policja lub inspekcja drogowa w niemczech za niezabezpieczona butle rozdaje dyplomy po 500€ .
Czy ktos mila juz jakies doswiadczenia w tym temacie ?? :?:

Awatar użytkownika
Memek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:24 lip 2014, o 08:42
Uprawnienia:B, C, D, w trakcie E

Re: Jaka butla

Post autor: Memek » 24 sty 2015, o 16:40

Ja swoją 3kg butlę wożę w masterce pod siedzeniem pasożyta na prawym, z odkręconym palnikiem i założonym tym plastikowym kapturkiem. Nigdy nikt się nie czepnął do tego. Jak się sporo gotuje to taka 3kg spokojnie wystarcza na 3 tyg, a nawet i 4tyg.

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Jaka butla

Post autor: bambo » 24 sty 2015, o 19:18

Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
toshiba
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:11 gru 2014, o 12:08

Re: Jaka butla

Post autor: toshiba » 10 gru 2015, o 13:56

Z tego co wiem, butli nie można wozić w kabinie, tylko te małe kuchenki na naboje. Nawet oryginalnie zamkniętej i z zafoliowanym zaworem. Jak luźno na pace będziesz miał, to pewne mandat też dostaniesz, bo skoro za drabinę nie przypiętą potrafią dojebać... Ale przepisu na papierze nie widziałem.

Co do pytania autora, to jak poprzednicy mówili kup 5 kg i dwa palniki (takie fajne ustrojstwo co przykręcasz do jednego zaworu i rozgałęzia się na dwa palniki).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”