jak zacząć

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
seba8585
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:17 sty 2014, o 16:33
Samochód:renault master
Firma:eurowork 24
Uprawnienia:b
jak zacząć

Post autor: seba8585 » 17 sty 2014, o 16:44

jade na pierwszy kurs z towarem wczesniej jezdziłem z ludzmi busami po holandi niemczech i belgi teraz mam miec anglie francje i niemcy jak sie przygotowac co mnie czeka?
chłopaki doradzcie cos

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: jak zacząć

Post autor: bambo » 17 sty 2014, o 19:18

Kolego seba8585 każdy który dołącza na to forum zadaje pytania które już są .No tak najprościej i założyć od razu nowy temat i dublować dziesiątkować tematy. Zagłęb się w wiedze zawartą na forum a znajdziesz na wszystko odpowiedz. Tu naprawdę wszystko jest ,chyba ze wchodzą nowe ustawy, przepisy itp. ,ale tez wszystko jest aktualizowane w miarę na bieżąco. Oczywiście każdy Ci pomoże ,zadawaj pytania ,ale może najpierw zapoznaj się z wiedza która jest tu zawarta. Dzisiaj miałem właśnie szkolenie z nowym kierowca tłumaczyłem mu co ma wsiąść ,jakie dokumenty ma pilnować jak wypełniać etc.,etc. Praktycznie wytłumaczyłem mu wsjo ,ale na koniec mu powiedziałem żeby troszkę poszperał w intrenecie i poczytał parę tematów które mu się przydadzą także -Miłego czytania -Powodzenia ;)
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
Chabel
Posty:40
Rejestracja:14 maja 2013, o 20:45
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Piątek woj. Łódzkie

Re: jak zacząć

Post autor: Chabel » 19 sty 2014, o 18:55

seba8585 pisze:jade na pierwszy kurs z towarem wczesniej jezdziłem z ludzmi busami po holandi niemczech i belgi teraz mam miec anglie francje i niemcy jak sie przygotowac co mnie czeka?
chłopaki doradzcie cos
a ja powiem tak zalezy jakiego masz pracodawce bo większosc tych TYPKÓW to straszne szuje
wykorzystują kierowców jak sie da masz jechac 15 godzin i ch*j i mozesz stanąc tylko do wc o spaniu nie ma mowy
zero zycia prywatnego wiec napewno przygotuj sie na to psychicznie ,zapomnij o kolegach ,dziewczynie....
jesli chodzi o jedzenie to wez sobie kase bo zapewnie pracodawca da zamało chodz akurat tu róznie bywa
... ja długo nie jezdzę ale to i owo wiem wiec szerokosci i przede wszystkim bezsennosci kolego :D
Ostatnio zmieniony 21 sty 2014, o 16:00 przez Chabel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Chabel
Posty:40
Rejestracja:14 maja 2013, o 20:45
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Piątek woj. Łódzkie

Re: jak zacząć

Post autor: Chabel » 19 sty 2014, o 19:00

zapomniałem dodac ze w weekend zapewne będziesz spał ale jak juz sie wyspisz to jakis film ,ksiazka czy co tam lubisz napewno pomoze

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: jak zacząć

Post autor: Wolf » 19 sty 2014, o 21:17

Jazda jazdą, ale fakt weekendy są dla mnie najgorsze, to stanie i bezczynność masakra. Teraz pauzuję i stoję sam, na szczęście po drugiej stronie mam McDonalda. Staraj się nocować na oświetlonych parkingach lub pompach najlepiej tam gdzie stoją inne auta, w nocy w żadnym wypadku nie stawaj na nieoświetlonych parkingach !!!

Awatar użytkownika
Chabel
Posty:40
Rejestracja:14 maja 2013, o 20:45
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Piątek woj. Łódzkie

Re: jak zacząć

Post autor: Chabel » 21 sty 2014, o 06:48

a i we Francji uważaj na brudasów ...

Awatar użytkownika
transs
Użytkownik
Użytkownik
Posty:21
Rejestracja:15 lut 2014, o 18:51

Re: jak zacząć

Post autor: transs » 11 mar 2014, o 14:20

Podszlifuj język, poczytaj jak się zachować w danym państwie podczas kontroli. ;)

Awatar użytkownika
Camonierro

Re: jak zacząć

Post autor: Camonierro » 17 gru 2016, o 18:48

Nie raz stałem na nieoświetlonym parkingu w zatoczce przy autostradzie al busa nigdy nie widziałem żeby ze mną stał. Może TIR-ów tak nie okradają jak maluchy... rada z mojej strony zakupy proponuję robić wyłącznie w Niemczech bo jest najtaniej... nie wiem jak we Francji i Anglii bo nie byłem podobno też tanizna .Chleb w Niemczech jest dobry i mają bardzo dobre soki.

Awatar użytkownika
Karo152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:25 sty 2023, o 14:01

Re: jak zacząć

Post autor: Karo152 » 27 sie 2023, o 21:11

Jeśli zastanawia was z jakimi kosztami wiąże się transport tirem, to przychodzę z odpowiedzią (a właściwie ten artykuł wam odpowie https://teoriabiznesu.pl/moto/ile-koszt ... ort-tirem/ ). Ogólnie można powiedzieć, że koszty związane z nim są wielowymiarowe i złożone. Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu z różnych perspektyw, co jest świetnie zrobione w powyższym artykule. Polecam się zaznajomić

Awatar użytkownika
Rysiekkk
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:23 sie 2023, o 15:11
Samochód:Mercedes-Benz
Firma:Mercedes
Uprawnienia:B,C, C+E

Re: jak zacząć

Post autor: Rysiekkk » 11 wrz 2023, o 15:14

Moim zdaniem również najważniejsze jest bezpieczeństwo w nocy. Dlatego koniecznie dobrze oświetlone parkingi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”