Zakup MAN TGE 3.180 - dobry wybór?

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Bazyliusz
Posty:2
Rejestracja:30 lip 2019, o 08:04
Samochód:MAN TGE 3.180
Firma:F.P.H.U. EPROM Artur
Uprawnienia:B
Zakup MAN TGE 3.180 - dobry wybór?

Post autor: Bazyliusz » 30 lip 2019, o 08:13

Witam kolegów,
stoję przed zakupem blaszki w maxie L3H5. Oglądałem sobie auta, nacisnął mnie sprzedawca z MANa. MAN TGE 4x4, 2.0 177koni. Zakup auta nowego w leasingu. Co myślicie o MANie? Gwarancja poszerzona do 5 lat i 150000km.

Generalnie: auto u mnie będzie robiło max 20000km/rok. Ja go używał będę raz w tygodniu, ale muszę mieć auto długie i nowe - bez dyskusji bo to wymów firmy z którą podejmuję współpracę w branży reklamowej (prowadzę działalność tego typu).

Moje pytanie: Czy jest szansa wynająć takie auto raz w tygodniu na transport ładunków lub czy na wynajem osobowy? Auto w zabudowie osobowej 8 osob z możliwością demontażu szybkiego siedzeń.

Czy MAN TGE to dobry wybór? DOstałem ofertę na 115000PLN netto za to auto.

Pozdrawiam - Artur.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Zakup MAN TGE 3.180 - dobry wybór?

Post autor: Wolf » 30 lip 2019, o 09:26

Pozwolę wyrazić swoją opinie, 115 neto za blaszkę maxi 4x4 osobową to bardzo tania oferta najtańsze co możesz kupić to Citroen/Peugeot 130HP w cenie ok 70 netto, osobiście nie przekonują mnie silniki w dużych dostawczakach o pojemności 2.0 z drugiej strony twoje przebiegi są żadne. Myślę że nie bardzo jest się nad czym zastanawiać, ew. bardzo chętnie obejrzał bym tą ofertę, jedyne co mi się nasuwa to względy ekonomiczne, nowe auto gdzie plan zakłada użytkowanie go 4x w miesiącu co powoduje że koszt jego jednego dnia pracy to ok 750 netto, może jest jakaś wypożyczalnia w okolicy z podobnymi autami, wtedy realnie 100-250 będziesz miał koszt wynajmu.

Awatar użytkownika
Son
Posty:1
Rejestracja:31 lip 2017, o 09:12

Re: Zakup MAN TGE 3.180 - dobry wybór?

Post autor: Son » 17 lut 2020, o 12:07

Myślę, że to dobry wybór, MAN to w końcu sprawdzona firma. Jeśli będą potrzebne części do tego pojazdu to można zajrzeć tutaj: https://truck-man.pl/, znajdziecie tam wiele dodatkowych akcesoriów i części zamiennych do pojazdów firmy MAN.

Gaze
Posty:1
Rejestracja:10 gru 2021, o 16:52
Samochód:TGE 180
Firma:Gazek
Uprawnienia:A,B,C,V+E

Re: Zakup MAN TGE 3.180 - dobry wybór?

Post autor: Gaze » 10 gru 2021, o 17:06

Jeżdżę od 4 lat kupiłem niego pierwsze 2 lata spędziłem miesiąc w miesiąc w serwisie tylko się psuje konstrukcja dachu odkleja się od grodzi konstrukcyjnych kapie jakaś smoła lepik czy to co
Ja odradzam kupowania za te pieniądze co wydałem na ten pojazd to porażka mogę długo pisać co wymieniali to jakaś masakra

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”