Powrót z Irlandii - Zakup Busa na transfer.

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
ApolloHero
Posty:1
Rejestracja:2 cze 2019, o 14:40
Firma:Nie
Uprawnienia:B
Powrót z Irlandii - Zakup Busa na transfer.

Post autor: ApolloHero » 2 cze 2019, o 14:50

Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem nowy na forum wiec z góry dziękuję za wyrozumiałość.
Obecnie przebywam w Irlandii. Mam zamiar z rodziną wrócić do Polski na stale dlatego mam do was, czyli ekspertów kilka pytań, które pomaga mi rozwiązać kilka problemów logistycznych.
Wiec zacznę od początku sprzedaje dom w Irlandii i wracam do kraju, ale muszę przywieść z Polski trochę materiałów budowlanych i wykończeniowych, by dokończyć dom, a potem zwieść cala rodzinkę razem z psem do Polski. Teraz moje pytania:

Czy warto kupić busa za około 12 do 16 tysięcy złotych np. Renault Master, Peugeot Boxer czy Ford Transit (paka musi mieć około 3 mtr długości) załadować go materiałami budowlanymi pojechać do Irlandii następnie po około miesiącu czasu spakować rodzinę ze sporą ilością gratów oraz psem i przyjechać z nimi do Polski? Ogólnie szukam najlepszego rozwiązania, bo wynajem busa w obie strony to koszt co najmniej 3500 euro a jak obskoczę tą
trasę wlanym busem a po powrocie go sprzedam. Czy warto ta operacje wykonać w ten sposób, czy może wynająć od kogoś busa na miesiąc na zasadzie odstępstwa leasingu?
Chodzi o wszystkie opłaty typu ubezpieczenie (które będę chciał anulować po miesiącu czy dwóch-przy okazji jakie bezpiecznie będzie najtańsze?) paliwo naprawy, promy itp.
Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady oraz pomysły jak najlepiej rozwiązać tą sprawę logistycznie.
Pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Powrót z Irlandii - Zakup Busa na transfer.

Post autor: Wolf » 5 cze 2019, o 09:23

W taki układzie faktycznie najlepszym rozwiązaniem jest zakup busa na chwilę, jak poszukasz to za 10k kupisz stare Daily którym ogarniesz transport materiałów i przeprowadzkę a później je spokojnie za niewiele mnie sprzedasz, popatrz tylko żeby była polisa OC na te kilka miesięcy ważna i będzie ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”