Problem z silnikiem, EDC

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
krzysztof124
Użytkownik
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:16 wrz 2018, o 16:53
Samochód:Mercedes Sprinter
Uprawnienia:B
Problem z silnikiem, EDC

Post autor: krzysztof124 » 26 wrz 2018, o 09:00

Witam, mam kolejny problem, w moim sprinterze po dadaniu gazu zapala się kontrolka EDC samochód traci moc i gaśnie.. Pod maską przy wlewie oleju widoczny olej. odpiąłem kostki od wtrysków i wyczyściłem bo były mokre, wpiąłem i kilka km było w porządku, ale problem wrócił (jedna podkładka wtrysku wydaje mi się, że troche leje) Czego może to być wina i jakie przyczyny? Dodam jeszcze, że mam wypożyczalnie i zastanawiam się, czy klient nie wlał jakiejś słabej ropy.. Pozdrawiwm

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Problem z silnikiem, EDC

Post autor: Doktor » 26 wrz 2018, o 10:32

Jeśli nie pamiętasz kiedy wymieniałeś filtr paliwa, lub było to dawno, to zacznij od tego, a jak niedawno to sprawdź w jakim on jest stanie, jak to nie będzie powodem, to innych przyczyn może być sporo i bez diagnosty raczej się nie dowiesz.

Awatar użytkownika
krzysztof124
Użytkownik
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:16 wrz 2018, o 16:53
Samochód:Mercedes Sprinter
Uprawnienia:B

Re: Problem z silnikiem, EDC

Post autor: krzysztof124 » 27 wrz 2018, o 08:42

A może wtryski?

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Problem z silnikiem, EDC

Post autor: Doktor » 27 wrz 2018, o 20:54

To też jest możliwe, ale pisałeś tylko o lampce nie podawałeś objawów widocznych, na przykład kopcenie na czarno, bo wtryski "odpalą lampkę" ale też auto będzie kopciło, co prawda będzie tez kopciło jak cokolwiek w układzie paliwowo powietrznym źle działa, choć w przypadku starego sprintera może niekoniecznie (niekoniecznie będzie dymić, z innego powodu, bo chyba jeszcze nie masz EGR? i wyczulonego oprogramowania na byle co) bo te nowe wypasione układy paliwowo powietrzne z comon railami pompo wtryskami EGR i DPF'ami dymią jak cokolwiek zaczyna przesyłać dane do kompa minimalnie inne od normy.

Awatar użytkownika
krzysztof124
Użytkownik
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:16 wrz 2018, o 16:53
Samochód:Mercedes Sprinter
Uprawnienia:B

Re: Problem z silnikiem, EDC

Post autor: krzysztof124 » 28 wrz 2018, o 09:32

Bez gazu jedzie powoli, ale jak nacisnę trochę gazu zapala się EDC i auto traci moc po czym gaśnie. Nie kopci ani troszkę, nie ma DPF, EGR

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”