Jaki bus do 3,5t ?

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
emil_em
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:13 sie 2018, o 20:47
Jaki bus do 3,5t ?

Post autor: emil_em » 13 sie 2018, o 21:12

Witam,
rozglądam się za zakupem nowego busa blaszaka.
Dokładniej interesuje mnie Ducato 2.3 Multijet najlepiej 180KM ewentualnie 150KM.
Macie może jakieś doświadczenie z tymi silnikami ?
Roczny przebieg jakieś 30 tys km.
Każdorazowo towar ładowany w granicach 1,5-2 ton.
Może polecicie jakiegoś innego busa z podobna mocą.
Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje i doradztwo co do wyboru.
Dzięki :)

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Jaki bus do 3,5t ?

Post autor: Doktor » 13 sie 2018, o 21:26

Masz na uwadze auto nowe czy używane?

Awatar użytkownika
emil_em
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:13 sie 2018, o 20:47

Re: Jaki bus do 3,5t ?

Post autor: emil_em » 13 sie 2018, o 21:29

Raczej myślałem o nowym. W leasing chce wziąć.

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Jaki bus do 3,5t ?

Post autor: Doktor » 13 sie 2018, o 21:39

Przed nowym Crafterem, to choćby z racji budy, król był jeden właśnie Ducato i bliźniacy, co widać na drogach, to chyba najlepszy miernik, ale wraz z nowymi generacjami, weszły małe podrasowane w niebotyczny sposób silniki i teraz za szybko aby coś o ich trwałości powiedzieć, ale w zasadzie wszyscy już maja 180 k z 2 litrów wiec musimy spośród nich wybierać na czuja w zasadzie.
Mi Podoba sie Crafter, choć jak będę go kupował to ze znaczkiem MAN'a, bo mam taka prywatna fobie na sam znaczek VW :)
Plusy, to paka, która gabarytami dognała we wszystkich wymiarach mistrza, a przegoniła jeśli chodzi o boczne drzwi 131 cm to rewelka, jeździłem tym autem tydzień i w końcu nie obawiałem się przeładowanych palet (nie wagowo, ale towaru wystającego poza obrys palety), do tego poziomem wyposażenia odleciał ten samochód w osobówki, tylko on i Mietek tam dotarli, ale Mietek za ogromna jak na busa kasę.

Awatar użytkownika
emil_em
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:13 sie 2018, o 20:47

Re: Jaki bus do 3,5t ?

Post autor: emil_em » 13 sie 2018, o 21:53

zastanawiałem się nad zakupem używanego Ducato z silnikiem 3.0. Ale ostatnie wypusty tego silnika mają najechane po 200 tys km. i cena też nie wiele niższa jak nowy.
Dlatego też stwierdziłem że wolę kupić nowego na jakiejś tam gwarancji i z serwisem a niżeli przechodzonego z niczym.
Jestem otwarty na propozycje chociaż nie ukrywam ze Ducato moim nr 1 jest ;)
Na craftera i sprintera nie patrze ponieważ cena zbyt wygórowana.

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: Jaki bus do 3,5t ?

Post autor: TROLL » 14 sie 2018, o 07:05

Fiat to dobry kompromis.
U mnie firma zmienia auta na Fiat. Poza oczywistą sprawą jaką jest cena , dodatkowym atutem ( w przypadku nowego auta ) jest w EU gęsta sieć serwisowa i kilka innych atutów też jest.

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Jaki bus do 3,5t ?

Post autor: Doktor » 14 sie 2018, o 08:01

Jeśli o serwisy chodzi, to wybrałbym MAN'a bo tam serwisy są pod ciężarówki, a te działaja dłużej i dojeżdżają do auta a nie każą je ściągać do siebie.

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: Jaki bus do 3,5t ?

Post autor: TROLL » 14 sie 2018, o 12:22

Doktor pisze:Jeśli o serwisy chodzi, to wybrałbym MAN'a bo tam serwisy są pod ciężarówki, a te działaja dłużej i dojeżdżają do auta a nie każą je ściągać do siebie.
MAN TGE to w 100% VW Crafter , powstają w tej samej fabryce , różnią się tylko znaczkiem

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Jaki bus do 3,5t ?

Post autor: Doktor » 14 sie 2018, o 12:42

Masz 100% racji, ale jednak stacje serwisowe w sieci VW są czynne przeciętnie do 18 i już o 16 albo i wcześniej umawiają się na kolejny dzień, a MAN pracuje dla ciężarówek gdzie 22 to normalna pora i jak pisałem najczęściej nie trzeba jechać do serwisu tylko serwis przyjeżdża do auta, a w dzisiejszych czasach, gzie większość napraw serwisowych "robi komputer"to bardzo ważne i może kończyć się tym, że ruszysz w trasę z miejsca skąd serwis wzywałeś.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jaki bus do 3,5t ?

Post autor: Wolf » 14 sie 2018, o 14:02

Bierz 150, 5k w kieszenie w porównaniu do 180 a blaszka przy 150 spokojnie da radę, jedyna wada tych silników to piją olej, i bardzo należy tego pilnować, dalej przy wymianie rozrządu musowo wymiana oleju w skrzyni biegów, naprawdę nie ma co narzekać, dopiero teraz przy prawie 600 mam poważną awarię, przypuszczam że ktoś kierowcy psikusa zrobił i jakiś syf do zapasowych baniek zalał, po ich zlaniu auto trafiło do ASO, wtryski do wymiany, przy okazji prawie cały układ paliwowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”