UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin
Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: detectivus » 26 sie 2018, o 16:58

Wieści z frontu.
Notatka z Policji: śledztwo umorzone.
Można się było spodziewać...

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: TROLL » 26 sie 2018, o 21:03

Byli zajęci sciganiem uczestników demonstracji antyPiSiurskich

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: Wolf » 27 sie 2018, o 11:11

detectivus pisze:Wieści z frontu.
Notatka z Policji: śledztwo umorzone.
Można się było spodziewać...
No żesz k..wa mać, jaja sobie robią, co na to ubezpieczyciel i bank ?

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: STI » 27 sie 2018, o 11:30

Wolf Ty taki wsiowiedzący i takie pytania. Chłop powinien się cieszyć, że szybko umorzone. Teraz kasa z ubezpieczenia do właściciela i finito.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: Wolf » 27 sie 2018, o 11:39

STI pisze:Wolf Ty taki wsiowiedzący i takie pytania. Chłop powinien się cieszyć, że szybko umorzone. Teraz kasa z ubezpieczenia do właściciela i finito.
Nie miałem do czynienia z kradzieżą. nie wiem do końca jaka tutaj jest procedura.

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: 0liwski2nd » 27 sie 2018, o 16:53

Wolf pisze:
STI pisze:Wolf Ty taki wsiowiedzący i takie pytania. Chłop powinien się cieszyć, że szybko umorzone. Teraz kasa z ubezpieczenia do właściciela i finito.
Nie miałem do czynienia z kradzieżą. nie wiem do końca jaka tutaj jest procedura.
Dokłądnie tak WOLF.. Dodatkowo przeciez właścicielem auta jest leasing a nie leasingobiorca.. A raty płacić trzeba bez względu na to czy auto jest czy zostało skradzione.

Też chętnie się dowiem jak reaguje tutaj LEASING.

Dodatkowo kradzież auta nie oznacza przcież zakończenia umowy leasingu... zatem kiedy drugie auto?? i czy w ogóle jest taka opcja..?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: Wolf » 27 sie 2018, o 18:05

0liwski2nd pisze:
Wolf pisze:
STI pisze:Wolf Ty taki wsiowiedzący i takie pytania. Chłop powinien się cieszyć, że szybko umorzone. Teraz kasa z ubezpieczenia do właściciela i finito.
Nie miałem do czynienia z kradzieżą. nie wiem do końca jaka tutaj jest procedura.
Dokłądnie tak WOLF.. Dodatkowo przeciez właścicielem auta jest leasing a nie leasingobiorca.. A raty płacić trzeba bez względu na to czy auto jest czy zostało skradzione.

Też chętnie się dowiem jak reaguje tutaj LEASING.

Dodatkowo kradzież auta nie oznacza przcież zakończenia umowy leasingu... zatem kiedy drugie auto?? i czy w ogóle jest taka opcja..?
Tutaj niestety tak jak w przypadku szkody całkowitej obstawiam na rozwiązanie/zakończenie umowy, nie ma przedmiotu umowy więc nie ma czego kontynuować. Niestety nowe auto = nowa umowa, nowa I wpłata, nowa polisa AC itd. W naszym przypadku szkoda całkowita tygodniowego aut wraz z ładunkiem, Żandarmeria na miejscu porobiła dokumentację tego co było na aucie oraz zdjęcia cmr, 50kg za dużo na aucie było dl nich nie był to problem, natomiast OCPD nie zadziałało, GAP tal samo nie zadziałał :( do tego doszło ściągniecie auta na nasz koszt do PL, później był rzeczoznawca, wycenili wrak na 80k wartość zakupowa była 130k, stwierdzili że wypłacą 50ki po temacie, na szczęście Leasing stanął na wysokości a w szczególności jego dział prawny, było wsparcie, do tego zamrożone raty do zamknięcia postępowania, wrak został sprzedany na aukcji, ubezpieczyciel pokrył różnicę, po naszej stronie zostały opłaty manipulacyjne pozostałe po umowie leasingowej, jeśli chodzi o auto to kilkanaście tysi w plecy o reszcie nawet nie wspominam :(

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: 0liwski2nd » 27 sie 2018, o 18:12

Wolf pisze:Tutaj niestety tak jak w przypadku szkody całkowitej obstawiam na rozwiązanie/zakończenie umowy, nie ma przedmiotu umowy więc nie ma czego kontynuować. Niestety nowe auto = nowa umowa, nowa I wpłata, nowa polisa AC itd. W naszym przypadku szkoda całkowita tygodniowego aut wraz z ładunkiem, Żandarmeria na miejscu porobiła dokumentację tego co było na aucie oraz zdjęcia cmr, 50kg za dużo na aucie było dl nich nie był to problem, natomiast OCPD nie zadziałało, GAP tal samo nie zadziałał :( do tego doszło ściągniecie auta na nasz koszt do PL, później był rzeczoznawca, wycenili wrak na 80k wartość zakupowa była 130k, stwierdzili że wypłacą 50ki po temacie, na szczęście Leasing stanął na wysokości a w szczególności jego dział prawny, było wsparcie, do tego zamrożone raty do zamknięcia postępowania, wrak został sprzedany na aukcji, ubezpieczyciel pokrył różnicę, po naszej stronie zostały opłaty manipulacyjne pozostałe po umowie leasingowej, jeśli chodzi o auto to kilkanaście tysi w plecy o reszcie nawet nie wspominam :(
Tutaj WOLF sie z Tobą nie zgodze.

W przeszłości miałem podobną sytuację, ale z autem osobowym... czyli auto z kratką.
W zwiĄzku z tym ja też jestem ciekaw jak tutaj zareagował ten dokładnie leasingodawca... i jak się nazywał ten Leasing?

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: STI » 27 sie 2018, o 19:54

Panowie powiecie, że jestem złośliwy (Pan Oliwski na 100%) ale macie "lizingi" po kilka wozów...doradzacie, nawet się kłócicie a żaden z Was nie zna OWU? Przecież i Wy i ten nieszczęsny pożałowania transportowiec też ma tam wsio napisane.
Niech daje na tacę w kościele, że ta według Was nieudaczna Policja już zakończyła...A nie przed wypłatą odszkodowania znalazła np.pocìętą budę...

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: UWAGA! SKRADZIONO SAMOCHÓD

Post autor: 0liwski2nd » 28 sie 2018, o 10:15

STI pisze:Panowie powiecie, że jestem złośliwy (Pan Oliwski na 100%) ale macie "lizingi" po kilka wozów.....
Ech FanBoyu Subary - bo STI pewnie od tego... z tą złośliwością to mega przesadzasz...
Po prostu OWU sobie a życie sobie.. zawsze możesz schodzić na drogę postępowania sądowego...
Ale zapominasz o jednym... to nie TY jesteś w polisie OC/AC i innych i OWU Ciebie zwyczajnie nie wiąże ale umowa z leasingiem...

I kto tu jest złośliwy..? :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”