Jaki bus pod autolawete?

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
andrzej555
Posty:3
Rejestracja:7 lip 2018, o 10:49
Samochód:lt
Uprawnienia:b e
Jaki bus pod autolawete?

Post autor: andrzej555 » 7 lip 2018, o 10:57

Witam wszystkich jest to mój pierwszy post tutaj,chciałem zasięgnąć opinii jakiego busa wybrać do przeróbki na lawete moim faworytem jest movano/master po 10roku z silnikiem 145kM,auto musi być w dubel kabinie,z klimą i najlepiej tempomatem,napęd przód czy tył nie ma większego znaczenia,mam obecnie lt 2.8tdi 158kM i jest to mega niezawodne auto niestety ruda robi robote,co byście polecili budżet do 60tysięcy plus oczywiście przeróbka

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jaki bus pod autolawete?

Post autor: Wolf » 7 lip 2018, o 12:22

Sprinter, Daily

Awatar użytkownika
andrzej555
Posty:3
Rejestracja:7 lip 2018, o 10:49
Samochód:lt
Uprawnienia:b e

Re: Jaki bus pod autolawete?

Post autor: andrzej555 » 7 lip 2018, o 16:31

Sprinter to ulubieniec rudej chyba,że sie coś zmieniło,jak przeglądałem ogłoszenia i widziałem craftera albo sprintera pierwsza myśl to będzie rdzewiał :lol: ,a iveco nie chce nie podoba mi sie.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Jaki bus pod autolawete?

Post autor: jarekvolvo » 7 lip 2018, o 16:42

Noo, chopie :D :D :D
Jak Ty po urodzie będziesz wybierał, to daleko nie pojeździsz ;)
Wszystko teraz gnije, jedna szybciej drugie wolniej - znak czasu. Ma się zużyć i klient ma kupić nowe. Nie poradzisz. Rzecz w tym, by mądrze wybrać, a Wilk podsunął sensowne wybory.
Dobrze traktowana Iwona będzie nie do zatłuczenia, mocy wystarczy i moment jest mniej więcej tam, gdzie potrzeba... . A że "nie ładna" - chrzanić to, ważne, by robotę robiła... .

A co, jeśli podjedziesz Iwoną na zlecenie,a tu okaże się, że to najulubieńszy samochód klienta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jaki bus pod autolawete?

Post autor: Wolf » 7 lip 2018, o 16:46

andrzej555 pisze:Sprinter to ulubieniec rudej chyba,że sie coś zmieniło,jak przeglądałem ogłoszenia i widziałem craftera albo sprintera pierwsza myśl to będzie rdzewiał :lol: ,a iveco nie chce nie podoba mi sie.
Głupi to zabrzmi ale to "podoba mi się" nie do końca ma wpływ na zawartość kieszeni, w naszej flocie mamy między innymi Ducato 2.3 150 prawie 600k na zegarach, wymieniona tylko skrzynia (ps. wg ASO nie było potrzeby wymiany w niej oleju) oraz Jumpera 2.2 150 500k na zegarkach. Obydwa modele w zabudowie 10ep plandeki ze Spojkarami jak sam nimi jeżdżę bez problemu schodzę poniżej 11l, a jeśli mam czas i chęci to można zejść poniżej 10l ale to już wymaga samozaparcia. Natomiast Nowe Daily mieliśmy przez chwilkę i nie spotkałem lepszego woła roboczego. W zeszłe wakacje mieliśmy na stanie blaszkę w maxi na silniku 2.3 146HP z 2005r. zero - zero zastrzeżeń, fakt komfort z epoki kamienia łupanego, ale totalne brak jakichkolwiek awarii, właściciel od ponad 4 lat wymieniła tylko oleje i klocki hamulcowe.

Awatar użytkownika
andrzej555
Posty:3
Rejestracja:7 lip 2018, o 10:49
Samochód:lt
Uprawnienia:b e

Re: Jaki bus pod autolawete?

Post autor: andrzej555 » 8 lip 2018, o 11:59

Jarek master/movano po 10 roku nie gnije,w iveco nie podoba mi sie środek zewnętrznie nie ma to dla mnie znaczenia na masce nie jezdze i iveco kojarzy mi sie z autem na blizniaku do wożenia świń,taki typowo chłopski jak polonez i chyba ulubieniec krokodyli :lol: .Gdyby nie ruda brałbym mercedesa bo to klasa sama w sobie,osobówke mam mercedesa z tym samym silnikiem 3.0v6 i jestem bardzo zadowolony,ale niestety wole mieć auto,które jest słabsze,ale bez rudej,dlatego pytam czy ktoś miał styczność z kilkoma róznymi busami i ma jakieś z tego tytułu wnioski,obecnie jest tyle modeli,że już ciężko sie połapać co dobre,a co złe jak z telefonami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”