Kurier

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
Chabel
Posty:40
Rejestracja:14 maja 2013, o 20:45
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Piątek woj. Łódzkie
Kurier

Post autor: Chabel » 5 wrz 2013, o 12:41

Siemanko mam pare pytań co do kurierki po pierwsze ile zarabia sie srednio w duzej firmie jak dpd,dhl.gls,ups ... i inne na własnej działalnosci tak po odliczeniu podatku,paliwa załuzmy ze auto jest własne bez leasingu, ile godzin sie pracuje srednio z waszego doswiadczenia, jak płącą od kg a jak od km i wgl jak to wyglada od srodka a i czy jest mozliwosc ze w którejs z firm wyzej wymienionych dostac auto aby nim dostarczac? czy biorą tylko ludzi z własna działalnoscią i własnym autem? , a teraz jak to wyglada jezdząc u podwykonawcy czyli bierze nas jakis gosciu jako zwykłego kuriera daje nam auto swoje a my mamy tylko smigac i dostarczac jak on płaci i ile mozna zarobic ? Z góry dzięki i pozdro :)

Awatar użytkownika
lukaszBdG
Posty:53
Rejestracja:27 kwie 2013, o 09:57
Samochód:Renault Master
Firma:Artnex Spedycja

Re: Kurier

Post autor: lukaszBdG » 5 wrz 2013, o 18:31

Bydgoszcz - dhl w 90% tylko na działalności z własnym autem , UPS - nie dostaniesz sie :) wszystko obstawione nawet jeśli ktoś odpada z rejonu to zaraz podwykonawcy walczą żeby swoje auta wstawić i warunek auto Max 2 letnie . Ile zarabiają na swoim nie wiem ale pracownikowi płaca ok 2000-2300 zł więc można sie domyślać ze na swoim masz około 4 tys zł skoro stać ich na płacenie 2 tys pracownikowi . Gidziny pracy ... Zależy o rejonu ale jak jestes swiezy to nie dostaniesz nic lightowego , ja pracowałem od 7 do 19 robiąc ok 70-90 stopów ( miejsc ) dzienie wraz z odbiorami o robiłem ok 200 km dzienie, byłem pracownikiem UPS . Pozdro

Awatar użytkownika
Mateusz_Gdynia
Posty:27
Rejestracja:3 sie 2013, o 14:28
Samochód:Renault Master
Firma:Sobsen
Uprawnienia:b,c
Lokalizacja:Gdynia

Re: Kurier

Post autor: Mateusz_Gdynia » 5 wrz 2013, o 21:10

Kolego jeździłem kilka miesięcy w GLS u podwykownacy... miałem 1800 na rękę...

Jeżeli chodzi o czas pracy to raz było tak że wracałem na baze koło 13 a raz tak że wgl nie wracałem bo nie zdązyłem (koło 22)...

Z tego co się zdąrzyłem dowiedzieć to płacone jest za dostarczoną paczkę. od 2 do chyba 5 zł w zależnści od tego jak daleko masz rejon....


Jedno wiem i moge ci powiedzieć kurieka to zarąbiście cięzka praca...

I dodam to że w GLS-ie trzeba byc o 6 na bazie bo jest załadunek.... Koło 8-9 wyjazd z bazy na rejon....

I za wszystko są kary.... wszystko bez wyjatku..
Obrazek

Awatar użytkownika
jojeqq
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:26 lip 2013, o 16:17
Uprawnienia:b

Re: Kurier

Post autor: jojeqq » 6 wrz 2013, o 06:40

ja aktualnie pracuję u podwykonawcy ups. mam spory rejon miasto i dwie gminy. rozliczam się z dniówek 90 zł. jest tak, że nie ma co robić zjeżdżam ok 14 a jest tak że śmigam do wieczora. praca ciężka i ludzie są różni... plus jest taki że praca od pn do pt :D :))))
pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Chabel
Posty:40
Rejestracja:14 maja 2013, o 20:45
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Piątek woj. Łódzkie

Re: Kurier

Post autor: Chabel » 6 wrz 2013, o 14:45

panowie a co do sortowania towaru jak to jest załuzmy jestem o tej 6 na bazie i sortuje paczki które są przeznaczone na mój rejon? czy juz mam gotowe tylko załadowac na auto i w droge? a i czy lepiej szukac pracy u podwykonawcy czy lepiej w samej firmie? jak myslicie?:)

Awatar użytkownika
jojeqq
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:26 lip 2013, o 16:17
Uprawnienia:b

Re: Kurier

Post autor: jojeqq » 6 wrz 2013, o 17:13

kolego,
u nas w ups sort zaczyna się już po południu. rano jak przyjedziesz na firmę to masz swoje paczki już w klatkach naszykowane. praca w podwykonawcy jest o tyle dobra, o nic się nie martwisz, masz zrobić tylko robotę. a na swoim to ciągle problem z autem i wiele innych problemów.
jak zaczynałem w kurierce byłem zachwycony, teraz jestem już tym zmęczony. raz trafisz na ok klienta a czasem na jakiegoś mapeta co nerwa ruszy ;)

Awatar użytkownika
Mateusz_Gdynia
Posty:27
Rejestracja:3 sie 2013, o 14:28
Samochód:Renault Master
Firma:Sobsen
Uprawnienia:b,c
Lokalizacja:Gdynia

Re: Kurier

Post autor: Mateusz_Gdynia » 6 wrz 2013, o 21:50

Chabel pisze:panowie a co do sortowania towaru jak to jest załuzmy jestem o tej 6 na bazie i sortuje paczki które są przeznaczone na mój rejon? czy juz mam gotowe tylko załadowac na auto i w droge? a i czy lepiej szukac pracy u podwykonawcy czy lepiej w samej firmie? jak myslicie?:)

W GLS-ie jest tak że o 6 rano rusza taśma która idzie przez całą hale... I zdejmujesz paczki z twoim numerem sam sobie je układasz i wbijasz w system specjalnym skanerem...

Paczki częstoo giną albo są uszkodzone...

Generalnie ja kurierke idmawiam... juz chyba lepiej wstawac w nocy i jezdzic w piekarni...

ewentualnie jakies hurtownie czy inne... wszystko tylko nie kurierka..
Obrazek

Awatar użytkownika
jojeqq
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:26 lip 2013, o 16:17
Uprawnienia:b

Re: Kurier

Post autor: jojeqq » 7 wrz 2013, o 09:30

to fakt kurierka wcale nie jest tak fajna jak się innym wydaję :D

Awatar użytkownika
MlodyLeo
Posty:126
Rejestracja:1 wrz 2013, o 12:02
Samochód:Mercedes Sprinter316
Uprawnienia:A,B

Re: Kurier

Post autor: MlodyLeo » 7 wrz 2013, o 15:14

Też miałem krótką przygodę z kurierką w UPS co prawda robiąc u podwykonawcy dostawałem stałą dniówkę plus napiwki których z czasem było coraz mniej, a do tego kary i obciążenia które chcieli nakładać za wszystko aby tylko urwać Ci z wypłaty jak najwięcej np. za zły struj za nie ogolenie się za niedoręczenie paczek priorytetowych np. AVON itd. itp.
Obrazek

Awatar użytkownika
jojeqq
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:26 lip 2013, o 16:17
Uprawnienia:b

Re: Kurier

Post autor: jojeqq » 7 wrz 2013, o 21:42

ojjj tak avon kolego i teraz niestety oriflame jest priorytetem :( też pracuję dla podwykonawcy... za wszystko by karali a premii jeszcze nie dostałem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”