Kurier

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
Chabel
Posty:40
Rejestracja:14 maja 2013, o 20:45
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Piątek woj. Łódzkie
Re: Kurier

Post autor: Chabel » 19 lis 2013, o 14:12

czyli ,że z tymi karami to troche przesada ,że za byle co by karali?:D

Awatar użytkownika
DawidGdansk
Użytkownik
Użytkownik
Posty:38
Rejestracja:15 lis 2013, o 18:22

Re: Kurier

Post autor: DawidGdansk » 20 lis 2013, o 16:42

Powiem jak to wygląda w DHL. Ogólnie praca dobra dla osób co siedzą już długo lub którzy dostali lepsze rejony. Kary tzw. Noty sa naliczane za wszystko począwszy od brudnego samochodu, brak dokumentów zwrotnych, brak czarnych skarpetek itp. Lecz ostatnio przeszli sami siebie, wprowadzając note na niedopłatę w kasie w wysokości 500 zł + niedopłata. Jak to wygląda w praktyce ? A więc rozliczasz się po zakończeniu dnia masz grubo ponad 10 tysięcy, brak skanera w moim wypadku, ponieważ naprawiali mi pół roku. I tutaj dam przykład młodego kuriera który pracował tam niecały miesiąc, był ze mną na bramie. Rozliczał się również bez skanera, wszystko policzył i poszedł wpłacić kasę do pani w kasie. Na drugi dzień przychodzimy do pracy idziemy zobaczyć na tablice a tam wisi, jego nazwisko i nota 500 zł + niedopłata. Jak się okazało po chwili w poprzednim dniu źle policzył kasę i miał niedopłaty 20 GROSZY! i musiał zapłacić 500 zł + 20 groszy. Więc jak dla mnie to śmiech na sali, patrząc, że chłopak nowy i chodziło o 20 groszy. Lider noty nie odpuścił i musiał zapłacić. A dostawał wypłaty 1500 max. Więc szkoda czasu na kurierkę. Firmy kurierskie mają co raz mniej klientów poprzez konkurencję na rynku, więc sobie odbija na kurierach.

Awatar użytkownika
Joy
Posty:12
Rejestracja:3 lis 2013, o 16:05
Samochód:Renault Maser
Firma:JK
Uprawnienia:B

Re: Kurier

Post autor: Joy » 20 lis 2013, o 22:23

to macie strasznie jakies dziwne te oddzialy... Ja mam lajt, jedynie za w/w wielostopy mamy noty, ale to jest kwestia 10 zl

Awatar użytkownika
Synk3
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:11 lis 2013, o 01:41

Re: Kurier

Post autor: Synk3 » 20 lis 2013, o 22:27

Czy z podwykonawcą podpisuje się jakąś umowę?
Jeśli tak, to jaką?

Awatar użytkownika
Joy
Posty:12
Rejestracja:3 lis 2013, o 16:05
Samochód:Renault Maser
Firma:JK
Uprawnienia:B

Re: Kurier

Post autor: Joy » 20 lis 2013, o 23:30

zalezy od goscia u ktorego robisz, wszystko do dogadania

Awatar użytkownika
Chabel
Posty:40
Rejestracja:14 maja 2013, o 20:45
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Piątek woj. Łódzkie

Re: Kurier

Post autor: Chabel » 22 lis 2013, o 06:21

no dzięki wszystkim za pomoc :)

Awatar użytkownika
Chabel
Posty:40
Rejestracja:14 maja 2013, o 20:45
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Piątek woj. Łódzkie

Re: Kurier

Post autor: Chabel » 27 lis 2013, o 06:15

a co powiecie o firmie KEX lub OPEK pracował ktoś tam u podwykonawcy ?

Awatar użytkownika
MlodyLeo
Posty:126
Rejestracja:1 wrz 2013, o 12:02
Samochód:Mercedes Sprinter316
Uprawnienia:A,B

Re: Kurier

Post autor: MlodyLeo » 28 lis 2013, o 00:56

Sorki kolego CHABEL ale powiem Ci tak wałkujesz i wałkujesz ten temat od kilku miesięcy i nic z tego nie wynika, bo jak zapewne za uwarzyłeś ,,co kraj to obyczaj" w każdej firmie a co gorsza w każdym oddziale jest inaczej więc czy nie łatwiej by ci było zapytać u źródła czyli zatrzymać kuriera jeżdżącego po twoim regionie i dopytać co i jak ja właśnie w ten sposób załapałem się do UPS ( zapytałem o pracę kuriera który przywiózł mi paczkę)
Obrazek

Awatar użytkownika
Chabel
Posty:40
Rejestracja:14 maja 2013, o 20:45
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Piątek woj. Łódzkie

Re: Kurier

Post autor: Chabel » 29 lis 2013, o 16:26

no no dzięki akurat to wałkowanie na duzo sie przydało i duzo pomogło , :D dzięki wszystkim :D
a tak na marginesie kolego MłodyLeo słowo ,,zauważyłeś,, pisze sie tak jak ja napisałem a nie tak jak ty :lol:
ale to tak na marginesie .Pozdro i dzięki :D

Awatar użytkownika
Dawid_przewozy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:1 gru 2013, o 22:03
Samochód:Opel Vivaro
Firma:mała
Uprawnienia:B

Re: Kurier

Post autor: Dawid_przewozy » 1 gru 2013, o 22:57

To i ja dorzucę 3 grosze.
Znam pracę kuriera z punktu widzenia pracownika i pracodawcy. Generalnie jest to praca pod napięciem czasowym. Jeśli jesteś ogarniętym kierowcą, szybko orientujesz się w terenie i nie jesteś roztrzepany to idź pojeździć u kogoś i zobacz czy Ci się podoba. Po pewnym czasie pojawi się szansa przejęcia jakiejś trasy to może wskoczysz. U mnie w mieście np. w UPS chętnie dawali trasy nowym a niżeli już jeżdżącym kierowcom. Powód. Banalnie przebiegły. Wymóg auto max 5 lat. Przychodzi młody i musi wziąć leasing lub kredyt - więc większa pewność, że będzie orał bo auto trzeba spłacić a ktoś kto auto ma już spłacone jak mu nie podpasi to się zwinie a tego ups nie chce.
Teraz coś z punktu widzenia pracodawcy. Historia mojego przyjaciela który miał wstawione auto w jednej z firm kurierskich. Nie będę bronił nieuczciwych podwykonawców co tylko tną wypłaty ale byłem świadkiem tego co potrafią odpier........... przychodzący do pracy kierowcy. Ludzie, przychodzi taki, poznaje warunki i jest poinformowany że na początku będzie ciężko. Ok. 1 dzień samotnej jazdy przyjeżdża po 18 jak już linia pojechała. Ok uczy się. 2 dzień dzwoni w południe że zakopał się na jakiejś wiosce i nikogo nie ma żeby go wyciągną. Grzejemy 50km żeby go odkopać. No jest zakopany ale zapomniał dodać, że tak rył, że rozpier......... chłodnice. Ok zdarza się. 3 dzień o 8 informuje, że dziś go nie będzie bo dziecko mu się rozchorowało i musi z nim do lekarza. Spoko tylko że o 8 to on już powinien być na sortowaniu paczek a nie w domu. Finalnie kolega właściciel dostaje 1000 zł kary za nie podstawienie samochodu. Po tym wszystkim gość przychodzi z ręką wyciągniętą po kasę za dwa dni pracy, bo on już dalej nie chce. Takich kwiatków mógł bym więcej podać.
Generalnie praca dla ludzi którzy potrafią się streszczać i są ogarnięci. Dla przykładu mój znajomy, który jeździł w hurtowni ze spożywką nie dał rady tempa kurierki wytrzymać.
Jeżeli szukasz samozatrudnienia w przesyłkach to najlepsze opinie znam z rozmów z kurierami TNT ale tam Ciężko się dostać. Pozdrawiam i powodzonka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”