Kurier

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
lukaszBdG
Posty:53
Rejestracja:27 kwie 2013, o 09:57
Samochód:Renault Master
Firma:Artnex Spedycja
Re: Kurier

Post autor: lukaszBdG » 8 wrz 2013, o 14:15

Mnie w UPS kiedyś było tak ze prosto z ciężarówki paczki były wyciąganie , każdy brał jak leci i zanosiło temu czyja owa paczka była , teraz zrobili taśmę i każdy zbiera swoje paczki . Karna dla psa 50kg na 3 piętro to standard , aivon jako mega ważna paczka ( gdzie klient czasami sam nie wie ze dzis będzie ta oaczka i nie ma go w domu to I tak Twoja wina , za dużo awiz , spadasz w rankingu za ostatnie 5 moejsc masz 100zl zabierane, brude auto 100 zł i zabierany bonus jaki masz placony za reklamę UPS a to duża synka , ogólnie tak jak chłopacy piszą , karyza wszystko ! Moja najwieksza to 150zl za nabicie statusu "brak odbiorcy" przy 120 km/h w innej gminie już :) uparli sie i mnie prześwietlili z gps. Premie masz za pierwsze 5 miejsc w rankingu ale z racji tego ze dostaniesz jako swiezy z dupy rejon to zapomnij o tym . Nie rozumiem jak można nosić brązowe skarpetki latem do krótkich spodenek ! A niestety za to ze nośilem białe dostawałem 50zl kary :) ale i tak mi sie tam podobało , mega ludzi ponalem dzięki tej pracy i szacunku do każdej innej bo byc kurierem to cieżko kawałek chleba

Awatar użytkownika
Chabel
Posty:40
Rejestracja:14 maja 2013, o 20:45
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Piątek woj. Łódzkie

Re: Kurier

Post autor: Chabel » 8 wrz 2013, o 20:02

a jak wyglada sprawa z autem na działalnosci, trzeba isc do nich z nową furką czy moze juz miec pare lat tzn max 10 czy raczej nie, wiecie jak to jest z tym w róznych firmach np dpd,gls..? i w sumie to by było na tyle dzięki za odpowiedzi i pozdro:)

Awatar użytkownika
Dekker
Administrator
Administrator
Posty:416
Rejestracja:9 mar 2013, o 13:59
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Rzeszów
Kontakt:

Re: Kurier

Post autor: Dekker » 8 wrz 2013, o 20:14

Chabel pisze:a jak wyglada sprawa z autem na działalnosci, trzeba isc do nich z nową furką czy moze juz miec pare lat tzn max 10 czy raczej nie, wiecie jak to jest z tym w róznych firmach np dpd,gls..? i w sumie to by było na tyle dzięki za odpowiedzi i pozdro:)

W DHL rok produkcji od 2005
Pomogłem? Podziękuj http://www.facebook.com/pages/Busy-szyb ... 5746436100 <- Lubię to!
Czekamy na wasze wiadomości!
Zobacz również:
memyztransportu.pl - memy z transportu wzięte (typowy spedytor, Andrzej szofer kierowca zawodowy, widzimy sie na dżangłerze)
ebusiarze.pl - darmowe ogłoszenia o pracę dla busiarzy, kierowca międzynarodowy, kierowca krajowy, spedytor
odlotowe-skarpetki.pl - Kolorowe skarpetki,
Śmieszne skarpetki na prezent

Awatar użytkownika
Chabel
Posty:40
Rejestracja:14 maja 2013, o 20:45
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Piątek woj. Łódzkie

Re: Kurier

Post autor: Chabel » 8 wrz 2013, o 20:42

Mateusz_Gdynia pisze:
Chabel pisze:panowie a co do sortowania towaru jak to jest załuzmy jestem o tej 6 na bazie i sortuje paczki które są przeznaczone na mój rejon? czy juz mam gotowe tylko załadowac na auto i w droge? a i czy lepiej szukac pracy u podwykonawcy czy lepiej w samej firmie? jak myslicie?:)

W GLS-ie jest tak że o 6 rano rusza taśma która idzie przez całą hale... I zdejmujesz paczki z twoim numerem sam sobie je układasz i wbijasz w system specjalnym skanerem...

Paczki częstoo giną albo są uszkodzone...

Generalnie ja kurierke idmawiam... juz chyba lepiej wstawac w nocy i jezdzic w piekarni...

ewentualnie jakies hurtownie czy inne... wszystko tylko nie kurierka..

no własnie ja od pół roku jezdze w piekarni i na 3 trzeba w nocy do roboty pakowac towar i 4 :30 w droge a koniec roboty róznie czasem o 10 a czesem 12 i pomyslałem o kurierce
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2013, o 20:47 przez Chabel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mateusz_Gdynia
Posty:27
Rejestracja:3 sie 2013, o 14:28
Samochód:Renault Master
Firma:Sobsen
Uprawnienia:b,c
Lokalizacja:Gdynia

Re: Kurier

Post autor: Mateusz_Gdynia » 8 wrz 2013, o 20:43

Ja u podwykonawcy w GLS latałem VW LT35 2001 rok...
Obrazek

Awatar użytkownika
Mateusz_Gdynia
Posty:27
Rejestracja:3 sie 2013, o 14:28
Samochód:Renault Master
Firma:Sobsen
Uprawnienia:b,c
Lokalizacja:Gdynia

Re: Kurier

Post autor: Mateusz_Gdynia » 8 wrz 2013, o 20:46

Chabel ja Ci kurierkę odmawiam...

No chyba że chcesz zarobić 1200 na miesiąc ( po odliczeniu kar) i zapieprzać od 6 do 20 lub dłużej...
Obrazek

Awatar użytkownika
lukaszBdG
Posty:53
Rejestracja:27 kwie 2013, o 09:57
Samochód:Renault Master
Firma:Artnex Spedycja

Re: Kurier

Post autor: lukaszBdG » 9 wrz 2013, o 09:25

Ups Bydgoszcz - Max 2 lata auto , tnt Bydgoszcz Max 3 lata auto .

Awatar użytkownika
Chabel
Posty:40
Rejestracja:14 maja 2013, o 20:45
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Piątek woj. Łódzkie

Re: Kurier

Post autor: Chabel » 17 wrz 2013, o 20:30

ja mimo wszystko niedlugo chyba spróbuje znalezc prace u podwykonawcy zobaczyc jak to jest z tą kurierką ale tak szczerze jak wygladają początki pierwszy,drugi dzień roboty(czy ktos pomaga ,wytłumaczy co i jak pojedzie pierwszy raz ze mną?) ? ile zajmuje ogarnięcie swojego terenu jak jest sie bystrym, tydzien ,dwa,trzy jak to wygląda jak jest sie nowym w tej branzy u podwykonawcy na jego aucie?w przykładowych firmach, a i czy słyszeliscie jak jest w DPD bo to dosc znana i powszechna firma w mojej okolicy..:)

Awatar użytkownika
Mateusz_Gdynia
Posty:27
Rejestracja:3 sie 2013, o 14:28
Samochód:Renault Master
Firma:Sobsen
Uprawnienia:b,c
Lokalizacja:Gdynia

Re: Kurier

Post autor: Mateusz_Gdynia » 17 wrz 2013, o 23:22

Na pewno ktoś z tobą pojeździ... Nikt nie puści cię od razu samego...

Przygotuj się na ciężką orkę jaka przyjdzie za dwa trzy miesiące... bedziesz jezdził do 22...

Ogarnięcie terenu zajmie ci około tygodnia (jezeli jestes bystry)...

Jak u podwykonawcy to na pewno da ci autko...

DPD słyszałem że mają burdel, duzo poniszczonych paczek itp..
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: Kurier

Post autor: Maciek » 17 wrz 2013, o 23:48

Odnośnie DPD. Szczerze mówiąc, to o kurierce wiem niewiele a właściwie nic. Mimo wszystko po krótkiej rozmowie z jednym czy drugim kurierem z tej firmy, oraz ocenie wizualnej samochodów którymi się poruszają nie pozostaje mi nic innego jak tylko i wyłącznie współczuć warunków pracy. Nie wyobrażam sobie wysłać drogiej i delikatnej przesyłki tą firmą, gdzie boczne okno w blaszaku jest zastąpione folią przyklejoną szarą taśmą. I to nie jest chwilowe rozwiązanie, bo widuję tego busa praktycznie codziennie i od tygodnia szyby brak. I to nie jedyny taki "cukierek" z ich firmy. Lepiej wydać parę złotówek więcej i niech to jedzie UPS'em, bo warunki w jakich paczka jest przesyłana w DPD...szkoda gadać.
Life is a highway

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”