MAN Tge - pytanie

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
Ananas
Posty:1
Rejestracja:22 maja 2018, o 15:17
Samochód:Iveco Daily
Firma:SpeedTrans Angelika
Uprawnienia:B
MAN Tge - pytanie

Post autor: Ananas » 29 maja 2018, o 19:39

Szanowni Koledzy czy ma ktoś styczność z MANem Tge?Zależy mi na informacjach nt spalania tego busika.Foldery reklamowe i sprzedawcy mówią jedno a ja wożąc czasami silniki MANa po remoncie z PL do DE rozmawiam z chłopakami z serwisu w Jabłonnej i słyszę od nich o spalaniu rzędu 16l/100km.Mam Iveco z 2016 i takiego jeszcze nigdy nie osiągnąłem.Proszę o info od kierowców którzy mieli,mają do czynienia z MANem pod plwndeką.Dzięki.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: MAN Tge - pytanie

Post autor: Wolf » 31 maja 2018, o 13:12

Ananas pisze:Szanowni Koledzy czy ma ktoś styczność z MANem Tge?Zależy mi na informacjach nt spalania tego busika.Foldery reklamowe i sprzedawcy mówią jedno a ja wożąc czasami silniki MANa po remoncie z PL do DE rozmawiam z chłopakami z serwisu w Jabłonnej i słyszę od nich o spalaniu rzędu 16l/100km.Mam Iveco z 2016 i takiego jeszcze nigdy nie osiągnąłem.Proszę o info od kierowców którzy mieli,mają do czynienia z MANem pod plwndeką.Dzięki.

Za kilka dni mam dostać do testów 8ep plandekę ze spojtrakiem, dam znać jak się to sprawdza, jedna z kwestii mnie zastanawia, MAN twierdzi że silnik w TGE to ich samodzielna konstrukcja, ciekawe tylko że ma identyczne parametry jak CRAFTER

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: MAN Tge - pytanie

Post autor: BoberKSG » 31 maja 2018, o 13:17

Pewnie z silnikiem VW taki jak chociażby w Crafterze.. Więc szału ABSOLUTNIE nie ma ;)
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: MAN Tge - pytanie

Post autor: Wolf » 31 maja 2018, o 13:31

BoberKSG pisze:Pewnie z silnikiem VW taki jak chociażby w Crafterze.. Więc szału ABSOLUTNIE nie ma ;)
Dokładnie tego się spodziewam, w naszej flocie mamy Fiaty 2.3 130 i 150 km i Jumpera 2.2 150, ostatnio wpadł znajomy jeździ Boxerem 2.0 163HP wziął Fiata 150 z 556k km na zegarach i stwierdził że to auto ciągnie nie to co jego Peugeot z nadmuchanymi koniami. Zresztą podobno ma na zegarach 120k km i już 4 razy na serwisie z AdBlue walczyli :(

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: MAN Tge - pytanie

Post autor: 0liwski2nd » 31 maja 2018, o 16:10

Wolf pisze:Za kilka dni mam dostać do testów 8ep plandekę ze spojtrakiem, dam znać jak się to sprawdza, jedna z kwestii mnie zastanawia, MAN twierdzi że silnik w TGE to ich samodzielna konstrukcja, ciekawe tylko że ma identyczne parametry jak CRAFTER
Nie wierzę w to... To typowy marketingowy bełkot.

Nawet sam TGE powstaje w fabrykach... VOLKSWAGENA.. nie w halach produkcyjnych MANA, ale VOLKSWAGENA... Więc sami rozumiecie.. :(

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: MAN Tge - pytanie

Post autor: TROLL » 31 maja 2018, o 21:24

U Nas jest i Man i Crafter od tygodnia , wizualnie oprócz kilku drobiazgów wizualnie niczym się nie różnią , trzeba trochę czasu , żeby cokolwiek mądrego napisać. Popytam kierowców.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: MAN Tge - pytanie

Post autor: jarekvolvo » 1 cze 2018, o 01:18

A czy możecie Panowie przybliżyć, co z Manem\ VW jest " nie tak" ?? Bo czuję pismo nosem, że mój prezes chce mnie uszczęśliwić takim cudem.
Na razie słyszałem tylko, że mają niezły apetyt, co w połączeniu u mnie z chłodnią i kurnikiem wróży raczej średnio... .

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: MAN Tge - pytanie

Post autor: TROLL » 1 cze 2018, o 10:41

Podzwoniłem do kierowców .
I tak , na dzień dzisiejszy przy przebiegu ok 1500 km mogą powiedzieć , że:
- do wnętrza nie mają zastrzeżeń , materiały ergonomia ok,
- jazda również , samochód dynamiczny ( jak na pudło na kółkach )
generalnie nie narzekają , nic się nie dzieje , ale wiesz auta są tydzień w Firmie.
Potwierdzili , że pala więcej , ale żeby coś powiedzieć więcej to muszą polatać tak z miesiąc i wtedy na podstawie średniej można wyciągać jakieś wnioski.
Ocenili , że ogólnie dobra zamiana - zabrzmiało złowrogo ...
Wcześniej jeździli obaj Peugeot'em .
Firma wkrótce będzie zmieniała flotę , a jest to radykalnie ( w jednym tygodniu wymiana ALL ) stąd te eksperymenty i mamy jeszcze Masterkę z jakimś dziwnym silnikiem.
Generalnie wrócę do tematu za miesiąc , ale z punktu widzenia kierowcy nie mieli zastrzeżeń.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: MAN Tge - pytanie

Post autor: jarekvolvo » 1 cze 2018, o 11:18

To mnie trochę uspokoiłeś, bo zwykle lepsze jest wrogiem dobrego.
Poczekajmy więc... .
Miłego dnia z Bułgarii do Greka :) :) !

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: MAN Tge - pytanie

Post autor: 0liwski2nd » 3 cze 2018, o 11:54

TROLL pisze:Podzwoniłem do kierowców .
Ocenili , że ogólnie dobra zamiana - zabrzmiało złowrogo ...
Wcześniej jeździli obaj Peugeot'em . .
1500 km to za mało aby ocenić auto... 300.000 i kilka wizyt w serwisie daje pełen obraz... A przesiadka z peugeota - nawet nie napisałeś w jakiej wersji silnikowej - też nic nie mówi..

Nadmieniam... Craftery i Tge są produkowane w jednej i tej samej fabryce VolksWagena i wszystkie - absolutnie wszyskie Craftery/Tge mają tylko silniki 2 litrowe... Tak tak... te same w jakich dochodziło do miliona awarii w wersjach osobowych.
To ze ten motor ma milion poprawek.... mnie już nie przekonuje.
Choć wyglądem mi się podobają... Wnętrze również miłe dla oka... Ale to tylko kwiatek do kożucha.... :lol:

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... tnT_lTzEAc -> filmik zrobiony przez amatorów, ale pokazuje co nieco.
https://www.youtube.com/watch?v=62LrznGag_A

Ale najchętniej widziałbym test porównawczy: Sprinter - Crafter - TGE

Na dzień dzisiejszy porównanie Crafter - vs - TGE widzę tak... Jest to w 100% Crafter... tylko CIUT lepiej wyposażony... To tyle.... Więc nie warto przepłacać za logo MANA... moim zdaniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”