Odczyt z tachografu

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB
Re: Odczyt z tachografu

Post autor: jarekvolvo » 2 kwie 2018, o 22:51

Nooo, z tacho to u nas raczej kiepsko... . Nie wiem, czy ktoś z nas posiada takie cudo ;)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Odczyt z tachografu

Post autor: Dychu » 3 kwie 2018, o 01:55

No tak Jarku ale jeśli kolega lata takim busikem jak ja latałem ? :-) czyli ma tacho :-). Busiki Iveco 7.2t to niestety temat do dupy bo tu nikt o tym nie pomyślał, na 40ton to śmiech bo to nie solówka jeszcze więc gdzie ma taki driver pójść ? :-).
Sam byłem w dupie ciemnej bo tu nie chciany, tam też więc idź pan w piz... :-).

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Odczyt z tachografu

Post autor: Dychu » 3 kwie 2018, o 10:05

mazuer pisze:
jarekvolvo pisze:Nooo, z tacho to u nas raczej kiepsko... . Nie wiem, czy ktoś z nas posiada takie cudo ;)

Ale każdy kierowca zawodowy który realizuje przewozy towarowe lub osobowe musi być wyposażony w tachograf. Tachografy cyrowe to w zasadzie obecnie standard. A te które przesyłają dane w trybie online, to w zasadzie nie da się ich oszukać. I moim zdaniem bardzo dobrze, bo odpoczynek jest niezwykle istotny w ten branży.
Wydaje mi się, że taka właśnie będzie tendencja w przyszłości, aby tego typu parametry były wysyłane zdalnie. Ba! prawdopodobnie będzie taki nadzór jak w przypadku samolotów, z podglądem na żywo.
Kolego...Jarek zwrócił Ci uwagę, że w PL na busy do 3.5t nie ma tachografu czy to cyfrowego czy tarczkowego więc wydaje mi się, że nie jeździsz busami a zawiesiłeś się na tym forum przypadkiem :-).

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Odczyt z tachografu

Post autor: Wolf » 3 kwie 2018, o 20:58

mazuer pisze:
jarekvolvo pisze:Nooo, z tacho to u nas raczej kiepsko... . Nie wiem, czy ktoś z nas posiada takie cudo ;)

Ale każdy kierowca zawodowy który realizuje przewozy towarowe lub osobowe musi być wyposażony w tachograf. Tachografy cyrowe to w zasadzie obecnie standard. A te które przesyłają dane w trybie online, to w zasadzie nie da się ich oszukać. I moim zdaniem bardzo dobrze, bo odpoczynek jest niezwykle istotny w ten branży.
Wydaje mi się, że taka właśnie będzie tendencja w przyszłości, aby tego typu parametry były wysyłane zdalnie. Ba! prawdopodobnie będzie taki nadzór jak w przypadku samolotów, z podglądem na żywo.
Mamy tacho a jak analogowe zazwyczaj w formacie A5 wspierane długopisem. Być może do wielu to nie dociera bo na FB co chwile jakiś pustak o to się upomina ale wprowadzenie normalnego Tacho do aut o DMC 3,5T zabije tą branżę. Jeśli ktoś chce tacho to zapraszam do szkoły Nauki Jazdy po kat C i tyle w temacie.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Odczyt z tachografu

Post autor: Dychu » 3 kwie 2018, o 21:03

No tak Wilku ale jak ktoś ma C+E to gdzie mnie zaprosisz ? :-). Temat jakiś z dupy bo wiadomo, że nasze busy do 3.5t bez tacho ale...z przyczepką ponad 750 kg już tacho więc z dupy nie z dupy ale to przypadki jednak sporadyczne :-). To to samo co Iveco 7.2t, juz z tacho, już na C ale już nie bus i jeszcze nie solówka :-).

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Odczyt z tachografu

Post autor: Wolf » 3 kwie 2018, o 21:09

Z dupy to jest wątek, bo albo to jakaś prowokacja albo totalny brak rozeznania w temacie. Natomiast busy od 2.8 do 3.5t sprowadzane od okupanta zazwyczaj posiadają tacho bo u nich jest taki wymóg i to tylko u nich i tyle w temacie. Natomiast dla mnie kierowca zawodowy to kierowca który wykonuje przewóz towarów czy tez osób w celach zarobkowych i nie istotne czy to złotówa, czy chłopaczek z pizzeri czy kierowca gabarytu, dla każdego z nich jest to źródło utrzymania.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Odczyt z tachografu

Post autor: Dychu » 3 kwie 2018, o 21:57

Zaczynam myśleć, że to właśnie prowokacja i może nawet to okupant z translatorem :-).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”