Wyceny Frachtów przez Spedycję oraz BONUS - Jaki Bus ?

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
piotr152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:16 wrz 2017, o 09:10
Samochód:renault
Uprawnienia:b
Re: Wyceny Frachtów przez Spedycję.

Post autor: piotr152 » 26 mar 2018, o 20:00

brzoskwinia pisze:
Dychu pisze:Jak masz busa, to zatrudnij kierowcę ogarniętego który też potrafi sobie szukać ładunków i wtedy nie musisz się martwić i kombinować
Wychodzę z założenia , że nich każdy robi to w czym jest dobry. Nasz busik potrzebny jest na miejscu. Pod koniec ubiegłego roku i na początku tego zrobiliśmy duże zakupy sprzętu. Maszyny precyzyjne i doposażyliśmy laboratorium inwestycji na razie wystarczy. Rynek transportowy jest mi znany jedynie z sieci czyli poznałem wierzchołek góry , to za mało , żeby podejmować takie decyzje.

Co do firm - odezwę się w temacie , rozpoznaję rynek.
Wystawiają kolego zlecenia transportu na giełdę TRANS.eu porwią zlecenie moment zobaczysz.

Awatar użytkownika
brzoskwinia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:21 mar 2018, o 10:46
Uprawnienia:B

Re: Wyceny Frachtów przez Spedycję.

Post autor: brzoskwinia » 27 mar 2018, o 06:44

zarejestrowałem się na trans.eu i powiem tak - moloch.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Wyceny Frachtów przez Spedycję.

Post autor: Wolf » 30 mar 2018, o 10:47

brzoskwinia pisze:Siemanko.
Czy cena 3p Zamość - Mechelen - 550 euro ?
Info o przesyłce: 3 p euro standard , waga ok 1100kg całość z paletami
nie jest to ekspres... odbiór po świętach i tak , aby w ciągu 4-5 dni dojechało.

Nie szukam zleceniodawcy , chodzi mi o cenę , dotychczas wysyłałem po kraju i to zawsze był "pan Kazio" ze swoją białą strzałą Fiatem Ducato.
Cena jest ok, większość patrzy zawsze na solo, ale ktoś podjedzie zestawem lub solówką i zabierze 5 takich pakietów, nie ukrywam że nawet za 150 ktoś by to zabrał. Ale sugeruje znaleźć drugiego przewoźnika który białą strzałą na zachód będzie ci towar wywoził, cena to tylko jeden składnik, a jak wiadomo jest ona odzwierciedleniem kompetencji i rzetelności przewoźnika.

Awatar użytkownika
brzoskwinia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:21 mar 2018, o 10:46
Uprawnienia:B

Re: Wyceny Frachtów przez Spedycję.

Post autor: brzoskwinia » 30 mar 2018, o 13:19

Dokładnie Wolf doszedłem do podobnych wniosków. :D

Awatar użytkownika
brzoskwinia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:21 mar 2018, o 10:46
Uprawnienia:B

Re: Wyceny Frachtów przez Spedycję.

Post autor: brzoskwinia » 22 kwie 2018, o 10:59

No to tak ....
Zdaje się , że padliśmy ofiarą sukcesu.
To co miało być na początku na sprawdzenie okazało się dobrze hulającym tematem. Zleceń na produkcję mamy na 3 miechy do przodu , i tutaj damy sobie radę , specyfika produktu jest taka , że części są małe gabarytowo i lekkie. Mamy 3 klientów ( czyt 3 miejsca dostawy ) którzy to rozsyłają do swoich zakładów/podwykonawców . Podjeliśmyy ze wspólnikiem decyzję , że będziemy to obsługiwać . Portfel odbiorców może nam się zwiększyć najwyżej o 2 klientów , więc 5 pumktów jest do ogarnięcia , własny kierowca i transport zniweluje ewentualne niedogodności w dostawach i łańcuch informacji będzie zmniejszony , poza tym mamy w ramach jednego z projektów zatrudnić jeszcze kilka osób i może to być kierowca.

Pytanie , co kupić. Budżet mamy 150 000 brutto ( na całe wyposażenie czyli auto+lodówka+CB+Navi+inne ) , mamy dobrą linię kredytową i to jest w tym momencie dla Nas atrakcyjna forma finansowania.

Czytałem forum pod kątem auta , i zastanawiamy się co wybrać.

Priorytety to:
- wygoda kierowcy
- sieć serwisowa w UE ( klienci: Belgia , Niemcy , Włochy )
- kabina sypialna
- winda
- spalanie to w zasadzie drugorzędna sprawa , ale miło by było ... .


Bierzemy pod uwagę marki:
- Renault Master - podobno wygodna
- Fiat Ducato - przemawia za tym sieć serwisowa Fiata w UE
- Iveco - bo mi się podoba
- Mercedes - bez gwiazdy nie ma jazdy
- VW/Man - gwarancja mobilności
- Ford - finansowanie

Priorytety wyboru marki są na górze posta , proszę o wasze opinie , sprawdzałem też dostępność coś jest w Polsce coś jest w DE także tym się nie martwię , najwyżej się poczeka nie pali się .

Decyzję podjeliśmy w piątek , także świeża sprawa.

Proszę o opinie i sugestie , priorytety są wypisane w kolejności nieprzypadkowo .

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Wyceny Frachtów przez Spedycję.

Post autor: jarekvolvo » 22 kwie 2018, o 11:21

Wielki szacun, Panie Kolego za umieszczenie tego "pierwszego priorytetu" - zauważenie, że to coś, co wypełnia przestrzeń między pedałami a kierownicą jest myślącym człowiekiem, zwróci Ci się wielokroć w postaci oddanego i sumiennego pracownika.
Więc "jeśli tak" - to patrzył bym właśnie na Masterkę - chyba najwdzięczniejszy temat dla szofera, taki jeżdżący tapczan ;)

Awatar użytkownika
brzoskwinia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:21 mar 2018, o 10:46
Uprawnienia:B

Re: Wyceny Frachtów przez Spedycję.

Post autor: brzoskwinia » 22 kwie 2018, o 11:25

jarekvolvo pisze:Wielki szacun, Panie Kolego za umieszczenie tego "pierwszego priorytetu" - zauważenie, że to coś, co wypełnia przestrzeń między pedałami a kierownicą jest myślącym człowiekiem, zwróci Ci się wielokroć w postaci oddanego i sumiennego pracownika.
Więc "jeśli tak" - to patrzył bym właśnie na Masterkę - chyba najwdzięczniejszy temat dla szofera, taki jeżdżący tapczan ;)
Zadałem sobie trudu :) i porozmawiałem z Kierowcami którzy do nas przyjeżdżali przez ostatni miesiąc i chwalili sobie wygodę , ale narzekali na serwis , może to jednostkowe przypadki , macie z tym jakieś doświadczenie ?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Wyceny Frachtów przez Spedycję.

Post autor: Wolf » 22 kwie 2018, o 11:28

Moja sugestia, jeśli priorytetem jest wygoda kierowcy to kabina sypialna z tyłu z sugestia na Lamara SkyCab MAX z wyciętym dachem to największe na ta chwilę mieszkanie przy zachowaniu rozsądnej aerodynamiki, jeśli aut ma być na 8ep 4,20L 2,2W to sugestia na Ducato 2.3 na ramie L5 wtedy spokojnie winda będzie a jest to chyba jedyne auto w tej chwili bez adblue, kolejna opcja to Sprinter/Daily z tym że tutaj możemy zrobić szersze zabudowy na 2,45 a krótsze, kwestia tak naprawdę ile palet ma tam być przewożone jednorazowo. Tak naprawdę biorąc pod siebie brał bym pod uwagę Daily na 3.0 lub Sprintera 3.0 z tym że w gwieździe może być problem z zamknięciem się w budżecie, https://www.otomoto.pl/oferta/iveco-dai ... yOOex.html tutaj jest Daily, a u jednego z naszych forumowiczów widziałem gwiazdy w takiej konfiguracji tyle że z krótka i wąską 2,20w paką na oko na 6ep.

Na pewno z listy zdjął bym Mastera/Movano (wsparcie gwarancyjne), Jumpera/Boxera Vw/Man (nie podchodzi mi pojemność, to ma być trwałe auto a nie jednorazówka), Ford odpada za spalanie to jest jakaś masakra.

Awatar użytkownika
brzoskwinia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:21 mar 2018, o 10:46
Uprawnienia:B

Re: Wyceny Frachtów przez Spedycję.

Post autor: brzoskwinia » 22 kwie 2018, o 11:31

Dzięki , bardzo cenne sugestie .

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Wyceny Frachtów przez Spedycję.

Post autor: jarekvolvo » 22 kwie 2018, o 11:41

Wolf pisze: Na pewno z listy zdjął bym Mastera/Movano (wsparcie gwarancyjne),.
No, właśnie - ciekaw jestem, czy coś "drgnęło w temtemacie" ? Czy nadal jest tak cienko ??
Wprawdzie na wieele kilometrów Masterkami miałem JEDNą przygodę, gdzie potrzebowałem serwisu, ale rzeczywiście, słyszałem, że ich sieć jest kiepska... ( choć - fakt - Masterkę miałem trzy lata temu... )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”