Wyceny Frachtów przez Spedycję oraz BONUS - Jaki Bus ?

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
brzoskwinia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:21 mar 2018, o 10:46
Uprawnienia:B
Wyceny Frachtów przez Spedycję oraz BONUS - Jaki Bus ?

Post autor: brzoskwinia » 26 mar 2018, o 13:15

Siemanko.
Czy cena 3p Zamość - Mechelen - 550 euro ?
Info o przesyłce: 3 p euro standard , waga ok 1100kg całość z paletami
nie jest to ekspres... odbiór po świętach i tak , aby w ciągu 4-5 dni dojechało.

Nie szukam zleceniodawcy , chodzi mi o cenę , dotychczas wysyłałem po kraju i to zawsze był "pan Kazio" ze swoją białą strzałą Fiatem Ducato.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2018, o 11:51 przez brzoskwinia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Wyceny Frachtów przez Spedycję.

Post autor: Dychu » 26 mar 2018, o 13:46

Stawka dupy nie urywa bo wyjdzie po 0.34e ale za to troszkę kilometrów, ok. 1580 km więc jak masz coś na powrót w zapasie, to pewnie lepsza opcja niż Polska :-).

Awatar użytkownika
brzoskwinia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:21 mar 2018, o 10:46
Uprawnienia:B

Re: Wyceny Frachtów przez Spedycję.

Post autor: brzoskwinia » 26 mar 2018, o 13:59

czekaj taką cenę dostałem od dużej spedycji ( wielodziałowej ) , poczytałem , rzucę na giełdę , zobaczę jak się tam potoczą losy. czytając forum dowiedziałem się , że spedycja to zdziercy ( między innymi ty gdzieś to pisałeś ) więc bezpośrednio u firmy świadczącej przewozy powinno być taniej , powysyłam zapytań i podzwonię i giełdę obczaję
zobaczymy co się urodzi

Awatar użytkownika
brzoskwinia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:21 mar 2018, o 10:46
Uprawnienia:B

Re: Wyceny Frachtów przez Spedycję.

Post autor: brzoskwinia » 26 mar 2018, o 14:00

żeby uściślić , ja zlecam przewóz.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Wyceny Frachtów przez Spedycję.

Post autor: Dychu » 26 mar 2018, o 14:05

Aha łapię czyli chcesz zacząć zarabiać na zleceniach...ok, myślałem, że jesteś busiarzem.

Awatar użytkownika
brzoskwinia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:21 mar 2018, o 10:46
Uprawnienia:B

Re: Wyceny Frachtów przez Spedycję.

Post autor: brzoskwinia » 26 mar 2018, o 14:26

nie zarabiać na wysyłkach, produkuję - wysyłam .
ma otwarty kontrakt w Belgi na próbę , zobaczę jak się będzie układała współpraca z zagranicą , dla mnie to nowość , pierwsze zamówienia spływają szukam różnych alternatyw , najchętniej związałbym się z jedną firmą która ogarniałaby mi to , lubię kontakt z ludźmi , jakby jeżdził tem sam kierowca ( wiem utopia ) to byłoby lux . Reasumując , szukam zaufanej firmy , nie lubię korporacyjnych młynów
Ostatnio zmieniony 26 mar 2018, o 14:42 przez brzoskwinia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
brzoskwinia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:21 mar 2018, o 10:46
Uprawnienia:B

Re: Wyceny Frachtów przez Spedycję.

Post autor: brzoskwinia » 26 mar 2018, o 14:27

a busa mam zarejestrowanego na siebie , więc naciągając jestem busiarzem też również :)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Wyceny Frachtów przez Spedycję.

Post autor: Dychu » 26 mar 2018, o 15:06

Jak masz busa, to zatrudnij kierowcę ogarniętego który też potrafi sobie szukać ładunków i wtedy nie musisz się martwić i kombinować, Ty zadowolony, busik lata i zarabia na siebie i wszyscy happy :-). Zaufane firmy mam ale co z tego jak masz jednego frachcika raz na jakiś czas :-). Jest na forum kilka firm które Ci polecę i mądre , ogarnięte chłopaki.

P.S. Trzeba jeszcze dodać mały detal...duża spedycja zaproponowała Ci cenę 0.34e bo traktują to jako doładunek na zestaw czyli tira i to im się opłaci ale na busika już nie. W Twoim przypadku masz jednak duży plus a mianowicie masz fracht z Polski do UE a więc wielu go chętnie porwie ażeby się stąd wydostać pomimo, że stawka bidna. Są orły które z PL wylatują nawet za 0.20e :-) no ale to orły :-).

Awatar użytkownika
brzoskwinia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:21 mar 2018, o 10:46
Uprawnienia:B

Re: Wyceny Frachtów przez Spedycję.

Post autor: brzoskwinia » 26 mar 2018, o 15:42

Dychu pisze:Jak masz busa, to zatrudnij kierowcę ogarniętego który też potrafi sobie szukać ładunków i wtedy nie musisz się martwić i kombinować
Wychodzę z założenia , że nich każdy robi to w czym jest dobry. Nasz busik potrzebny jest na miejscu. Pod koniec ubiegłego roku i na początku tego zrobiliśmy duże zakupy sprzętu. Maszyny precyzyjne i doposażyliśmy laboratorium inwestycji na razie wystarczy. Rynek transportowy jest mi znany jedynie z sieci czyli poznałem wierzchołek góry , to za mało , żeby podejmować takie decyzje.

Co do firm - odezwę się w temacie , rozpoznaję rynek.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Wyceny Frachtów przez Spedycję.

Post autor: Dychu » 26 mar 2018, o 15:45

OK, rynku nie musisz rozpoznawać bo nie masz aż tyle zleceń więc spokojnie :-). Potrzebujesz jednego , konkretnego przewoźnika i tyle :-). Natomiast jak tych wysyłek po EU i PL będziesz miał troszkę, to wtedy jasne, potrzeba poszukać konkretnych i stałych przewoźników, nie partyzantów :-).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”