Spedycja.............

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
prof-os
Użytkownik
Użytkownik
Posty:34
Rejestracja:28 sty 2018, o 11:04
Uprawnienia:B
Re: Spedycja.............

Post autor: prof-os » 14 mar 2018, o 23:23

Dychu - no , strasznie mnie obruszyłeś tym brakiem wiary w bliźniego w wierze -busiarskiej. :lol:
Nie ukrywam, że bardziej zemnie teoretyk niźli praktyk, ale mocno pracuje nad wewnętrznym przekonaniem co do moich przyszłych wyborów i mam nadzieję, że się spełnią. Mocno sonduje działania busiarzy na każdym możliwym polu i jestem bardzo pełen obaw. Niestety w środowisku, kierowców, spedycji i firm bardzo często zdarzają się "cuda" - i to wcale nie w pozytywnym wydźwięku. Na razie te moje - jak to nazwałeś wypracowania to jeszcze moja domena, ale już czuje na plecach oddech zmian. Tematy które poruszam są pewną prowokacją - forum musi "żyć" Jeszcze raz napiszę, że strasznie się czuje emocjonalnie skarcony - brakuje mi jeszcze Twojego karcącego, surowego spojrzenia :mrgreen: Co do firmy to teraz ja Ci coś wrzucę kamyczek do ogródka - będzie trudniej niż sądzisz. Dlaczego - bo jak mawiał kiedyś, ktoś - "życie jest piękne , tyko ludzie są k...", czy jakoś tak :D

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Spedycja.............

Post autor: Dychu » 15 mar 2018, o 09:25

Profesore :-) ależ oczywiście wiem, że będzie trudno i nikt nie mówił, że to łatwe ale jak już pisałem, nie mamy wyjścia, musimy wszystko inaczej zbudować ażeby ta nasza praca dawała satysfakcję. Nie mam wiary w bliźniego gdyż po wielu rozmowach które przeprowadziłem, większość niestety jest niereformowalna i nigdy nic nie zmienią w swoim życiu, zawodzie. Ja mam jednak motywację bo to moja zarówno praca jak i pasja a przy okazji mam na utrzymaniu liczną rodzinę a więc nie mam opcji A,B,C a tylko jedną ;-). Większość jak to piszesz, bliźnich, to ludzie roszczeniowi, żądać, wymagać, krytykować ale nic od siebie, dlatego to moja wiara jest taka a nie inna. Na szczęście są jednak i inni, normalni ludzie, którzy wiedzą, że bez radykalnych zmian, nie da się nadal funkcjonować w tej branży i ta takich stawiam, miło, że tacy jeszcze są. Nie będzie karcącego spojrzenia :-), musisz po prostu posłuchać tych co wykonują tą pracę od lat i mają coś do powiedzenia bo to Tobie właśnie ma służyć. Masz mnie od telefonem w razie pytań :-).

Pozdrawiam,
Andrzej

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Spedycja.............

Post autor: Wolf » 15 mar 2018, o 09:27

W kwestii zatrudnienia powiem tak, UA odpadło, nie to że jestem jakimś rasistą czy uprzedzonym człowiekiem, na miejscu do serwisowania aut czy ogarniania wokół domu bardzo chętnie, niestety z tego co słyszałem/czytałem potrzebują oni dodatkowej wizy na wjazdy do GB, a na tej podstawie sądzę od razu że będą problemy z N i CH którą ostatnio często robimy, selekcja poszła błyskawicznie i tak naprawdę mam już na oku dwóch ludzi z doświadczeniem, kwestia wynagrodzenie była dla mnie kwestią drugoznaczną, istotne jest to żeby na załadunku czy rozładunku nie siedział jak pi.da w kabinie i czekał na łaskę czy niełaskę magazyniera, ma zawalczyć o szybkie ogarniecie tematu, ma wiedzieć kiedy ma dołożyć do pieca a kiedy jechać eco, tak samo jak złapie gumę ma sobie dać radę a nie płakać przez telefon, czy coś się w aucie zepsuje to na spokojnie określić na czym stoimy czy jest to poważna awaria wykluczająca dalsza jazdę czy ew. się da naprawić na miejscu, czy może da się do bazy zjechać itd. To są istotne kwestie.

A właśnie już tak dla rozluźnienia, w trakcie rozmowy takie pytania "A jak wygląda kwestia wyżywienia" (oczywiście wcześniej się zastrzegał że wie o co chodzi w tej branży), więc odpowiadam "Oczywiście nie ma problemu, katering i dowiozą"

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Spedycja.............

Post autor: Dychu » 15 mar 2018, o 11:19

No właśnie Wilku...przecież nie spodziewałeś się asów za te pieniąszki ? :-). O tym właśnie pisałem wczoraj i obaj przecież wiemy, że tak będzie w realu ;-).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”