Pytania nurtujące - jak to jest- pytania i wyzwania

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS
Re: Pytania nurtujące - jak to jest- pytania i wyzwania

Post autor: Dychu » 30 sty 2018, o 21:12

Kolego prof-os, znajdźmy wiec sensowny kompromis :-). W sprzedaży są autka ze spaniem z tyłu i te autka maja dwa posłania a więc i koleżanka żona może skorzystać z opcji...last minute in bus :-). Pojedzie z Tobą raz w trasę i zmieni zdanie, zobaczy Alpy, Dolomity, Pireneje, setki zajebistych klimacików czy to w Hiszpanii czy innych regionach i problem zniknie :-). 2 w 1, wilk syty i owca szczęśliwa :-).

Awatar użytkownika
prof-os
Użytkownik
Użytkownik
Posty:34
Rejestracja:28 sty 2018, o 11:04
Uprawnienia:B

Re: Pytania nurtujące - jak to jest- pytania i wyzwania

Post autor: prof-os » 31 sty 2018, o 02:07

...ale, ale - to miała być praca i przygoda - nie weryfikacja mojej cierpliwości względem stadła małżeńskiego . :lol:

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Pytania nurtujące - jak to jest- pytania i wyzwania

Post autor: Dychu » 31 sty 2018, o 08:55

No fakt bo gdzie tu przygoda i zabawa :-).

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Pytania nurtujące - jak to jest- pytania i wyzwania

Post autor: jarekvolvo » 31 sty 2018, o 10:02

Nie ma problemu -Towarzyszkę Małżonkę należy odpowiednio zadaniować -niech się zajmie logistyką i zaopatrzeniem,niech obejmie także obowiązki pilota...

Ale... co jo godom... - przecież to samo robiła w kamperze :)



Poważnie - myślę, że powinna przygotować się na zmiany. Będziesz miał inny rodzaj pracy, wymagający przystosowanie się obu stron, to niełatwy kawałek chleba, nie można wyjeżdżać w rejs ze świadomością dopiero co przebytej kłótni "A bo znów cie nie bedzie tyle czasu !!". To wszystko musi być dopracowane i uzgodnione w szczegółach. Małżonka -znając charakter podróży budką powinna wiedzieć, że nie wyjeżdżasz gdzieś w kosmos, tylko będziesz przemierzać te miejsca,które pewnie już wcześniej razem zwiedzaliście.. . Sporą pomocą w akceptacji rozłąki jest powieszona np. w sypialni duża mapa Europy - wieczorami żonka zaznacza sobie,gdzie akurat przebywa jej luby - sprawdzone, to działa - to bardzo skraca perspektywę -z czasem " oo, do Aten pojechał" będzie znaczyło tyle,co skok do Radomia ;)
Wszystko zależy od nastawienia - zawsze powtarzam, że bycie kierowcą busa to nie zawód, ale stan umysłu. ( Niektórzy nawet to podchwycili jako swoje motto w podpisach ;) ;) )
Dasz radę, trzym się !!

Awatar użytkownika
prof-os
Użytkownik
Użytkownik
Posty:34
Rejestracja:28 sty 2018, o 11:04
Uprawnienia:B

Re: Pytania nurtujące - jak to jest- pytania i wyzwania

Post autor: prof-os » 31 sty 2018, o 14:23

jarekvolvo - piszesz,że jazda busem to nie a zwód a stan umysłu - wielokrotnie widziałem, różne kosmiczne sceny dziejące się w Rosji z takim dopiskiem -.....że to stan umysłu :lol: - strach się bać.

Tak naprawdę moja małżonka jest osobą światłą i doskonale zdaje sobie sprawę z charakteru pracy i co z tego wynika. To właśnie z tego biorą się u niej emocje, które również towarzyszą Waszym ukochanym i rodzinie. Tego niestety nie można się wyzbyć - może chyba trochę wyciszyć.
Pamiętam, dawno temu, jak zaczynałem czytać forum CamperTeam, jak chłonąłem te wiadomości, jak to mnie kręciło i jak denerwowało moje najbliższe otoczenie. Teraz jest to samo i jest to pozytywne odczucie. Dobrze, że jest to forum i pozytywnie zakręceni na nim.
Starzy busiarze – jesteście ogromnym kapitałem tego forum i jego skarbnicą wiedzy. Pozdrowionka

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Pytania nurtujące - jak to jest- pytania i wyzwania

Post autor: jarekvolvo » 31 sty 2018, o 15:23

Nieskromnie podziękuję :)
Ale tak - nie da się odmienić widzenia świata przez Rosjan. Tak samo - by być dobrym busiarzem - trzeba osiągnąć podobnie zakręcony sposób postrzegania świata. Inaczej - trzeba to po prostu kochać ;)

Pożegnam się na razie -lecę do Budapesztu, potem do Ljubliany.
Ukłony dla Szanownej Małżonki !!

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: Pytania nurtujące - jak to jest- pytania i wyzwania

Post autor: TROLL » 3 lut 2018, o 12:30

Bardzo ciekawy temat ...

Awatar użytkownika
prof-os
Użytkownik
Użytkownik
Posty:34
Rejestracja:28 sty 2018, o 11:04
Uprawnienia:B

Re: Pytania nurtujące - jak to jest- pytania i wyzwania

Post autor: prof-os » 11 lut 2018, o 15:44

Ostatnie dwa tygodnie ( moje ferie ferie zimowe ) poświęciłem wszystkiemu co jest związane z transportem w U E - filmy, forumy, artykuły itp.. Żona twierdzi, że z lekka mi odbija (taką zajawkę ostatnio miałem gdy kupiłem swojego pierwszego kampera). Ja jednak wiem, że nic nie wiem :lol:
Sądzę, że taka jazda na sucho to trochę jak czytanie Pojedynku z Syberią- Koperskiego. Prawdziwa jazda i kolejne dylematy dopiero przede mną.

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: Pytania nurtujące - jak to jest- pytania i wyzwania

Post autor: TROLL » 11 lut 2018, o 16:41

prof-os pisze: Sądzę, że taka jazda na sucho to trochę jak czytanie Pojedynku z Syberią- Koperskiego. Prawdziwa jazda i kolejne dylematy dopiero przede mną.

Czytałem
Mało tego byłem z nim na jednym ze spotkań , spoko gość , trochę kontrowersyjny podobno bo był , a raczej nie był w kilku miejscach które opisuje , ale jak dla mnie spoko.

Awatar użytkownika
DucatoKuba
Posty:42
Rejestracja:25 sty 2018, o 16:47
Samochód:Fiat Ducato
Firma:TSCC
Uprawnienia:A,b,c,c+e,t
Lokalizacja:PL

Re: Pytania nurtujące - jak to jest- pytania i wyzwania

Post autor: DucatoKuba » 11 lut 2018, o 21:15

To kiedy start w pierwszą wyprawę?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”