Videorejestrator w smarkfonie...

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin
Re: Videorejestrator w smarkfonie...

Post autor: detectivus » 2 sty 2018, o 19:04

Jarku, nie mam przy sobie teraz nawigacji ale z tego co pamiętam to przy wywołanej aplikacji na ekranie trzeba wejść w opcje, dlaej w ustawieniach chyba wideo będzie ustawianie bufora pamięci i tam gdzieś obok powinien być ptaszek do nadpisywania starego materiału. Za to w ogólnych są różne opcje do wyłączania i włączania np po wykryciu zasilania z ładowarki albo jej odpięcia.
Musisz nad tym chwilę usiąść i pogrzebać, jak bardzo będziesz chciał to na dniach usiądę do tego i porobie zrzuty ekranu co gdzie jak.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Videorejestrator w smarkfonie...

Post autor: jarekvolvo » 2 sty 2018, o 22:34

Dźwięczny będę okrutnie, bo do tych ustawień nie mogę się dogrzebać ;)

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Videorejestrator w smarkfonie...

Post autor: detectivus » 3 sty 2018, o 15:13

Dobra, spróbuję tak, w poniższej galerii umieściłem kilka zrzutów ekranu:
https://photos.app.goo.gl/I60GahHTBozNS8vO2

Na pierwszym foto mamy ekran główny aplikacji - tam klikamy nakrętkę w prawym górnym rogu i mamy widok Menu pokazany na dwóch kolejnych zdjęciach, dla potrzeb Twoich pytań Jarku będą nas interesować 4 zakładki: Wideo, Opcje pracy w tle, Tryb automatyczny, Folder plików.

Zakładka Wideo:
Tu ustawisz w opcji 3 długość pojedynczego pliku oraz w opcji 4 domyślność nagrywania dźwięku. W opcji 5 ustawiamy jak silny musi być wstrząs, aby aplikacja sama trwale zapamiętała nagranie, w opcji 6 ustalany ilość tych nagrań wstecz do trwałej archiwizacji.

Zakładka Opcje pracy w tle:
Tu ustawisz czy aplikacja ma pracować tylko wtedy gdy jest wywołana na ekranie, czy też stałe dopóki sam tego nie wyłączysz - ptaszek przy opcji Działanie w tle.
Przyciski pływające (ich przykład masz na ostatnim zdjęciu) ustawiacz sobie wedle życzenia lub możesz je wyłączyć zupełnie - wtedy dostęp do programu będziesz miał tylko z belki górnej systemu.

Zakładka Tryb automatyczny:
Tutaj w kolejnych opcjach ustawiasz czy program ma sam wykrywać ładowarkę lub zestaw Bluetooth i uruchamiać się automatycznie czy też nie. To samo tyczy się wyłączania.

Zakładka Folder plików:
Opcja 1 no to wiadomo - gdzie ma być zapis.
Opcja 2 polecam zostawić puste wtedy każda sesja będzie w osobnym folderze.
Opcje 3, 4 i 5 są odpowiedzialne za zapętlenie. Ustaw ograniczenie związane z miejscem na dysku, zaznacz tyle miejsca ile chcesz żeby było dostępne do podglądu wstecz i zaznacz Usuń stare pliki, co pozwoli nadpisywać najstarsze nagrania.

Ostatnie zdjęcie przedstawia pracę w tle z podstawowym zestawem przycisków.

Mam nadzieję że tym razem pomogłem :-)
Daj znać.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Videorejestrator w smarkfonie...

Post autor: jarekvolvo » 3 sty 2018, o 15:34

Ooo, o to biegało ;) dzięki - miałem problem z tym folderem plików, nie wiedziałem, jaka komenda daje nadpisywanie - a to takie proste :)
Miłego dnia !!

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Videorejestrator w smarkfonie...

Post autor: detectivus » 3 sty 2018, o 16:48

Proszę uprzejmie, może i innym się przyda jakby ktoś chciał skorzystać :-)

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Videorejestrator w smarkfonie...

Post autor: Dychu » 3 sty 2018, o 17:34

Oj przyda się nie jednemu, jednego takiego znam który już działa :-).

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Videorejestrator w smarkfonie...

Post autor: detectivus » 4 sty 2018, o 12:16

Kolego denzo, tak jak pisałem na końcu poprzedniej strony, telefon mam sparowany przez Bluetooth z radiem, więc z rozmowami nie ma problemu, a wisi w uchwycie w takim miejscu, że jest dobry zasięg widzenia kamery jak i dostęp ręką do telefonu, a i nawigację na nim też widać dobrze.
Żeby było śmiesznie to mój telefon jest dodatkowo dual SIM bo chciałem się pozbyć dwóch urządzeń :-)

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Videorejestrator w smarkfonie...

Post autor: jarekvolvo » 22 sty 2018, o 18:29

Wgrałem apkę rejestracji do starej "Iksperii" - chodzi bardzo dobrze.... ale - wyłączyłem wszystkie czujniki - dodatkowy ruch, G-sensor etc., ale ciągle, co jakiś czas robi "ding" - i zapisuje obraz zupełnie bez sensu, w nieoczekiwanym momencie dając też ten wqurzający dźwięk. Na razie wyłączyłem, bo jadąc przez Mołdawię wolałem skupić się na dzikiej drodze, niż na "dinganiu",grrr.... .

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Videorejestrator w smarkfonie...

Post autor: detectivus » 23 sty 2018, o 12:26

Ding wydaje kiedy: a) robi zdjęcie co określony interwał, b) pomiędzy kolejnymi nagraniami - czy da się to wyłączyć? Nie jestem pewien, ale we ustawieniach Wideo nieco poniżej ustawień czasu pojedynczego nagrania jest opcja odtwarzania dźwięku. Być może to jest to.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”