Videorejestrator w smarkfonie...

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB
Videorejestrator w smarkfonie...

Post autor: jarekvolvo » 5 gru 2017, o 15:38

Hejka !!
Panowie - czy możecie podrzucić jakąś sprawdzoną aplikację na smarkfona, by mógł pracować jako rejestrator drogi. Do tej pory używałem tylko normalnych telefonów na guziki a wszelkie dotykowe miałem w pogardzie. niestety, rzeczywistość zmusza mnie do kroku naprzód, więc zaopatrzyłem się w Galaxy XCover 4 ( ma chociaż 6 guzików ) - i chcę go wykorzystać do maximum :)

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Videorejestrator w smarkfonie...

Post autor: detectivus » 5 gru 2017, o 22:57

Dailyroads Voyager na przykład, darmowy z google Play.
Jest wersja płatna ale nie wiem co daje ekstra, ja mam tablet z którego zrobiłem navi i rejestrator plus tachograf.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Videorejestrator w smarkfonie...

Post autor: jarekvolvo » 6 gru 2017, o 00:10

Dzięki, zbadam to ;)

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Videorejestrator w smarkfonie...

Post autor: 0liwski » 6 gru 2017, o 12:57

detectivus pisze:Dailyroads Voyager na przykład, darmowy z google Play.
Jest wersja płatna ale nie wiem co daje ekstra, ja mam tablet z którego zrobiłem navi i rejestrator plus tachograf.
Kurcze...tyle jeżdżę a nawet nie przyszło mi do głowy, ze rzeczywiście może być aplikacja zamiast kamerki...
Tylko jak z nagrywanym materiałem....? Mocno obciąża pamięć ..?? ręcznie rozpoczynasz i kończysz recording??
JAK Z BUFOROWANIEM NAGRANEGO MATERIAŁU..?
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Videorejestrator w smarkfonie...

Post autor: jarekvolvo » 6 gru 2017, o 13:48

Podobno -podkreślam, podobno - toto pracuje tak, jak zwykły rejestrator, nagrywa w pętli i nadpisuje najnowsze nad najstarszymi. Wadą ma być mały kąt widzenia obiektywu i możliwe grzanie się urządzenia... . Na razie nie mam czasu na zabawą i nie mam jak przetestować... .
Detectivus, rozszerz temat pliiiis ;)

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Videorejestrator w smarkfonie...

Post autor: detectivus » 9 gru 2017, o 05:28

Przepraszam miałem zjazd do domku po drodze, już jestem.
Wcześniej używałem tej aplikacji na zwykłym smartfonie i byłem zadowolony, ale docelowo zakupiłem tablet z wbudowaną kamerą o dużym kącie widzenia specjalnie pod DVR i mimo jego słabych parametrów (0,5 GB RAM i dwu rdzeniowy procesor starszej generacji) daje radę uciągnąć naraz igo, dailyroads i jeszcze navitraxa do lokalizacji online.
Co do samej aplikacji to jest dobra, nagrywa w pętli tak dużej jak duży bufor jej ustawisz. Ja mam kartę 16 i na bufor mam 10gb a reszta zostaje na zapisanie trwałe. ja nagrywam w HD w 30 klatkach i nagrania są płynne, można z dźwiękiem można i bez. Nagrania można zaczynać i kończyć ręcznie, można też w menu ustawić aby działał w pełni automatycznie po wykryciu zasilania i po zaniku - oczywiście trzeba wtedy być zawsze pod ładowarką wtedy gdy włączamy zapłon. Menu konfiguracji jest naprawdę ogromne jak na aplikację za free.
Jeden feler według mnie to to, że jedynie odtwarzając nagrania z wbudowanego odtwarzacza widzimy naniesione na film dane o prędkości i pozycji GPS - gdy się film odpala gdzie indziej to już dane znikają. Może jest to też gdzieś w ustawieniach - nie wiem, jeszcze do tego nie doszedłem.
Ale jako taki typowy dupochron to polecam całym sercem.
W razie dalszych pytań - zapraszam, akurat przez weekend muszę dotelepać się pod Londyn, a w poniedziałek jeszcze dalej do Cardiff, więc będę miał czas.

PS. Jeśli telefon lub tablet ma akcelerometr to jest w stanie zapisać nagranie automatycznie po przekroczeniu zadanej wartości przyspieszenia G.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Videorejestrator w smarkfonie...

Post autor: Wolf » 9 gru 2017, o 13:18

jarekvolvo pisze:Hejka !!
Panowie - czy możecie podrzucić jakąś sprawdzoną aplikację na smarkfona, by mógł pracować jako rejestrator drogi. Do tej pory używałem tylko normalnych telefonów na guziki a wszelkie dotykowe miałem w pogardzie. niestety, rzeczywistość zmusza mnie do kroku naprzód, więc zaopatrzyłem się w Galaxy XCover 4 ( ma chociaż 6 guzików ) - i chcę go wykorzystać do maximum :)
Sprawdź sobie Janosika, osobiście nie korzystam z wideorejestratora w telefonie, tylko normalnej kamerki na szybie, powód prosty, kamerka w Auchan słaba bo słaba kosztuje niecałe 50 zł do tego karta pamięci jakieś 20 zł i mamy niezależne urządzenie, a tel trzeba konkretnie ustawić, przez co nie do końca widać kto dzwoni itd

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Videorejestrator w smarkfonie...

Post autor: jarekvolvo » 10 gru 2017, o 18:32

Sciągnąłem Voyagera, ale na razie jeszcze go nie rozgryzłem.. . Skubany cały czas chce pracować w tle mimo wyłączenia i nie wiem, jak wprowadzić zapis w pętli....

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Videorejestrator w smarkfonie...

Post autor: detectivus » 28 gru 2017, o 11:29

prosto pisze:Niby są aplikacje do rejestracji trasu na smartfonie, ale z drugiej strony, telefon jest wtedy wyłączony z użytku, co też nie jest tak do końca wygodne.
Kolego, ja mam telefon sparowany z zestawem przez Bluetooth i nie ma problemu z rozmowami podczas nagrywania i nawigacji jednocześnie. Nagrywanie odbywa się w tle jak proces systemu, a nie jak zwykła aplikacja, co rozwiązuje konflikt zadań.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Videorejestrator w smarkfonie...

Post autor: jarekvolvo » 2 sty 2018, o 14:29

jarekvolvo pisze:Sciągnąłem Voyagera, ale na razie jeszcze go nie rozgryzłem.. . Skubany cały czas chce pracować w tle mimo wyłączenia i nie wiem, jak wprowadzić zapis w pętli....
I problemu nie pokonałem - zapisuje do momentu zapełnienia karty, nie chce robić w pętli... nie wiem, ki diabeł... :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”