Nowy Ducato/Jumper/Boxer - który wybrać?

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
piotr152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:16 wrz 2017, o 09:10
Samochód:renault
Uprawnienia:b
Re: Nowy Ducato/Jumper/Boxer - który wybrać?

Post autor: piotr152 » 20 mar 2018, o 16:53

duchu72 pisze:tylko zobaczymy co na to normy europejskie.....w przyszłym roku cos na pewno wymyśla innego .
Na mastera wejdzie nawet 12EP zabudowa szeroka 2450 x 4800
Cóż z tego jak waga trzyma, mam szeroką zabudowę na 10 ep i prawie nigdy nie wykorzystuje bo waga mnie nie puszcza to jedyne że przy tej szerokości załadunek jest łatwiejszy i paka bardziej funkcjonalna, ustawna.

mar81
Posty:1
Rejestracja:9 mar 2021, o 15:00
Samochód:Peugeot Boxer
Uprawnienia:A, C

Re: Nowy Ducato/Jumper/Boxer - który wybrać?

Post autor: mar81 » 9 mar 2021, o 15:54

Witam wszystkich !
Postanowiłem się włączyć do dyskusji aby ostrzec was przed konsekwencjami zakupu Peugeota Boxera L4H3. Kupiłem ten samochód w czerwcu 2018 roku. - silnik 2.0 Blue 163 KM. Do 150 tys. wszystko było OK. Zrobiłem przegląd po dwóch latach i koszt takiej imprezy to ok. 3600 zł w tym wymiana rozrządu, która przy tym przebiegu jest niezbędna. Dwa miesiące po tym przeglądzie gwarancyjnym zaczęły się schody. Najpierw pojawił się wyciek z okolic pompy wysokiego ciśnienie. Po gwarancji wizyta serwisowa związana z naprawą ok. 1000 zł. Mniej więcej dwa miesiące później Boxer wszedł pierwszy raz w tryb awaryjny. Wizyta w serwisie i diagnoza "defekt turbosprężarki" koszt zregenerowanej przez serwis i wymiana 4400 zł. Zrobiłem to we własnym zakresie w bardzo dobrej firmie. Po chwili okazało się, że do wymiany jest filtr cząstek stałych koszt 5570 zł oraz sonda Nox 1200 zł. Samochód pojeździł ok miesiąca i zacżęły się problemy z Ad-blue. Nagle kolejne tryby awaryjne i w końcu komunikat, że za 1000 km samochód stanie bez możliwości odpalenia. Diagnoza serwisu: uszkodzony zbiornik Ad-blue, koszt ok. 5000 zł. Akurat w tym przypadku zaprzyjaźniony mechanik oświecił mnie, że Ad-blue się krystalizuje i prawdopodobnie wystarczy dodać odpowiedni uszlachetniacz Tunap 986 i to pomoże i pomogło - 5000 zł w kieszeni. Okazuje się, że serwisy dodają ten uszlachetniacz do Ad-blu, który później wlewają podczas przeglądów - o ile ktoś poprosi. Najgorsze, jest to że doskonale o tym wiedzą a to zatajają,. Pewnie chodzi o to aby przyjeżdżać do serwisu i wymieniać te zbiorniki po 5000 zł. My tankując Ad-blu na stacja benzynowych nawet nie mamy pojęcia że wcześnie, czy później powoduje to krystalizację i ogromne problemy z układem Ad-blue.

Kolejna istotna sprawa to podejście serwisu do problemów - przynajmniej w Peugeot. Miałem kilka razy sytuację, że był tryb awaryjny a samochód był w trasie i musiałem szybko rozwiązać problem. Mamy przecież umowy z klientami i musimy na czas dostarczyć towary. To oczywiście nie interesuje serwisu i proponują najbliższy możliwy termin za kilka dni, przeważnie 4-5 dni. Są tak zawaleni robotą, że zostajecie z uszkodzonym samochodem pozostawieni sami sobie - pozostaje laweta albo samochód zastępczy.
Jeśli miałbym się wypowiedzieć, czy polecam Peugeota Boxera 2.0 Blue - zdecydowanie nieee !!!!
Do dzisiaj walczę z tym złomem i każdy rozkłada ręce. Ratę leasingową trzeba płacić a samochód nadaje się do utylizacji.
Jeżeli ktoś miał podobne problemy to proszę napiszcie.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Nowy Ducato/Jumper/Boxer - który wybrać?

Post autor: jarekvolvo » 9 mar 2021, o 19:17

Mniej więcej to samo miałem z Fiatem. Do końca gwarancji - bez problemów. Potem - dramat. Jeszcze jedna awaria sie nie skończyła, druga witała sie z gąską. Łącznie z urwaniem korbowodu i zburzeniem silnika, a także z demolką skrzyni. Auto uzytkowane tylko przez mnie, dopieszczone i dbane lepiej, jak o żonę. Od kiedy jeżdżę Masterem - zero problemów.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Nowy Ducato/Jumper/Boxer - który wybrać?

Post autor: Wolf » 10 mar 2021, o 09:31

Co do PSA i silnków 2.0 to niestety jest taka tendencja, kolega za każdego wyjazdu w trasę wracał na tarczy lub w trybie awaryjnym, gdy on na wolnym auto w serwisie, niby gotowe rusza w trasę po dwóch tygodniach powtórka z rozrywki, prosił od szefostwa o drugie auto, nie pomogło, odszedł z firmy. Mam z Kolei Ducato 2.3 i Jumpera 2.2 obydwa z 2013 obydwa 150 auta mają po blisko 700 na blatach, zasadniczo bezproblemowe auta, W Ducato przy ok 400 czy 500 jakiś gówno z baniek zapasowych poszło i zabiło wtryski, reszta drobnica, Jumper przy 500 zerwało rozrząd, wymieniony posprzątany, koszt ok 5k i lata dalej, teraz wylądował u mechanika dostał czkawki, co jakiś czas jak by się przydławiał, odcinał moc, jedzie się szarpniecie i normalnie jedzie dalej. Ogólnie z kim bym nie rozmawiał to bardzo psioczą na te 2.0 jednostki, Nawet PSA wycofała się z nich i wstawia nowe 2.2

Barteczko86
Posty:1
Rejestracja:3 maja 2021, o 23:18
Samochód:Peugote
Firma:BARTOSZ HOŁA BMM
Uprawnienia:B

Re: Nowy Ducato/Jumper/Boxer - który wybrać?

Post autor: Barteczko86 » 3 maja 2021, o 23:25

Witam mam pytanie czy może ktoś posiada busa 2019 albo podobny. Bo mamy z moją znajoma z adblue?!
Zbieramy osoby z usterkami na tym modelu. Tylko im nas więcej, to sprawa może być łatwa w odszkodowaniu!.

Awatar użytkownika
Marek11
Użytkownik
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:25 mar 2021, o 14:02

Re: Nowy Ducato/Jumper/Boxer - który wybrać?

Post autor: Marek11 » 19 lip 2021, o 14:47

Czy dbacie o porządek w Waszym samochodzie? Zainteresowanym tematem chciałbym Wam polecić stronę https://www.airfriends.pl/breloki.html , na której znajdziecie najróżniejsze zapachy do Waszego samochodu oraz przepiękne breloki. Czy ktoś z Was również korzysta z tego sklepu?

Awatar użytkownika
Traktor-ski
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:2 sty 2023, o 14:00

Re: Nowy Ducato/Jumper/Boxer - który wybrać?

Post autor: Traktor-ski » 27 sty 2023, o 15:59

Chłopaki, znacie jakaś miejscówke gdzie busa mozna kupić? Nie na olx i otomoto, bo juz mam ich dość. Dajcie coś!

lidiaaa00
Posty:2
Rejestracja:27 mar 2023, o 09:25
Samochód:golf 5
Firma:Transport
Uprawnienia:B

Re: Nowy Ducato/Jumper/Boxer - który wybrać?

Post autor: lidiaaa00 » 27 mar 2023, o 09:34

To jest na pewno trudna decyzja, ponieważ obie oferty są jednak całkiem niezłe



Monore.pl - złota biżuteria

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”