Poprowadzę busy po Europie

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,
Re: Poprowadzę busy po Europie

Post autor: orys » 24 paź 2017, o 22:38

No, ale ja pozostaję przy swoim zdaniu: Kasia ma rację. Jesteś niepoważny, opieprzasz ją, ustawiasz po kątach, a potem wysyłasz do niej mejla tylko po to, żeby ją "przetestować". NIe dziwię się, że nie chce marnować czasu na dyskusje z Tobą.

Poza tym: domagasz się aby podała nazwę swojej firmy. A w Twoim mejlu, który zacytowałeś, (zgaduję że wkleiłeś) jakoś nie widać, żeby było zaczęte od "Dzień dobry, nazywam się Dychu Dychowski, reprezentuję firmę Dych-trans sp. z. o. o., mam do dyspozycji takie a takie pojazdy a moje minimalne warunki to a, b i c".

Czyli robisz na e-mailu dokładnie to samo, co jej zarzucasz na forum - wychodzisz do niej z propozycją biznesową nie przedstawiając się uprzednio. To zdecyduj się, należy się przedstawić na dzień dobry czy nie?

Wcale sie nie dziwię, że się dziewczyna mogła do Ciebie zniechęcić.

A poza tym nie wiem, moze coś się zmieniło, ale u nas w Szkocji można być samozatrudnionym. Ja na przykład jestem (choć nie działam w ten sposob akurat w transporcie, ale jako dziennikarz i tłumacz). I wtedy to ja jestem "firmą". Ostatnio jak sprawdzałem w Polsce to też tak można było robić, coś się zmieniło?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Poprowadzę busy po Europie

Post autor: Dychu » 24 paź 2017, o 22:44

Pozostawaj przy czym chcesz, to Twój problem. Nie łapiesz podstaw , to Kasia zamieściła ofertę a nie ja a każdy normalny człowiek, najpierw pyta od kogo jest oferta a później siebie przedstawia, nie odwrotnie. Może u Ciebie w Szkocji jest odwrotnie ale to Polskie forum nie Szkockie :-). Równie dobrze Jasiu możne napisać to samo co Kasia i co ? mamy mu podawać swoje dane bo zamieścił ogłoszenie ? Wytrzeźwiej bo coś straciłeś kontakt z rzeczywistością:-) a z całą pewnością, z Polskimi realiami... z długo w Kilcie chodzisz :-).

Zastanawiam się, dlaczego zawsze bronisz firmy lub ktoś kto podaje się za firmę a nie nas, kierowców....kim Ty właściwie jesteś....

Wiesz czym się różnimy ? że ja mając nawet 50 busów, zawsze będę siedział w tej budzie i jeździł i trzymał stronę kierowcy a nie do dupy wchodził bossom, spedycji itd., bo to my robimy zlecenia i nie za monitorka....

A teraz odpal swoją czape i postaraj się pomyśleć jak ktoś kto ma kilka busów i chce je komuś oddać....wyobrażasz sobie, że anonimowej osobie ktoś oddaje do dyspozycji kilka busów i czeka na cud, może się uda ? Wyobrażasz sobie jaki to rząd wielkości, jakie to kwoty ? Chyba nie dlatego piszesz tu takie bzdury. Nikt o zdrowych zmysłach, nie odda takiej osobie busów bo to logiczne i każda firma zdaję sobie z tego sprawę dlatego normalna firma która nie ma nic do ukrycia, nie ma czego się wstydzić, podaje swoje dane i takiej firmie możemy na próbę oddać swoje busy.

Awatar użytkownika
Evolve
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:24 paź 2017, o 14:30

Re: Poprowadzę busy po Europie

Post autor: Evolve » 25 paź 2017, o 20:08

Orys bardzo ci dziękuję za zrozumienie ;)

A co do Pana "Dychu" to na zakończenie rozmowy:

1. Nie życzę sobie żeby oficjalnie tutaj robić jakieś dochodzenie na temat mojej osoby, to czym dodaktowo handluje czy czym sie zajmowałam to tylko i wyłącznie moja sprawa,

2. Robisz z siebie wielkiego biznesmena, który już ponad 20 lat prowadzi interesy i poważnie masz tyle czasu, żeby szukać dziury w całym?

3. Juz jakiś czas zajmuje się prowadzeniem busów kilku przewoźnikom, są to przede wszystkim przewoźnicy, z którymi współpracowałam pracując w spedycji, jeśli nie byli by zadowoleni ze współpracy pewnie już by ich ze mną niebyło....
Uwierz mi, że moj rodzaj współpracy jest im o wiele bardziej na rękę, niż ten związany umowami w spedycjach...

Szkoda, że tak tylko na dzień dobry potrafisz komuś popsuć wizerunek , nieuzasadnionymi opiniami.

Pozdrawiam.....i bez odbioru.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Poprowadzę busy po Europie

Post autor: Dychu » 25 paź 2017, o 23:58

Kasiu...Orys siedzi od lat w Szkocji i stracił orientację już dawno jak to w PL wygląda więc cóż można dodać...
Nie mam za wiele czasu ale akurat mam przerwę do niedzieli i w poniedziałek wskakuje do budy na 1.5 miesiąca i zasuwam w EU. Wielki biznesmenie ? w budzie ? :-). Wiem, że Cie zabolało to co napisałem ale jak chcesz robić interesy na poziomie, szukasz przewoźników, to chociaż nie rób tego anonimowo i nie rób z siebie Wielkiej Spedytorki która już zjadła wszelkie mądrości bo pewnie daleko Ci do tego co zresztą jest logiczne....szukasz przewoźników....
Nie szukam dziury a poważnych ofert współpracy, Twoja do nich nie należy więc co Cię boli ? :-). Dochodzenia ? :-), po prostu śmieję się z takich "biznesmenów" którzy anonimowo chcą zachęcić ludzi ażeby oddali im swoje busy i powierzyli swoje dochody Wielkiej Spedytorce...Popsuty wizerunek ? Przeczytaj uważnie swój anons i to co napisałaś w mailu może wtedy zrozumiesz , że to Ty sama wylansowałaś taki właśnie wizerunek, nie ja :-).
Reasumując Wielka Spedytorko :-), Wielki Biznesmen nie siedzi w budzie 10 miesięcy w roku tylko siedzi przy biurku i kuka na konto ile mu urosło więc ja to zwykły kierowca który tropi skurwysyństwo na Polskim rynku TSL, nieuczciwych bossów, nieuczciwych spedytorów i wiem, że to się wielu tu zakamuflowanym bossom nie podoba no ale cóż, jestem kierowca więc zawsze trzymam właściwą stronę :-) czy to Ci i Orysowi się podoba czy nie, jakoś mam to w dupie :-).

Zacytuje Twoje słowa..."Nie jest to brak profesjonalizmu, tylko nie mam zamiaru upubliczniać swoich danych wszystkim, którzy są nie zainteresowani np: "byłej spedycji w ktorej pracowałam".,,,

Aż tak namieszałaś, że boisz się , że ktoś z nich napisze tu kilka słów prawdy ? :-). Uczciwi ludzie zazwyczaj nie mają nic do ukrycia i nie mają się czego obawiać a Ty sama piszesz takie słowa więc jak myślisz, co myśli wtedy potencjalny Twój przyszły, niedoszły przewożnik ? :-)....zgadnij :-).

A tak ode mnie....będzie coraz trudniej znaleźć jeleni którzy dadzą się dymać, nie da się wiecznie tego precederu uprawiać bo ludzie uczą się, rozwijają i czytają fora, portale itd.

Odnośnie Twego pkt.1 to informuje, to publiczne dane zamieszczone w sieci a więc ogólnie dostępne więc równie dobrze możesz napisać : nie życzę sobie internetu :-). Jeśli robisz oficjalne, publiczne interesy w sieci, musisz się liczyć z tym, że każdy ma do nich dostęp, nie są utajnione jak Twoje dane :-).

Awatar użytkownika
Zoltek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:77
Rejestracja:28 paź 2016, o 17:41
Samochód:Renault Master
Firma:ZolTrans
Uprawnienia:T,B,B+E,C,C+E,KK,KO
Lokalizacja:małopolskie
Kontakt:

Re: Poprowadzę busy po Europie

Post autor: Zoltek » 3 lis 2017, o 15:43

Dychy a jaka to jest ta właściwa strona? Bo niestety ale kierowca nie zawsze ma rację. Może gdybyś posiedział trochę za biurkiem przez te 20 - 25 lat to byś zrozumiał. Swoją drogą walka z nieuczciwym spedytorem to jedno ale czy faktycznie jesteś uczciwym przewoźnikiem? O ile nie bronię orysa bo sam śmieję się z jego zagranicznego podejścia do polskich realiów to jedno muszę mu przyznać ma rację pisząc, że do dzisiaj nie podałeś jak się nazywa twoja firma. Nie chcesz robić tego publicznie możesz to zrobić na PW jeśli masz coś do ukrycia ale to byłoby trochę dziwne, prawda?
Co do samego postu autorki możliwe, że faktycznie nie jest on super profesjonalny i można byłoby spodziewać się czegoś więcej. Z drugiej jednak strony może właśnie zaletą współpracy z tą osobą jest koleżeńskie podejście do biznesu czyli bez profesjonalnego bajerowania, marketingowych chwytów i sztuczek. Natomiast postrzeganie kogoś jako oszusta bo prowadzi różnego rodzaju interesy w kilku lub kilkunastu miejscach jest jak najbardziej nie na miejscu tym bardziej dla moderatora na forum branżowym. Oczywiście masz wielkiego plusa za szukanie oszustów i upublicznianie kiepskich ofert jakie pojawiają się na forum. Jednak tutaj wydaje mi się, że poszedłeś o krok za daleko a już na pewno zrobiłeś to za szybko.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Poprowadzę busy po Europie

Post autor: Dychu » 6 gru 2017, o 01:04

Zoltek pisze:Dychy a jaka to jest ta właściwa strona? Bo niestety ale kierowca nie zawsze ma rację. Może gdybyś posiedział trochę za biurkiem przez te 20 - 25 lat to byś zrozumiał. Swoją drogą walka z nieuczciwym spedytorem to jedno ale czy faktycznie jesteś uczciwym przewoźnikiem? O ile nie bronię orysa bo sam śmieję się z jego zagranicznego podejścia do polskich realiów to jedno muszę mu przyznać ma rację pisząc, że do dzisiaj nie podałeś jak się nazywa twoja firma. Nie chcesz robić tego publicznie możesz to zrobić na PW jeśli masz coś do ukrycia ale to byłoby trochę dziwne, prawda?
Co do samego postu autorki możliwe, że faktycznie nie jest on super profesjonalny i można byłoby spodziewać się czegoś więcej. Z drugiej jednak strony może właśnie zaletą współpracy z tą osobą jest koleżeńskie podejście do biznesu czyli bez profesjonalnego bajerowania, marketingowych chwytów i sztuczek. Natomiast postrzeganie kogoś jako oszusta bo prowadzi różnego rodzaju interesy w kilku lub kilkunastu miejscach jest jak najbardziej nie na miejscu tym bardziej dla moderatora na forum branżowym. Oczywiście masz wielkiego plusa za szukanie oszustów i upublicznianie kiepskich ofert jakie pojawiają się na forum. Jednak tutaj wydaje mi się, że poszedłeś o krok za daleko a już na pewno zrobiłeś to za szybko.
Nie napisałem, że jest oszustem ale mało profesjonalnie to dla mnie wygląda a to dość subtelna różnica :-). Po za tym dodajmy, sprostujmy,,,ja to nie firma a kierowca który ma opcje wyboru spedycji pod którą chce jeździć, dziwne prawda ? :-). mój szef szanuje moją pracę o doświadczenie i dlatego dostałem wolną rękę, ważne ażeby spedycja była profesjonalna, płaciła i miała w miarę sensownie poukładaną robotę o tyle. Na razie takiej nie znalazłem dlatego teraz szukam już po UE a nie po PL :-). To tak ażebyś zrozumiał o czym pisałem i po cholerę :-).

Pozdrawiam i sorry, że dopiero teraz ale wpadłem po 5 tygodniach do domu na 3 dni i ruszam back :-).

Awatar użytkownika
Zoltek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:77
Rejestracja:28 paź 2016, o 17:41
Samochód:Renault Master
Firma:ZolTrans
Uprawnienia:T,B,B+E,C,C+E,KK,KO
Lokalizacja:małopolskie
Kontakt:

Re: Poprowadzę busy po Europie

Post autor: Zoltek » 9 sty 2018, o 18:03

Ty możesz być tylko pracownikiem ale firma w której pracujesz jakoś się nazywa zatem ukrywanie tego też coś o tobie świadczy. Ja widziałem bardzo profesjonalne oferty, na które ludzie wydali sporo kasy i tylko po to aby naciągać innych bo oferta nie miała pokrycia z rzeczywistością. Ale była cholernie profesjonalna. Oferta to tylko opakowanie a mnie interesuje co jest w środku czyli produkt. No i dostałeś wolną rękę w poszukiwaniu ideału, który na rynku nie istnieje bo zawsze czegoś brakuje. Nawet jak sam sobie szukasz ładunków to nie będzie idealnie. Jeśli do dzisiaj udało Ci się taką odszukać to chętnie się dowiem co to za jedna i jakie warunki proponują.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Poprowadzę busy po Europie

Post autor: Dychu » 9 sty 2018, o 22:34

Zoltek pisze:Ty możesz być tylko pracownikiem ale firma w której pracujesz jakoś się nazywa zatem ukrywanie tego też coś o tobie świadczy. Ja widziałem bardzo profesjonalne oferty, na które ludzie wydali sporo kasy i tylko po to aby naciągać innych bo oferta nie miała pokrycia z rzeczywistością. Ale była cholernie profesjonalna. Oferta to tylko opakowanie a mnie interesuje co jest w środku czyli produkt. No i dostałeś wolną rękę w poszukiwaniu ideału, który na rynku nie istnieje bo zawsze czegoś brakuje. Nawet jak sam sobie szukasz ładunków to nie będzie idealnie. Jeśli do dzisiaj udało Ci się taką odszukać to chętnie się dowiem co to za jedna i jakie warunki proponują.
Witaj,
Na razie czekam na nowe autko które ma być gotowe do końca miesiąca. Lecimy we 3 w 3 różnych spedycjach nowych więc na początku marca, powiem czy te 3 nowe testowane są godne polecenia :-). Na dzień dzisiejszy, nie znalazłem takiej o której można dobrze powiedzieć a co dopiero ideału :-) no ale nie poddaje się i szukam, teraz już w kilku i kilka na raz. Jak czytałeś ogłoszenie Hiszpańskiej spedycji, to pewnie się uśmiałeś ale to już tuningowana Hiszpańska bo Polak w środku. Pewnie Hiszpan jedzie dla Hiszpana za 0.45e ale Polak już ma jechać za 0.33e.... Reasumując, jak znajdę coś godnego polecenia, dam znać, to obiecuję :-).

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Poprowadzę busy po Europie

Post autor: Wolf » 10 sty 2018, o 12:18

Dychu pisze:
Zoltek pisze:Ty możesz być tylko pracownikiem ale firma w której pracujesz jakoś się nazywa zatem ukrywanie tego też coś o tobie świadczy. Ja widziałem bardzo profesjonalne oferty, na które ludzie wydali sporo kasy i tylko po to aby naciągać innych bo oferta nie miała pokrycia z rzeczywistością. Ale była cholernie profesjonalna. Oferta to tylko opakowanie a mnie interesuje co jest w środku czyli produkt. No i dostałeś wolną rękę w poszukiwaniu ideału, który na rynku nie istnieje bo zawsze czegoś brakuje. Nawet jak sam sobie szukasz ładunków to nie będzie idealnie. Jeśli do dzisiaj udało Ci się taką odszukać to chętnie się dowiem co to za jedna i jakie warunki proponują.
Witaj,
Na razie czekam na nowe autko które ma być gotowe do końca miesiąca. Lecimy we 3 w 3 różnych spedycjach nowych więc na początku marca, powiem czy te 3 nowe testowane są godne polecenia :-). Na dzień dzisiejszy, nie znalazłem takiej o której można dobrze powiedzieć a co dopiero ideału :-) no ale nie poddaje się i szukam, teraz już w kilku i kilka na raz. Jak czytałeś ogłoszenie Hiszpańskiej spedycji, to pewnie się uśmiałeś ale to już tuningowana Hiszpańska bo Polak w środku. Pewnie Hiszpan jedzie dla Hiszpana za 0.45e ale Polak już ma jechać za 0.33e.... Reasumując, jak znajdę coś godnego polecenia, dam znać, to obiecuję :-).
Kurcze, ale mam wrażenie że ludziska dalej nie rozumiecie zasad działania małego transportu, bo co z tego że zrobisz kilka kursów za konkretną stawkę gdzie każdy powie wow, jak km będą mizerna a przychód okaże się na tyle mały, że wygenerowany zysk nie pozwoli na opłacenie kosztów. Tutaj musi być równowaga, stawka może być słabsza byle by były km oraz co najważniejsze płacili w terminie. ja naprawdę jazdę pod spedycją przerabiałem wielokrotnie gdzie stawki były ok, obiecywanych km brak, a auta potrafiło stać po kilka dni, a na tel. czy zapytania, słyszałem że mam się cieszyć bo ja jeżdżę a inni stoją, tylko czy np 7kkm w 3 tyg do jazda ?, Auto stoi tydzień czasu, wg spedycji brak ładunków, odpalam wyszydzaną polską giełdę i w 5 min mam ładunek a auto. W tej chwili gdy naprawdę stawki są mizerne w dwa dni auto ma 2050km ze stawką 0,38, więc po prostu brak słów.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Poprowadzę busy po Europie

Post autor: Dychu » 10 sty 2018, o 13:23

Wilku, mam wrażenie, że nie czytasz z uwagą tego co piszemy :-). Zdajemy sobie sprawę doskonale co to lekki transport ale szukamy w miarę godziwych stawek i kilometrów a nie tylko stawek. Nie sztuką jest zrobić 250.000 km w roku za jakieś śmieszne pieniąszki bo takie autko po 2 latach już jest do szybkiej odsprzedaży a więc pytanie...czy to autko przy takim przebiegu i stawkach głodowych zarobi na nowe ? ....wiadomo nie :-).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”