Odstąpię leasing - Renault Master

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
Zoltek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:77
Rejestracja:28 paź 2016, o 17:41
Samochód:Renault Master
Firma:ZolTrans
Uprawnienia:T,B,B+E,C,C+E,KK,KO
Lokalizacja:małopolskie
Kontakt:
Odstąpię leasing - Renault Master

Post autor: Zoltek » 9 paź 2017, o 12:41

Witam,

Odstąpię leasing następującego samochodu:

Renault Master z 2016 roku z aktualnym przebiegiem 75 000 km, zabudowa burto plandeka firmy Carpol o wymiarach 420x220x230(h) cm, 8EP, kabina biała + kabina sypialna firmy Spojkar. Samochód posiada ogrzewanie postojowe, klimatyzację, elektryczne szyby i lusterka, skrzynki narzędziowe, zbiornik na wodę.

Do spłaty pozostało 48 rat x 2950 zł brutto

Jeśli uda nam się dojść do porozumienia jestem w stanie dorzucić za niewielką dopłatą kilka przydatnych rzeczy do oferowanego samochodu takich jak nowe pasy transportowe, narożniki, gumy, łańcuchy na koła, opony zimowe.

Ewentualnie istnieje możliwość zamiany na samochód ciężarowy, najlepiej MAN TGX 26.440, solówka + przyczepa z rocznika 2008 - 2009 z zabudowami typu firanka + edscha o wymiarach 2x 775x248x300(h) cm, przyczepa może być przejazdowa aczkolwiek nie jest to konieczność. Oczywiście dopłata z mojej strony.

Zainteresowanych proszę o kontakt na PW.

Awatar użytkownika
alig9005
Użytkownik
Użytkownik
Posty:18
Rejestracja:4 wrz 2017, o 17:39

Re: Odstąpię leasing - Renault Master

Post autor: alig9005 » 9 paź 2017, o 15:26

O ile dobrze liczę 48 x 2950= 141 600zł brutto, daje to ok. 115 tyś netto. Nową masterkę można kupić w okolicach 100 tyś netto + koszta leasingu niech będą 10%, gdzie tu korzyść dla kupującego?

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Odstąpię leasing - Renault Master

Post autor: Dychu » 9 paź 2017, o 19:43

alig9005 pisze:O ile dobrze liczę 48 x 2950= 141 600zł brutto, daje to ok. 115 tyś netto. Nową masterkę można kupić w okolicach 100 tyś netto + koszta leasingu niech będą 10%, gdzie tu korzyść dla kupującego?
No właśnie coś nie mogłem tego ogłoszenia rozgryźć :-), szuka się jeleni kierowców jeźdąących za 25 gr ale i już jeleni którzy autko półtoraroczne kupią za cenę większą niż nowe to już mistrzostwo świata i okolic :-).

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Odstąpię leasing - Renault Master

Post autor: detectivus » 9 paź 2017, o 19:55

Tyle to ja z leasingiem zapłaciłem za nową Ivone w automacie z dwustronną firaną i odsuwany dach...

Awatar użytkownika
Zoltek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:77
Rejestracja:28 paź 2016, o 17:41
Samochód:Renault Master
Firma:ZolTrans
Uprawnienia:T,B,B+E,C,C+E,KK,KO
Lokalizacja:małopolskie
Kontakt:

Re: Odstąpię leasing - Renault Master

Post autor: Zoltek » 10 paź 2017, o 00:15

Aligalig9005: Dobrze liczysz ale nie wiem gdzie kupisz Renault Master za 100 tys zł. Ja będąc 5 miesięcy temu w salonie dostałem ofertę za 125 tys zł. Ten model kosztował dokładnie tyle samo tylko znacznie wcześniej. 10% koszt leasingu? Możliwe, że biorąc kolejny samochód z kolei dostaniesz taką ofertę gdzie zapłacisz 10% ja się z tym nie spotkałem.

Dychu: Kto i gdzie powiedział, że auto ma półtora roku (18 miesięcy)? Napisałem, że auto jest z 2016 ale nigdzie nie ma informacji, że jest ze stycznia 2016 roku. Pierwsza rejestracja auta miała miejsce 11.10.2016 więc czepiając się szczegółów auto nie ma jeszcze roku. Zatem jeśli zostało do spłaty 48 rat to nie jest mój wymysł czy widzimisię tylko tyle zostało i już. Jak komuś nie odpowiada zawsze można iść do banku i negocjować zmniejszenie ilości rat wtedy ostateczna kwota będzie na pewno inna. Jest harmonogram spłat jak ktoś jest zainteresowany to dostanie go poprzez PW.

detectivus: A ja tydzień temu kupiłem Mercedesa klasy C w wersji AMG z 2002 roku za 800 zł i co z tego? Jak Ci się auto dobrze spisuje to gratuluje ale do tematu zbyt wiele to nie wnosi.

Przy okazji skoro już odpowiadam to zgodnie z moimi szybkimi wyliczeniami sprawa wygląda tak:
Nowe auto kosztowało 125 000 zł, +23% VAT daje 153 000 zł brutto, leasing to w granicach 15,25% (nie w skali roku żeby była jasność) zatem kwotta brutto wraz z kosztami leasingu to około 177 000 zł.

Nie podoba się? Spoko przecież nikt was nie zmusza do kupowania. Jak macie lepsze warunki leasingu to śmiało pochwalcie się gdzie, na jaki okres i jaka kwota. Chętnie zobaczę na PW skany dokumentów potwierdzających te super oferty i wasze słowa. Ten leasing może nie jest najlepszy na rynku ale taki już jest i tego się nie da zmienić czy wam się to podoba czy nie. A ja nie mam zamiaru nikogo oszukiwać na wszystko są papiery do wglądu dla osoby zainteresowanej.

A ja z niecierpliwością czekam na dokumentację w sprawie tych super ofert leasingowych.

Awatar użytkownika
alig9005
Użytkownik
Użytkownik
Posty:18
Rejestracja:4 wrz 2017, o 17:39

Re: Odstąpię leasing - Renault Master

Post autor: alig9005 » 10 paź 2017, o 08:57

Zoltek na co dzień pracuję w salonie samochodowym i zajmuję się sprzedażą dostawczych Mercedesów, nie chcę robić tutaj reklamy, no ale z tego względu, że siedzę w tym od środka wiem jak wygląda sytuacja. Renault nie kupuje się lokalnie. Nie wiem jak to u nich funkcjonuje ale rabaty na te pojazdy nie są ujednolicone. Mam znajomego, który handluje renault jako pośrednik i koszt takiego auta u niego jest w granicach 100 000zł netto. Co do leasingu z kosztem 10% dla przykładu załączam tabelę z leasingiem Mercedesa. Taką ofertę dostaje KAŻDY klient z ulicy. Klienci flotowi oczywiście mają lepsze warunki.
Nie chcąc coś komuś udowadniać, ale Zoltek więcej nie kupuj samochodów u tego dealera :).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Zoltek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:77
Rejestracja:28 paź 2016, o 17:41
Samochód:Renault Master
Firma:ZolTrans
Uprawnienia:T,B,B+E,C,C+E,KK,KO
Lokalizacja:małopolskie
Kontakt:

Re: Odstąpię leasing - Renault Master

Post autor: Zoltek » 10 paź 2017, o 09:46

"Nie kupuj u tego dealera" heh problem w tym, że takie ceny ma kilku dealerów w okolicy (różnice wynoszą około 5 000 zł). Pytałem przy okazji znajomych i nikt, powiem jeszcze raz NIKT nie kupił samochodu Renault Master za kwotę około 100 000 zł chyba, że 119 000 zł to wartość, którą możemy określić mianem około 100 000 zł netto to wszystko by się zgadzało.

Koszt leasingu 10%? Serio? Jakoś nigdzie takiego nie widziałem. Mówisz tutaj o leasingu oferowanym przez MB czy banki zewnętrzne? Bo z tego co wiem oferta MB jest ciekawa ale tylko na papierze bo jak się wejdzie w szczegóły to już tak fajnie nie jest. Przy okazji weź pod uwagę, że w twojej tabelce nie ma opcji wpłaty własnej w wysokości 10% wartości pojazdu i spłaty przez 60 miesięcy. Jedyne co masz to 20% i 48 miesięcy zatem gdyby zmniejszyć wpłatę i wydłużyć okres leasingowania to koszty pójdą w górę.

Tak czy inaczej wczoraj specjalnie sprawdziłem po napisaniu odpowiedzi na wasze posty jak wygląda sprawa z leasingiem (harmonogram spłat) i koszt raty to dokładnie 2801,64 zł brutto + 119 zł ubezpieczenie GAP, co daje kwotę 2920,64 zł brutto co miesiąc przez około 47 kolejnych miesięcy. Jeśli to komuś nie pasuje to można negocjować z bankiem zmianę okresu leasingowania wtedy wartości będą dużo inne.

Przy okazji tak z ciekawości rzuciłem okiem na alledrogo i jakoś nie widzę cen w granicach 100 000 zł za nowego Mastera. Oto przykłady:

http://allegro.pl/leasing-master-8-pale ... 56293.html
2399 zł netto czyli 2952 zł brutto przez 60 miesięcy!! No ale oczywiście to Katowice to pewnie drogo.

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... z6RdL.html
To może Gdynia jest tańsza? Nie bardzo 127 000 zł netto.

Owszem to ogłoszenia w internecie i każdy z nich chce zarobić zatem ceny są wyższe niż gdyby przeciętny kowalski poszedł do salonu ale nie wciskajcie ludziom bajek, że auto można kupić za około 100 000 zł netto bo takich cen na rynku po prostu nie było i nie ma.

Awatar użytkownika
alig9005
Użytkownik
Użytkownik
Posty:18
Rejestracja:4 wrz 2017, o 17:39

Re: Odstąpię leasing - Renault Master

Post autor: alig9005 » 10 paź 2017, o 10:36

W leasingu Mercedesa nie ma ukrytych opłat, nie wiem skąd Twoje doświadczenie.
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... yaRHX.html

Gdyby jeszcze dodać, że kupowałeś samochód podejrzewam przed normą euro 6. Po wprowadzeniu norm euro 6 wszyscy producenci podwyższyli ceny samochodów o 5-10 tyś netto. No ale dobra ja mam swoją teorię na ten temat, Ty masz swoją. Podejrzewam, że ani ja, ani Ty nie mamy na celu wpajać swoich racji. Życzę powodzenia w sprzedaży samochodu. Myślę, że dałem wystarczająco argumentów na to, że po prostu ktoś na Tobie dobrze zarobił, zarówno Leasing, jak i dealer.

Awatar użytkownika
Zoltek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:77
Rejestracja:28 paź 2016, o 17:41
Samochód:Renault Master
Firma:ZolTrans
Uprawnienia:T,B,B+E,C,C+E,KK,KO
Lokalizacja:małopolskie
Kontakt:

Re: Odstąpię leasing - Renault Master

Post autor: Zoltek » 10 paź 2017, o 11:20

Możliwe, że nie ma. Nie interesowałem się leasingiem od czasów kiedy MB oferowało go tylko na zakup samochodów marki Mercedes a jak jest teraz nie wiem.

Cena owszem jest niższa niż omawiane 100 000 zł ale to masz kurnik a nie backsleeper więc wiadomo, że będzie niższa. Niech jednak będzie. Jednemu chciało się poszukać czegoś tańszego aby udowodnić, że jest to możliwe ;)

Nie twierdze, że nikt na mnie nie zarobił bo przecież po to się sprzedaje aby zarobić, prawda? Leasing wcale nie jest kosmicznie drogi jeśli popatrzysz na podstawową wartość samochodu to jest on całkiem normalny. Mam inne samochody w innych firmach świadczących leasing i koszty są porównywalne więc nie powiedziałbym, że tutaj ktoś poszalał. Faktycznie cena EURO6 jest wyższa o około 5 000 zł od ceny EURO5. Co nawet sam przyznałem wcześniej mówiąc, że moje auto kosztowało 119 000 zł a nowe z 2017 około 125 000 zł (wycena od dealera).

Cała ta rozmowa nie zmienia jednak faktu, że leasing który chcę oddać jest jaki jest i tego nie jestem w stanie zmienić. Jak ktoś szuka tańszego auta to spokojnie może kupić nowe z EURO6 i liczyć na to, że sterowniki do AdBlue nie będą wariowały jak to ma miejsce obecnie. Dlatego jak już mówiłem wcześniej jeśli ktoś nie jest zainteresowany to nie widzę sensu produkować się i mówić, że są lepsze oferty na rynku bo każdy kto jest zainteresowany zakupem powinien umieć sobie policzyć. Od razu też odpowiem tak, potrafię liczyć i kiedy kupowałem ten samochód sytuacja wyglądała zupełnie inaczej niż wygląda teraz. Gdybym nie miał potrzeby pozbycia się tego samochodu to bym się go nie pozbywał.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Odstąpię leasing - Renault Master

Post autor: Dychu » 10 paź 2017, o 12:05

OK, masz rację kolego Zoltek, taką masz oferte i jeśli ktoś będzie zainteresowany, napisze na PW. Autko fajne i sam bym porwał bo na wiosnę chciałbym wystartować na własnej działalnosci a nie wiecznie pocić się z bosymi bossami :-).

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”