Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dawido777
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:27 wrz 2017, o 15:23
Uprawnienia:B
Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: Dawido777 » 27 wrz 2017, o 20:26

Ja przez dwa ostatnie lata po Europie jeździłem na tak zwanym samozatrudnieniu, czyli musiałem mieć własną działalność. Dostawałem 160 złotych dniówki plus zwrot kosztów za zus plus ewentualnie premia za omijanie autostrad 500 złotych. System 4/1. Będąc w trasie nasłuchałem się w trasie, jak to kierowcy jeżdżą w systemach 2/1 i jakich sum nie zarabiają. Dlatego nawet troszeczkę się ucieszyłem, jak się dowiedziałem, że po zakończeniu leasingu szef zwija firmę i ja, jako już trochę doświadczony kierowca znajdę pracę na super warunkach. Marzył mi się system 2/1 i 200 złotych dniówki.
Cóż, od ponad tygodnia szukam nowego pracodawcy i już wiem, że przynajmniej większość, na parkingach trochę koloryzowała. Zszedłem już z wymaganiami do 3/1 i 150 złotych dniówki, a nadal za bardzo odzewu nie ma. A jak się już zdarzy, to po sprawdzeniu firmy w internecie okazuje się niewypłacalny. A ja co, jak co, ale natychmiast po zjeździe zawsze rozliczenie i wypłatę miałem. W żadne wypłaty powyżej sześciu tysięcy nie wierzę. Mi za 30 dni jazdy udawało mi się na maksa, razem z premią, wyciągać nieco ponad 5 tysięcy. Tak samo zwątpiłem w 2/1 , może są jakieś wyjątki, ale ja praktycznie takich ofert nie spotykam. 3/1 to chyba już dobrze. I szczerze mówiąc uważam, że wypłata między 4 a 5 tysiącami przy 3/1 na busie byłaby wypłatą więcej niż uczciwą.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: Wolf » 29 wrz 2017, o 21:31

Dawido777 pisze:Ja przez dwa ostatnie lata po Europie jeździłem na tak zwanym samozatrudnieniu, czyli musiałem mieć własną działalność. Dostawałem 160 złotych dniówki plus zwrot kosztów za zus plus ewentualnie premia za omijanie autostrad 500 złotych. System 4/1. Będąc w trasie nasłuchałem się w trasie, jak to kierowcy jeżdżą w systemach 2/1 i jakich sum nie zarabiają. Dlatego nawet troszeczkę się ucieszyłem, jak się dowiedziałem, że po zakończeniu leasingu szef zwija firmę i ja, jako już trochę doświadczony kierowca znajdę pracę na super warunkach. Marzył mi się system 2/1 i 200 złotych dniówki.
Cóż, od ponad tygodnia szukam nowego pracodawcy i już wiem, że przynajmniej większość, na parkingach trochę koloryzowała. Zszedłem już z wymaganiami do 3/1 i 150 złotych dniówki, a nadal za bardzo odzewu nie ma. A jak się już zdarzy, to po sprawdzeniu firmy w internecie okazuje się niewypłacalny. A ja co, jak co, ale natychmiast po zjeździe zawsze rozliczenie i wypłatę miałem. W żadne wypłaty powyżej sześciu tysięcy nie wierzę. Mi za 30 dni jazdy udawało mi się na maksa, razem z premią, wyciągać nieco ponad 5 tysięcy. Tak samo zwątpiłem w 2/1 , może są jakieś wyjątki, ale ja praktycznie takich ofert nie spotykam. 3/1 to chyba już dobrze. I szczerze mówiąc uważam, że wypłata między 4 a 5 tysiącami przy 3/1 na busie byłaby wypłatą więcej niż uczciwą.

Teraz to pojechałeś po bandzie, dwa lata doświadczenia na Uniii i jeszcze wierzysz w parkingowe opowieści ??

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: Dychu » 30 wrz 2017, o 23:00

Jarek, widzę, że tylko my chyba potrafimy napisać prawdę.....obawiałem się, że tak właśnie będzie bo niestety ludziki szczególnie te co mają na parkingach "6" z przodu i co weekend w domu :-), nie napiszą prawdy bo wtedy okaże się, że Ruski ma więcej niż on :-).

Awatar użytkownika
Dawido777
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:27 wrz 2017, o 15:23
Uprawnienia:B

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: Dawido777 » 2 paź 2017, o 00:19

Wolf pisze:Teraz to pojechałeś po bandzie, dwa lata doświadczenia na Uniii i jeszcze wierzysz w parkingowe opowieści ??
Wiesz, ja nie tylko w tej pracy, ale także we wszystkich poprzednich starałem się zawsze być lojalnym pracownikiem a nie chorągiewką. W dwuletniej karierze miałem dwie firmy, z czego w pierwszej byłem trzy miesiące, w drugiej prawie te dwa lata i byłbym dłużej gdyby nie to, że szef się zwija, więc niespecjalnie znałem sytuację z doświadczenia. Skoro na parkingach słyszałem, od dziewięciu na dziesięciu, że mają tak wspaniale, to dlaczego miałem zaraz zakładać kłamstwo, takie podejście do ludzi też jest paranoją. Na szczęście nowy pracodawca już jest, ważne, że na plus wszystko w porównaniu z poprzednim pracodawcą i jest progresja.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: Dychu » 3 paź 2017, o 16:25

Hm...progresja ? lepszy pracodawca u którego robiłem prawie dwa lata ? Podaj namiary na taką firmę to sam się chętnie zatrudnię pod warunkiem, że dniówki min.200 zł i nie ma gonitwy po 6.000 km tygodniowo :-).

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: Wolf » 3 paź 2017, o 20:48

Dawido777 pisze:
Wolf pisze:Teraz to pojechałeś po bandzie, dwa lata doświadczenia na Uniii i jeszcze wierzysz w parkingowe opowieści ??
Wiesz, ja nie tylko w tej pracy, ale także we wszystkich poprzednich starałem się zawsze być lojalnym pracownikiem a nie chorągiewką. W dwuletniej karierze miałem dwie firmy, z czego w pierwszej byłem trzy miesiące, w drugiej prawie te dwa lata i byłbym dłużej gdyby nie to, że szef się zwija, więc niespecjalnie znałem sytuację z doświadczenia. Skoro na parkingach słyszałem, od dziewięciu na dziesięciu, że mają tak wspaniale, to dlaczego miałem zaraz zakładać kłamstwo, takie podejście do ludzi też jest paranoją. Na szczęście nowy pracodawca już jest, ważne, że na plus wszystko w porównaniu z poprzednim pracodawcą i jest progresja.
Paranoikiem nie jestem, ale moje doświadczenia są takie że niestety na weekendzie każdy ma 6 lub więcej z przodu, ale jak trzeba zapasy % uzupełnić to brak chętnych, po procentach każdy jedzie po szefostwie itd., dalej znając stawki jakie płac spedycje i słysząc jakie km ludzi kręcą to niestety w/w zarobki to czysta fikcja, niestety w naszej branży realia są takie a nie inne.

Awatar użytkownika
krzycho
Użytkownik
Użytkownik
Posty:47
Rejestracja:21 sty 2016, o 21:56

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: krzycho » 3 paź 2017, o 23:32

Witam. Wolf ja sam prowadzę busy wiem ile kierowcy zarabiają choć sam im nie płacę więc dlaczego uważasz że 6 z przodu to fikcja ? Wiesz nie rozmawiam często z chłopakami na parkingach że względu na inny charakter pracy ale nie pamiętam żeby przez ostatnie dwa lata któryś kierowca dostał mniejsza wyplate niż ta magiczna 6 z przodu. Standarten jest 7 tys. za 4/1 . Jest naprawdę aż tak źle?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: Wolf » 4 paź 2017, o 09:06

krzycho pisze:Witam. Wolf ja sam prowadzę busy wiem ile kierowcy zarabiają choć sam im nie płacę więc dlaczego uważasz że 6 z przodu to fikcja ? Wiesz nie rozmawiam często z chłopakami na parkingach że względu na inny charakter pracy ale nie pamiętam żeby przez ostatnie dwa lata któryś kierowca dostał mniejsza wyplate niż ta magiczna 6 z przodu. Standarten jest 7 tys. za 4/1 . Jest naprawdę aż tak źle?
Czy ja powiedziałem że 6 z przodu to fikcja? nie w żadnym wypadku, tylko kwestia jest taka że 99% kierowców tak twierdzi, być może twoja firma jest jedna z niewielu która tak dobrze płaci, ale niestety jest to jeszcze rzadkość, realna wypłata to na poziomie ok 3-4, i o takich kwotach słyszałem od "normalnych" kierowców, ale wybacz mi moje podejście jak można potraktować typa który zarabia niby 6 lub więcej a chodzi i żebra za papierosami lub wspólny wypad po % a ten nie bo coś tam? Z reszta z moim podejściem jak temat schodzi na wątek zarobków to się oddalam, swojego już się nasłuchałem, zresztą od dłuższego czasu jeśli gdziem koczuje na weekend staram się stać w jak najmniejszym gronie, mam wtedy faktycznie czas żeby spokojnie odpocząć a nie wysłuchiwać w nocy wrzasków.

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: 0liwski » 11 paź 2017, o 23:38

Dychu pisze:Jarek, widzę, że tylko my chyba potrafimy napisać prawdę.....obawiałem się, że tak właśnie będzie bo niestety ludziki szczególnie te co mają na parkingach "6" z przodu i co weekend w domu :-), nie napiszą prawdy bo wtedy okaże się, że Ruski ma więcej niż on :-).
Zazwyczaj kadra "profesorska" uniwersytetów parkingowych...która zarabia 6 a nawet od niedawna 7 czy 8 z "psiodu"...i co "łykent" w domciu na obiadkach u żoneczki.... po prostu nie tylko nie potrafi liczyć... ale i nie potrafi spłacać kredytów jakie pozaciągała.. ;)
C+E to uwierzę, że ma 8 czy 9 z przodu... ale nie B... ;)
Wolf pisze: z moim podejściem jak temat schodzi na wątek zarobków to się oddalam, swojego już się nasłuchałem, zresztą od dłuższego czasu jeśli gdziem koczuje na weekend staram się stać w jak najmniejszym gronie, mam wtedy faktycznie czas żeby spokojnie odpocząć a nie wysłuchiwać w nocy wrzasków.
Mam dokładnie to samo... od dłuższego czasu raczej omijam skupiska grupek kierowców.... raz, że się wyśpię...a dwa omijają mnie wszelakie parkingowe kontrole... ;)
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
markiz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:28 sie 2018, o 17:27
Uprawnienia:B

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: markiz » 28 sie 2018, o 17:47

Jaka stawka na początek jest realna?
UE, na własnej działalności gospodarczej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”