Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z
Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: 0liwski2nd » 1 wrz 2018, o 22:01

markiz pisze:Przy DG i jeździe minimum 23 dni w miesiącu na plandece bez windy dostałem propozycje 31gr/km. Podziękowałem ...
Czyli DZIAD TRANS... na odchodne mogłeś mu powiedzieć. Spierd...as gościu... Gonić takich jak on.
Szukaj czegoś na poziomie 200 pln dniówka minimum

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: BoberKSG » 1 wrz 2018, o 22:37

markiz pisze:Przy DG i jeździe minimum 23 dni w miesiącu na plandece bez windy dostałem propozycje 31gr/km. Podziękowałem ...
31 groszy polskich?
Świat schodzi na psy..
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: BoberKSG » 1 wrz 2018, o 22:41

Panowie..
Kilometrówka to jest najgorsza forma współpracy z podwładnym. Nawet jeśli obiecuje góry typu: podstawa plus km.
Nie piszcie się na to nigdy. Najgorsze to, że realna ilość kilometrów ma się nijak z rzeczywistą ilością przejechanych.
Tylko dniówki
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1636
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: Wolf » 2 wrz 2018, o 09:15

Nie to żebym bił pianę ale ostatnio rzucił mi się gdzieś w oczy raport z zarobów kierowców zawodowych, tak chyba w sierpniu albo lipcu chciałem podlinkować, ale na szybko nie mogę go trafić, ale z tego co pamięta skończyłem czytanie na etapie kierowcy międzynarodowego auta do 3,5t dmc, było to jakoś tak że lokalna dystrybucja dmc 3,5t było chyba 1700 pln, krajówka dmc 3,5t chyba 2200 pln, a międzynarodówka o ile kojarzę 3200 pln tyle że bez podanych systemów.

Ale reasumując czy 0,31pln to tak źle jeśli realnie nasze auta robią 12-15k miesięcznie czyli mówimy o widełkach 3700- 4650, najważniejsze są szczegóły większość z nas jeździ w systemie 3/1 (7+7+5= 19 dni w trasie) co daje przy tych parametrach 195-245 patrząc na to to nadal źle. Ważne są szczegóły, typu ustalenie po czyjej stronie jest zus i księgowa, jeśli po stronie zleceniodawcy to jest to wg mnie niezła propozycja, zresztą gdyby była po stronie zleceniobiorcy to z kwoty 3700 na rękę zostanie ok 3125 pln (pomniejszone o 100 za księgową), a z kwoty 4650 zostanie niecałe 4000, ale to oczywiście wyliczenia przy małym zusie ;), czyli pierwsze dwa lata, ale oczywiście od czegoś należy zacząć i gdzie to cholerne doświadczenie trzeba zdobyć.

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: 0liwski2nd » 2 wrz 2018, o 10:01

Wolf pisze: Ale reasumując czy 0,31pln to tak źle jeśli realnie nasze auta robią 12-15k miesięcznie czyli mówimy o widełkach 3700- 4650, najważniejsze są szczegóły większość z nas jeździ w systemie 3/1 (7+7+5= 19 dni w trasie) co daje przy tych parametrach 195-245 patrząc na to to nadal źle. Ważne są szczegóły, typu ustalenie po czyjej stronie jest zus i księgowa, jeśli po stronie zleceniodawcy to jest to wg mnie niezła propozycja, zresztą gdyby była po stronie zleceniobiorcy to z kwoty 3700 na rękę zostanie ok 3125 pln (pomniejszone o 100 za księgową), a z kwoty 4650 zostanie niecałe 4000, ale to oczywiście wyliczenia przy małym zusie ;), czyli pierwsze dwa lata, ale oczywiście od czegoś należy zacząć i gdzie to cholerne doświadczenie trzeba zdobyć.
Bardzo lubię Twoje chłodne spojrzenie na wiele spraw Wolf.
Twoja kalkulacja jak najbardziej trzyma się kupy. Ale zauważ... owy zleceniodawca to zdecydowanie krętacz, który sam nie wie co chce zaproponować w tym konkretnym przypadku.
Na BANK idę o zakład, ze te 31 groszy to cała kwota brutto dla owego nowego kolegi.
Oczywiście doświadczenie gdzieś trzeba zdobyć.... ale taka "goła" stawka brutto jest nawet dla nowicjusza przy obecnych realiach płacowych stanowczo za mała.

Likwidujmy DZIAD TRANSY z branży... to i pojawią się zlecenia za lepsze pieniądze też.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1636
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: Wolf » 2 wrz 2018, o 15:03

Odpuszczę ten temat, niestety moja życiowe doświadczenia są taki, że zawsze pracownikowi ile by nie byłe to jest za mało i szef jest zawsze oszustem, zawsze jest źle i niedobrze.

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: 0liwski2nd » 2 wrz 2018, o 16:40

Wolf pisze:Odpuszczę ten temat, niestety moja życiowe doświadczenia są taki, że zawsze pracownikowi ile by nie byłe to jest za mało i szef jest zawsze oszustem, zawsze jest źle i niedobrze.
Przyznam Ci trochę racji WOLF... Bo w sumie od naszego kolegi tez musimy wyciągać traktorem cośkolwiek o warunkach jakie mu zaproponowali.. i zapewne tak oto wyglądała ta rozmowa i negocjowanie warunków.
:roll:

Awatar użytkownika
markiz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:28 sie 2018, o 17:27
Uprawnienia:B

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: markiz » 3 wrz 2018, o 21:48

Właściciel podkreślał, jak trudno o ładunki, że wszystko bierze z giełdy, że gdyby nie leasingi na auta to na pewno by zamknął. Podkreślał, jak to wielkim jest filantropem i jak dużo musi dokładać, podkreślając, że gdyby nie inne biznesy to nie miałby z czego żyć itd. - już w tym momencie wiedziałem, że odpuszczę. W tzw międzyczasie okazało się, że średnie 15,5k-16k to jednak nie średnia przy 3/1 tylko maks miesięczny.

Pytałem, czytałem, słuchałem, oglądałem - wszędzie trafiałem na informację, że w dzisiejszych czasach ok. ~4500PLN "na rękę" przy UoP to średnia całkiem do osiągnięcia. Raporty raportami, mają pewnie do siebie to, że wliczane są zarówno bardzo fajne i wysokie stawki, ale też minimalne minima.

W moim przypadku, przy dużym ZUS - po mojej stronie (ryczałt na mały po 4. kółku), nawet przy braku doświadczenia to 23 dni kórnika za ~3,5k netto i takich "psychologicznych gierkach" szefa już na samym początku - to gra niewarta świeczki. Niestety był to póki co jedyny trans, który odezwał się w odpowiedzi.

Natomiast wielkie dzięki dla Was Koledzy za pomoc i naprowadzenie, przepraszam, że "musieliście wyciągać" - nie to było moim celem, nie wiedziałem jakie informacje są istotne. Ja szukam dalej, bo do dyskusji nt stawek i rynku nie czuję się (z braku doświadczenia) uprawniony ;)

Pzdr
Marcin

Awatar użytkownika
Koli
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:9 kwie 2018, o 21:05
Samochód:Fiat Ducato
Uprawnienia:B

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: Koli » 9 wrz 2018, o 09:42

Nie znam się to się wypowiem. A właściwie zapytam o zdanie bo nie wiem czy szukać już nowego pracodawcy czy jeszcze wytrzymać te 2 miesiące próby i dopiero szukać...

Zaznaczam, że doświadczenie na UE = 0 Stawka na okresie próbnym 0,28g za km, po podpisaniu umowy ma być 0,30g
Przejeździłem sierpień, piątki wieczorem zjazdy wyjazdy w niedzielę. Koniec miesiąca pyk zrobione prawie 14200km Rozliczenie z pracodawcą... z 14200 km obcięte jakieś 1500km bo jak twierdzi pracodawca wg google maps :lol: właśnie tyle powinienem mieć zrobione. I nie wytłumaczysz gościowi że objazd, most, nie można stać w centrum za free itp. Co sądzicie ? Uciekać już czy przeboleć jeszcze 2 miesiące i myśleć co dalej ?

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: 0liwski2nd » 9 wrz 2018, o 09:55

Koli pisze:Nie znam się to się wypowiem.
...z 14200 km obcięte jakieś 1500km bo jak twierdzi pracodawca wg google maps :lol: właśnie tyle powinienem mieć zrobione. I nie wytłumaczysz gościowi że objazd, most, nie można stać w centrum za free itp.
Co sądzicie ? Uciekać już czy przeboleć jeszcze 2 miesiące i myśleć co dalej ?
Zaproponuj mu, że za darmo pojeździsz przez rok..??
A serio.. sam sobie odpowiedziałeś. Kolo Cie okrada z kasy a Ty się jeszcze zastanawiasz? :lol: :lol: :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”