Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk
Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: BoberKSG » 11 wrz 2018, o 16:25

Andy77 pisze:O ile pamiętam to gmerałem w telefonie coś. ...
No to brawo..
Tak myślałem
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
Andy77
Użytkownik
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:26 lut 2017, o 12:09
Samochód:Sprinter
Firma:ES
Uprawnienia:A, B, C+E

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: Andy77 » 11 wrz 2018, o 16:31

No niech ten kto nigdy nie pisał sms jadąc albo nie sprawdzał czegoś w necie itp z ręką na sercu napisze ze nigdy tego nie robił to ma u mnie najlepszą butelkę whisky....

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: BoberKSG » 11 wrz 2018, o 16:57

Andy77 pisze:No niech ten kto nigdy nie pisał sms jadąc albo nie sprawdzał czegoś w necie itp z ręką na sercu napisze ze nigdy tego nie robił to ma u mnie najlepszą butelkę whisky....
Oczywiście masz rację. Tylko chciałem Ci ukazać to, że mając takie bajery w budzie o jakich piszesz nie zwalnia niestety z odpowiedzialnej jazdy ;). Kilka razy Cię czujnik uratował
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: 0liwski2nd » 11 wrz 2018, o 22:00

Andy77 pisze:Tak.ES zarejestrowa firma. Co do kasy, 600€ plus 0.05€ za km jeśli na temp jadę i 0.04€ za km jeśli nie.
To znam Wasza firmę...
Widziałem się z Waszymi w okolicach pod Madrytem kilka miesięcy temu.
Wspólny weekend mieliśmy.
Od Was był właśnie jeden taki Sprintek... rzeczywiście autko marzenie. Drugi był Master jakim jechał fajny kolo z Ukrainy i trzecim przedliftowy Master...
Mam wizytówkę od was...
Po za tym widziałem - wprawdzie na zdjęciu - Waszą szefową.. niezła gorąca brunetka.. :)

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: TROLL » 12 wrz 2018, o 07:00

fotę poproszę :)

Awatar użytkownika
Andy77
Użytkownik
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:26 lut 2017, o 12:09
Samochód:Sprinter
Firma:ES
Uprawnienia:A, B, C+E

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: Andy77 » 12 wrz 2018, o 13:15

TROLL pisze:fotę poproszę :)
Raczej zgody brak.Ale tak to na pewno nasza firma. Szefowa, pomijając walory zewnętrzne, ogarnięta dziewczyna wszystkie ładunki sama praktycznie organizuje.

Awatar użytkownika
Andy77
Użytkownik
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:26 lut 2017, o 12:09
Samochód:Sprinter
Firma:ES
Uprawnienia:A, B, C+E

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: Andy77 » 13 wrz 2018, o 12:14

Odniosę się jeszcze do tego co ktoś wyżej napisał " jeździsz na km jesteś frajerem i psujesz rynek". Co do psucia rynku to m.in tak to też psuje rynek, co do bycia frajerem.....osobiście niestety często nim bywam. Za miękki jestem i chcę dobrze dla wszystkich i często na tym wychodzę jak....frajer. Oczywiście dniówka godziwa ma same zalety i gdybym miał takowy wybór to ta forma rozliczenia tylko. Ale jak pisałem, firm dużo na rynku ale tych " dibrych" garstka. Bo to jest tak, jak firma konkretna to kierowcy nie odchodzą a nawet jak się miejsce zwolni bo tabor powiększa szef czy ktoś z przyczyn losowych rezygnuje to kierowcy polecają się nawzajem i taka firma się nie ogłasza. Ja ze względu m.in że nie pije alkoholu nie uczestnicze w parkingowych weekendach a tym samym kontaktów wśród kierowców nie mam. Po 4 latach pracy w jednej firmie musiałem szukać innej i.....za długo by pisać. Trafiłem coś co teoretycznie spełnia większąsc moich skromnych oczekiwań ale forma rozliczenia to nie dniowka. I jest dylemat szukać dalej czy akceptować tą formę jaka firma oferuje, tym bardziej że po przeliczeniu wychodzi dniowka nawet przy min ilości km akceptowalna. Tak że niestety nie wszystko jest czarne lub białe....

Awatar użytkownika
seaman1982
Użytkownik
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:20 mar 2018, o 13:44

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: seaman1982 » 13 wrz 2018, o 12:44

A ile robicie średnio kilometrów na dzień na dniówce?
Ja mam prace z doskoku i rozliczam się od kilometrówki. Ale to jest parę razy w miesiącu, a trasy są różne bo raz krótkie a raz długie. Głównie Polskie drogi, ale zagranica czasami też się zdarza. Ja liczę około 30 groszy od kilometra. Czy to dobra stawka - nie wiem. Ostatnio Wolf robił tu wyliczenia i wychodziło dość podobnie.

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: BoberKSG » 13 wrz 2018, o 14:26

seaman1982 pisze:A ile robicie średnio kilometrów na dzień na dniówce?
Tu akurat nie chodzi o to. Tu chodzi o to, że wylicze sobie wypłatę po zjeździe, bo to prosty rachunek. I nikt nie jest Cię w stanie oszukać. A tak na km jakbyś niewiadomo jak liczył to zawsze braknie 1000-1500 km w czasie wyjazdu. Tu się rozchodzi o lojalność, a nie wmawianie kierowcy że tak pokazuje Google maps.
Poza tym na km postojowe nie masz płacone, coś w stylu "słabe stawki, nie opłaca się,ble ble" i stoisz 3-4 dni nie zarabiajac ani CENTA! Mając dniowke masz to głęboko gdzieś, zarabiasz.
Co do tematu.. zdarza się że człowiek zrobi około 1000km w 24h, nawet więcej. Ale jest też tak że 300-400 km
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
seaman1982
Użytkownik
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:20 mar 2018, o 13:44

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: seaman1982 » 13 wrz 2018, o 14:56

Nie, no jasna sprawa. Znam zasady dlaczego jest płacona dniówka, a nie kilometrówka i jest to dla mnie jak najbardziej oczywiste.
Z tym że ja, jak jadę w trasę z doskoku, to ciężko byłoby mi liczyć 200 zł, za np. 200 km. trasy. Tak samo jak lecę 1000 km. na jeden strzał to też nie bardzo bym się uśmiechał jechać za 200 zł. Dlatego rozliczam się w kilometrach. Chciałem jedynie sobie porównać ile mniej więcej Wam wychodzi na dzień km do stawki dniówkowej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”