Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB
Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: jarekvolvo » 1 paź 2018, o 00:00

Tu potwierdzam, z podobną ofertę i ja się spotkałem. Była tylko pewna różnica co do doświadczenia na początek.... .

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: BoberKSG » 1 paź 2018, o 09:26

1800 podstawy to daje powiedzmy 60zł na dzień w skali całego miesiąca. 25€diety czyli troszkę ponad 100 zl dziennie. Dieta pewnie jest wliczona po opuszczeniu granic RP. I dam sobie rękę uciąć, ze wyjazd i wjazd na eren naszego kraju do diety się nie wilczy ;)
Podsumowując ..poprzez takie "krecenie" typu podstawa Plus diety miałbym na wstępie dość firmy. Decyzja należy do Ciebie, ale jak dla mnie odradzam
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: jarekvolvo » 1 paź 2018, o 13:05

....i właśnie dlatego poszukałem innej firmy:)

Awatar użytkownika
Byczus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:8 wrz 2018, o 21:56
Samochód:IVECO 59.12 C
Firma:Frezja
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Poznań
Kontakt:

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: Byczus » 3 paź 2018, o 16:35

BoberKSG pisze:1800 podstawy to daje powiedzmy 60zł na dzień w skali całego miesiąca. 25€diety czyli troszkę ponad 100 zl dziennie. Dieta pewnie jest wliczona po opuszczeniu granic RP. I dam sobie rękę uciąć, ze wyjazd i wjazd na eren naszego kraju do diety się nie wilczy ;)
Podsumowując ..poprzez takie "krecenie" typu podstawa Plus diety miałbym na wstępie dość firmy. Decyzja należy do Ciebie, ale jak dla mnie odradzam
Fakt, jednak zostałem poinformowany o tym, że dieta w Polsce wynosi 75zł dziennie.
1800zł ja dzielę przez 23 ponieważ tyle dni (minimum) spędzę w pracy, co daje 78zł dziennie. Po okresie próbnym 3 miesięcy dieta dzienna rośnie do 35e i finalnie po roku czasu 45e także wygląda zachęcająco.
Jestem wstępnie umówiony na podpisanie umowy 08.10

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: BoberKSG » 3 paź 2018, o 17:42

Dzielisz przez 23 dni ? Bo to minimum? Zgoda. A ja Ci radzę podzielić przez każdy dzień miesiąca. A dlaczego? Będziesz chciał "przyrobic" troszkę więcej kasy to też będziesz dzielił na 23 dni ? Będziesz np. 30 dni w trasie i co? Nie zgadza się to, Ci napisałem?
Dniowka np. 2 stówy, jeździsz 30 dni = rachunek oczywisty. W Twojej perspektywie umowy wygląda to tak że masz 60 złotych dniowki i nie zmienisz tego niczym.
Mówisz o podwyżkach na dietach? Hah, Nie komentuję.
Myślisz że jak dobrych kilka lat temu zacząłem jeździć to podwyżek na dniowkach nie dostałem? Byś się zdziwił. Zresztą..chciałeś znać nasze opinie, każdy z doświadczonych i kumatych ludzi Ci to odradza, a Ty podpisujesz umowę. Po co się więc pytasz o rady?
Znajdzie się kilku takich jak Ty i ta branża zejdzie całkiem na psy..A ktoś kto będzie chciał zarobić na takich jak Ty będzie się rozmnazal w zatrwazajacym tempie.
Chłopie..oliwy do głowy.
Powodzenia
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: BoberKSG » 3 paź 2018, o 17:46

Aaa jeszcze jedno. Dieta w Polsce wynosi 75 złotych? A gdzie Ty będziesz pracować? W kraju czy poza granicami?Będziesz miał aneksy do umów i na Francję i na Niemcy. Szef na kabotazach będzie zbijal majątek A Tobie da 75 złotych. BRAWO!!
Zrozum ze w Polsce w miesiącu będziesz razem może kilkanaście godzin. Dom->zaladunek->granica->..->granica->rozładunek->dom.
Boże widzisz A nie grzmisz. ..
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: 0liwski2nd » 4 paź 2018, o 13:14

Dla mnie wszystkie dni z kółka + wszystkie dni od zjazdu do nastęonego wyjazdu = to czas poświęcony na kółko. Wszystko dzielimy chcecie być popychadłami u dziadów i u gimbazy nazywanej spedytorkami.

Awatar użytkownika
GLONCIO
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:31 mar 2017, o 03:09
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B,C ADR
Lokalizacja:ŁÓDŹ

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: GLONCIO » 5 paź 2018, o 19:57

Witam kolegów
Byczus napisał:

" Fakt, jednak zostałem poinformowany o tym, że dieta w Polsce wynosi 75zł dziennie.
1800zł ja dzielę przez 23 ponieważ tyle dni (minimum) spędzę w pracy, co daje 78zł dziennie. Po okresie próbnym 3 miesięcy dieta dzienna rośnie do 35e i finalnie po roku czasu 45e także wygląda zachęcająco.
Jestem wstępnie umówiony na podpisanie umowy 08.10"

Kolego Byczus przemyśl to co Ci podpowiadają koledzy bo liczyć można na różne sposoby ale wypłata najczęściej jest niższa ni z zakładałeś,Rzeczywiście zaproponowali Ci wiele składowych na wypłatę i to jest nie zdrowe.Sam fakt że masz
3 m-e okres próbny a co za tym idzie mniejsze wynagrodzenie jest chęcią wyzysku.Doświadczony pracodawca w 2 tyg kapnie się czy dajesz radę i oceni czy warto w Ciebie inwestować.Po 2 -ie kolejna podwyżka po roku ??-Żarty
Podzwoń do innych pracodawców ,a zdziwisz się jak zawile będą Cię wynagradzać,trochę podstawy,trochę z km,lykendy też inaczej płatne ,za więcej dni też inaczej(powinni sami siebie posłuchać).Jak masz jaja to nie bój się spytać ILE dniówki - i tylko takiego rozliczenia szukaj
Podpowiem Ci jaki robisz min. błąd w swoich wyliczeniach
Przykład : masz podstawę 1540zł + 150zł dniówki i jest to stała kwota
Niby proste ale :
jeżdząc 21 dni masz 21x150zł + 1540 podstawy czyli realnie 4690zł ale Twoja dniówka za 21 dni to 223 zł
jeżdząc 30 dni masz 30x150 + 1540 podstawy czyli 6040zł ale Twoja dniówka za 30 dni to 201 zł
Wynika z tego że czym więcej będziesz jeżdził tym mniej zarobisz mimo że kwota za 30 dni jest wyższa
Obniżasz sobie tym swoją wartość a zasada jest taka że jeżdząc więcej mamy więcej zarabiać
Dlatego tak ważnym jest wynagrodzenie na podstawie dniówki
Przemyśl sprawę żebyć póżniej nie pisał u jakich to dziad-transów jeżdziłeś
Powodzenia

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: Wolf » 5 paź 2018, o 21:02

Tak tylko czysto matematycznie, bo nie do końca potrafię zrozumieć wasz sposób liczenia system 3/1 daje nam realnie 19 dni pracy, start w poniedziałek pierwszego tygodnia + pełny tydzień + jazda do piątku, skąd w tych wyliczeniach 21 dni? system 23/7 daje start w tygodniu i powrót w tygodniu.

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Zarobki busiarzy miedzynarodowka

Post autor: BoberKSG » 5 paź 2018, o 21:25

Wolf pisze:Tak tylko czysto matematycznie, bo nie do końca potrafię zrozumieć wasz sposób liczenia system 3/1 daje nam realnie 19 dni pracy, start w poniedziałek pierwszego tygodnia + pełny tydzień + jazda do piątku, skąd w tych wyliczeniach 21 dni? system 23/7 daje start w tygodniu i powrót w tygodniu.
Stąd że 3+1 to matematycznie rzecz ujmując 28 dni (4 tygodnie) czyli oprócz jednego miesiąca w cyklu czteroletnim daje nam kolejne dni w miesiącu następnego kółka.
Wyjeżdżając np.1-go października wracamy 21-go, mamy tydzień przerwy i znów wyruszamy 29-go czyli kolejne 3 dni z następnego kółka wliczają się do danego miesiąca (tu październik ). O to Ci chodziło? Jednak to czysta matematyka.
System 23/7 niemal zapełnia nam cały przepracowany miesiąc.
Kolega powyżej poruszył ważną kwestię..niewiadomo jakbyś liczył wypłatę ( nie na podstawie golych dniowek ) to nigdy ona Ci nie wyjdzie tak jak zakładasz. Tylko mniej
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”