Spedycja szuka busy 8-10 paletowe do stałej współpracy! Możl

W tym dziale znajdziesz oferty zatrudnienia dla kierowców oraz spedytorów.
Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie
Re: Spedycja szuka busy 8-10 paletowe do stałej współpracy!

Post autor: Wolf » 19 paź 2017, o 20:35

0liwski pisze:
Wolf pisze: A czy wiesz co to zachłanność ?

Może zasugerować ci podstawy ekonomii, bo wg mnie na aktualne warunki to bardzo dobre oferta współpracy, skoro firma "GWARANTUJE" 12000 km przebiegu
Wolf... wszystko OK... ale wiem z doświadczenia, ze to tzw... "gwarantowanie" to mało kiedy jest realne... ;)
Spedycje to szczwane lisy.... i nie raz widziałem, jak sie sianem wykręcają... aby te "gwarantowane" były tam gdzie były..

A przecież nie każda mała firemka, która ma jedno-dwa autka będzie po kolei testowała na sobie jak to wygląda w praktyce..

Optymizm zbyt wczesny moim zdaniem Wolf... Niestety nikt w temacie nie udzielił odpowiedzi jak to wygląda realnie... Sam autor tez przepadł jak kamfora... ;)
Dla tego nie raz chciałem zobaczyć taka umowę Spedycyjną gdzie jest wyraźnie zaznaczone że firma gwarantuje przebiegi nie niższe niż w tym przypadku 12k km, niestety zazwyczaj kończy się na gwarancji słownej a później człowiek stoi tydzień, co nie zmienia faktu że proponowana stawka biorąc pod uwagę aktualne realia rynkowe jest ok, z tym że dla bezpieczeństwa przydało by sie jeszcze wywalczyć z w/w spedycją żeby były to km z licznika a nie spedycyjne, gdyż ci którzy są w temacie to raczej zdają sobie sprawę że mówimy tutaj o różnicy ok 10%.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Spedycja szuka busy 8-10 paletowe do stałej współpracy!

Post autor: Dychu » 19 paź 2017, o 20:56

Nie zgodzę się z Tobą Wilku :-) a to mianowicie dlatego, że zmieniłem pracę i dostałem całkiem ambitne wyzwanie, stworzenia wszystkiego od nowa i przygotowanie opcji rozwojowych czyli zakupu nowych busów, zmiany spedycji itd. Pewna spedycja która się tu ogłosiła, ma w umowie gwarantowane kilometry o których piszesz, gwarantowane promy na Skandynawie z kabinami nie fotelami, gwarantowane pieniąszki dla kierowcy jak do UK płynie P@O czyli ma po 10E na obiad od spedycji itd. Podpisałem z nimi umowę i 30 października ruszają busiki i ja ruszamy z nimi :-). Zgodziłem się puścić busy na 1.5 miesiąca ażeby zrobić gruntowny test tej firmy więc umówmy się, po 1.5 miesiąca czyli ok. 16 grudnia, mogę się dokładnie i rzetelnie odnieść do tematu o tej spedycji, na razie dla mnie idealnie to wyglądało zarówno od strony kasy jak i poukładanego , dedykowanego spedytora dla nas :-). Natomiast, nie można mówić, że nie ma takich rzeczy, są i mam przed oczyma ale z racji obwarowania prawnego, nie mogę tego upublicznić :-).

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Spedycja szuka busy 8-10 paletowe do stałej współpracy!

Post autor: Wolf » 19 paź 2017, o 21:13

To za wiele nie powiesz, te półtora miesiąca to akurat okres gdy coś się dzieje, niestety ich zapisy zweryfikuje pierwszy kwartał roku.

Kolejna kwestia to KM, skoro masz ambitne zadanie, to postaraj się o GPS w autach z raportowaniem i zaczniesz weryfikować rzeczywistość.

Proszę nie odbieraj tego jako złośliwość, tylko jako moje osobiste doświadczenia.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Spedycja szuka busy 8-10 paletowe do stałej współpracy!

Post autor: Dychu » 19 paź 2017, o 21:59

Wolfie..ależ oczywiście, że nie odbieram tego jako złośliwość i dzięki wielkie za wszystkie rady. Do tej pory, ponad 25 lat, interesowała mnie tylko buda i kierownica :-) a teraz dostałem misję o której nie mam zielonego pojęcia :-), nigdy się nie logowałem na giełdach, nigdy mnie to nie obchodziło, nigdy nie przyglądałem się spedycji od drugiej strony itd., więc totalnie raczkuje ale już robię postępy :-), Dałem szansę pewnej spedycji i zobaczymy a to, że są okresy martwe, to wszyscy o tym wiemy i tego nikt i nic raczej nie zmieni. Jak firma dokupi na wiosne 3 nowe busy, wtedy chciałbym zaimplentować telemetrykę i bardziej nowocześniejsze rozwiązania niż te o których mówisz ale o tym w swoim czasie :-). Uda mi się rozwinąć firmę, będziemy pisać, informować, dawać wskazówki itd., na razie potestujmy różne opcje :-).

Pozdrawiam kolego.

Awatar użytkownika
astri
Użytkownik
Użytkownik
Posty:61
Rejestracja:14 lis 2015, o 18:56
Uprawnienia:B

Re: Spedycja szuka busy 8-10 paletowe do stałej współpracy!

Post autor: astri » 25 paź 2017, o 20:59

Zatrudnienie spedytora ogarniętego który dobrze poprowadzi przewoźnika też jest nie lada sztuką a teraz w dobie internetu i wszystkiego w "google" można bardzo łatwo się naciąć na takiego amatora, wystarczy, że ma dobry angielski, zdolności negocjacyjne i już zakłada własną firmę i reklamuj się jako SUPER spedytor który Nam załatwi jak najlepsze stawki. Sam się rozglądam i myślę nad taką opcją ale zauważyłem, że 2/3 ucieka od podpisania umowy z której później jest rozliczany ale skoro jest taki SUPER ogarnięty to chyba nie powinien się niczego obawiać czyż nie?

Awatar użytkownika
krzycho
Użytkownik
Użytkownik
Posty:47
Rejestracja:21 sty 2016, o 21:56

Re: Spedycja szuka busy 8-10 paletowe do stałej współpracy!

Post autor: krzycho » 25 paź 2017, o 22:19

Evolve nie wnikam w waszą kłótnie co kto i za ile. Ale z jednym się zgodzę. Idąc pod spedycje z ogłoszenia zakładasz sobie pętle na szyję.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Spedycja szuka busy 8-10 paletowe do stałej współpracy!

Post autor: Dychu » 25 paź 2017, o 23:47

Evolve pisze:
Dychu pisze:Wolfie..ależ oczywiście, że nie odbieram tego jako złośliwość i dzięki wielkie za wszystkie rady. Do tej pory, ponad 25 lat, interesowała mnie tylko buda i kierownica :-) a teraz dostałem misję o której nie mam zielonego pojęcia :-), nigdy się nie logowałem na giełdach, nigdy mnie to nie obchodziło, nigdy nie przyglądałem się spedycji od drugiej strony itd., więc totalnie raczkuje ale już robię postępy :-), Dałem szansę pewnej spedycji i zobaczymy a to, że są okresy martwe, to wszyscy o tym wiemy i tego nikt i nic raczej nie zmieni. Jak firma dokupi na wiosne 3 nowe busy, wtedy chciałbym zaimplentować telemetrykę i bardziej nowocześniejsze rozwiązania niż te o których mówisz ale o tym w swoim czasie :-). Uda mi się rozwinąć firmę, będziemy pisać, informować, dawać wskazówki itd., na razie potestujmy różne opcje :-).

Pozdrawiam kolego.
Pójście do spedycji to największy błąd ...sam się wkrótce przekonasz Wielki Panie Biznesmenie ;)
Ależ oczywiście....pewnie przyjście do Ciebie, to strzał roku i od razu szukam ofert...sprzedam jacht pełnomorski...bo tyle zarobię z Tobą prawda Wielka Spedytorko z utajnionymi danymi bo już coś na sumieniu.... ? :-)

Awatar użytkownika
Evolve
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:24 paź 2017, o 14:30

Re: Spedycja szuka busy 8-10 paletowe do stałej współpracy!

Post autor: Evolve » 26 paź 2017, o 08:52

Nie mam nic na sumieniu, nie chce ujawniać ze względu na swoich przewoźników, którzy mieli podpisane umowy ze spedycją z którą razem współpracowaliśmy.... i jest to z ich względów.
Ujawniam się tym, którzy piszą do mnie na priv.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Spedycja szuka busy 8-10 paletowe do stałej współpracy!

Post autor: Dychu » 26 paź 2017, o 09:04

OK więc zacznij normalnie wreszcie i przestań mnie atakować bo to nie ja jestem stroną, ja nie szukam spedycji, przewoźników itd. Jak zaczniesz normalnie i przedstawisz jakieś konkrety to wtedy i ja zmienię stosunek do Ciebie Kasiu b o nie moim celem jest Cię atakować ale moim zadaniem jest tępić kombinatorów i nieuczciwych kontrahentów, załap wreszcie. Jak zrobisz to normalnie, wtedy będziemy mieć z górki i mamy szansę na sukces a powiem więcej...pomogę Ci nawet ale najpierw zrób to normalnie tak jak przystało na godnego partnera do rozmów.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
udy
Posty:1
Rejestracja:10 lip 2018, o 06:58
Samochód:VW Crafter
Firma:BANKOS SP. Z O.O.
Uprawnienia:b

Re: Spedycja szuka busy 8-10 paletowe do stałej współpracy!

Post autor: udy » 10 lip 2018, o 07:01

Witam,

I jak kolego przetestowałeś spedycję Mako TSL ?

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Praca”