Płaca minimalna właściciela.

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
AndrzejB
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:8 lut 2017, o 11:07
Samochód:Citroen Jumper
Uprawnienia:B
Płaca minimalna właściciela.

Post autor: AndrzejB » 20 mar 2017, o 11:18

Witam wszystkich, mam pytanie odnoście zmian w przepisach płacy minimalnej w EU, mianowicie chodzi mi o to czy właściciel/współwłaściciel firmy jeżdżąc np. po Włoszech, Francji, Austrii itp. musi wysyłać dokumenty do delegowania oraz jak wygląda sprawa płacy minimalnej, na zdrowy rozum nie powinno to dotyczyć właściciela bo jego sprawa ile jeździ ile zarobi. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam i powodzenia na drodze.

Awatar użytkownika
ROMAN_WLOS
Użytkownik
Użytkownik
Posty:54
Rejestracja:30 paź 2015, o 12:23
Samochód:kilka sztuk
Firma:porządna
Uprawnienia:A,B
Lokalizacja:KATOWICE

Re: Płaca minimalna właściciela.

Post autor: ROMAN_WLOS » 20 mar 2017, o 13:23

AndrzejB pisze:Witam wszystkich, mam pytanie odnoście zmian w przepisach płacy minimalnej w EU, mianowicie chodzi mi o to czy właściciel/współwłaściciel firmy jeżdżąc np. po Włoszech, Francji, Austrii itp. musi wysyłać dokumenty do delegowania oraz jak wygląda sprawa płacy minimalnej, na zdrowy rozum nie powinno to dotyczyć właściciela bo jego sprawa ile jeździ ile zarobi. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam i powodzenia na drodze.

ANDRZEJU-B,

Z Ciebie prawdziwy szczęściarz. Ledwo zamieściłeś post, a już otrzymujesz odpowiedź ode Mnie zanim parkingowa tępota zacznie się tutaj doktoryzować.

Przede wszystkim wiedz, że nigdzie nie trzeba wysyłać jakichkolwiek dokumentów, ani nikt nie sprawdza ile kto zarabia.

Niestety, Polactwo nie potrafi zrozumieć prostego tekstu, a do tego ma chorą wyobraźnię. Stąd takie durne opowieści jakoby za granicą były jakieś kontrole zarobków kierowcy.

Zagranica oczywiście chce zrobić porządek z polskim tałatajstwem, ale zabrała się do tego w sposób nieprzemyślany.

Pamiętaj, polska firma podlega POLSKIEMU prawu. I żaden Helmut, Żaba lub Makaron nie ma prawa sprawdzać polskiego przedsiębiorcy czyli dziada.

A jako, że Ty sam będziesz dziadem, to nikomu nic do tego, że dokładasz do interesu. Jeżeli masz bogatego tatusia, to pociągniesz długo w tej branży.

Oczywiście, na dłuższą metę zagranica na pewno coś zrobi żeby polska hołota nie zepsuła rynku całkowicie.

Ale te unijne matoły jeszcze długo sobie z tym nie poradzą.

Pozdrowienia,
ROMAN WŁOS

p.s. Zwróć uwagę, że płaca minimalna jest wyrażona w EUR. Zgodnie z polskim prawem, polskie firmy płacą wynagrodzenia w PLN. Kurs EUR/PLN może stale się zmieniać. Płaca minimalna zmienia się zgodnie ze zmianą kursu.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Płaca minimalna właściciela.

Post autor: Wolf » 3 kwie 2017, o 15:53

ROMAN_WLOS pisze:
AndrzejB pisze:Witam wszystkich, mam pytanie odnoście zmian w przepisach płacy minimalnej w EU, mianowicie chodzi mi o to czy właściciel/współwłaściciel firmy jeżdżąc np. po Włoszech, Francji, Austrii itp. musi wysyłać dokumenty do delegowania oraz jak wygląda sprawa płacy minimalnej, na zdrowy rozum nie powinno to dotyczyć właściciela bo jego sprawa ile jeździ ile zarobi. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam i powodzenia na drodze.

ANDRZEJU-B,

Z Ciebie prawdziwy szczęściarz. Ledwo zamieściłeś post, a już otrzymujesz odpowiedź ode Mnie zanim parkingowa tępota zacznie się tutaj doktoryzować.

Przede wszystkim wiedz, że nigdzie nie trzeba wysyłać jakichkolwiek dokumentów, ani nikt nie sprawdza ile kto zarabia.

Niestety, Polactwo nie potrafi zrozumieć prostego tekstu, a do tego ma chorą wyobraźnię. Stąd takie durne opowieści jakoby za granicą były jakieś kontrole zarobków kierowcy.

Zagranica oczywiście chce zrobić porządek z polskim tałatajstwem, ale zabrała się do tego w sposób nieprzemyślany.

Pamiętaj, polska firma podlega POLSKIEMU prawu. I żaden Helmut, Żaba lub Makaron nie ma prawa sprawdzać polskiego przedsiębiorcy czyli dziada.

A jako, że Ty sam będziesz dziadem, to nikomu nic do tego, że dokładasz do interesu. Jeżeli masz bogatego tatusia, to pociągniesz długo w tej branży.

Oczywiście, na dłuższą metę zagranica na pewno coś zrobi żeby polska hołota nie zepsuła rynku całkowicie.

Ale te unijne matoły jeszcze długo sobie z tym nie poradzą.

Pozdrowienia,
ROMAN WŁOS

p.s. Zwróć uwagę, że płaca minimalna jest wyrażona w EUR. Zgodnie z polskim prawem, polskie firmy płacą wynagrodzenia w PLN. Kurs EUR/PLN może stale się zmieniać. Płaca minimalna zmienia się zgodnie ze zmianą kursu.
Czytam wpis i jestem pełen podziwu gdzie na początku twierdzisz że płaca minimalna nie dotyczy polskich przewoźników, po czym sam sobie zaprzeczasz licząc średnie kursy.

Bardzo bym chciał zobaczyć twoja minę gdy ciebie za kierownicą lub twojego kierowcę złapią i auto ci aresztują do czasu uregulowania mandatu w Żablandii za brak dokumentów.

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Płaca minimalna właściciela.

Post autor: 0liwski » 19 kwie 2017, o 19:32

ROMAN_WLOS pisze:ANDRZEJU-B,

Z Ciebie prawdziwy szczęściarz. Ledwo zamieściłeś post, a już otrzymujesz odpowiedź ode Mnie zanim parkingowa tępota zacznie się tutaj doktoryzować.
Niestety, Polactwo nie potrafi zrozumieć prostego tekstu, a do tego ma chorą wyobraźnię. Stąd takie durne opowieści jakoby za granicą były jakieś kontrole zarobków kierowcy.
Zaiste...radujmy się że mamy tu takiego Włosa...którego nie trzeba dzielić na czworo...bo Polactwo itp...

A tak na marginesie...kim jesteś z zawodu i wykształcenia, ze uważasz się za profesora..?? Innych nazywasz dopiero doktoryzującymi się...
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”