Praca bez doświadczenia

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
krzychubr
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:4 paź 2016, o 11:03
Uprawnienia:b
Praca bez doświadczenia

Post autor: krzychubr » 10 mar 2017, o 19:39

Witajcie , zmęczony bezowocnym szukaniem pracy na busikach zawędrowałem na to forum . Chciałem powiedzieć , że pracy na międzynarodówce szukam już 4 miesiąc i powoli mnie to zaczyna do szału doprowadzać . Mam 20 lat (za kilka miesięcy 21) , niestety nie mam doświadczenia w prowadzeniu busów , ale wiem że bardzo chcę spróbować i wiem z czym się to je . Niestety nikt nie chce dać mi szansy spróbować , a mieszkając w małej mieścinie przy granicy z ukrainą nie ma za dużo firm transportowych . Wszystkie firmy do których dzwoniłem szukały kierowcy z doświadczeniem . Ja się pytam , jak młody człowiek , który dopiero co chce "wkręcić" się w transport ma to doświadczenie zdobyć ?? Rozumiem , że większość firm nie chce mieć tego kłopotu z "przyuczaniem" młodzika , ale do cholery gdzieś kiedyś trzeba zacząć !!
Jedną jedyną firmą , która szukała kierowcy bez doświadczenia był tzw. dziad-trans . Zadzwoniłem , umówiłem się na rozmowę , przez telefon wszystko ładnie pięknie , a na miejscu lekkie rozczarowanie . Dowiedziałem się , że gościu oferował mi umowę na 1/4 etatu , gołe 20 gr za kilometr, jazda pod spedycją EURO 24 , śmieszne formy spalania 9-10 litrów w silniku 3.0 , tankowanie tylko na jednej sieci stacji w całej europie . Gdy zobaczyłem samochód to się przestraszyłem . Już z zewnątrz wyglądał słabo , było to 8 letnie ducato z kosmicznym przebiegiem . Wtedy podziękowałem . No i to była jedna jedyna oferta na busa bez doświadczenia. Nie mam zbytni forsy , żeby zjechać pół Polski w poszukiwaniu pracy , ale widzę że nie ma wyjścia. Sorry , że taki długie to wyznanie , ale chciałem powiedzieć to co myślę i choć trochę "spuścić" ciśnienie.
Pozdrawiam wszystkich busiarzy :D

Awatar użytkownika
ROMAN_WLOS
Użytkownik
Użytkownik
Posty:54
Rejestracja:30 paź 2015, o 12:23
Samochód:kilka sztuk
Firma:porządna
Uprawnienia:A,B
Lokalizacja:KATOWICE

Re: Praca bez doświadczenia

Post autor: ROMAN_WLOS » 10 mar 2017, o 21:57

KRZYCHU-BR,

Podaj dane teleadresowe tego dziad-transa. Dzięki temu przysłużysz się busiarskiej braci. W najgorszym razie, zaoszczędzisz czas potencjalnym pacjentom szukającym pracy na busach.

Pozdrowienia,
ROMAN WŁOS

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Praca bez doświadczenia

Post autor: orys » 11 mar 2017, o 17:53

krzychubr pisze:Mam 20 lat (za kilka miesięcy 21) , niestety nie mam doświadczenia w prowadzeniu busów
A jakie doświadczenie masz?

Wiesz, jeśli miałaby to być Twoja pierwsza praca, to nie dziwię się pracodawcy, że boi się zatrudnić Cię na, bądź co bądź, odpowiedzialne i samodzielne stanowisko.

Może jesli nie masz niczego żeby się pochwalić w CV pomyśl o innej pracy? Nawet te pół roku w McDonalds da już pracodawcy pewien wgląd na Twoją osobe: musisz byc sumienny i punktualny i jesteś w stanie dostosować się do standardów (bo inaczej zaraz byś wyleciał) a jednocześnie nie boisz się zap...dalać... A poza tym za tą pracę w McDonalds zarobisz więcej niż w dziad transie...
wiem z czym się to je
Skąd wiesz, z czym to się je? Bo kolega jeździ? Bo czytałeś na forum?

I tu znowu, jakbuy mi ktoś przyszedł kto nigdy nie pracował w zawodzie i jednocześnie twierdził, że "wie z czym to się je" to raczej bym go wyśmiał niż zatrudnił. Może właśnie trochę pokory potrzeba? Nie mów "nigdy nie pracowałem, ale wiem o co chodzi". Mów "chciałbym się nauczyć, z tego co wiem, myslę, że byłbym pojętnym uczcniem i mogę być dla Waszej firmy dobrą inwestycją".
Obrazek

Awatar użytkownika
Gordan
Użytkownik
Użytkownik
Posty:17
Rejestracja:13 kwie 2016, o 09:42

Re: Praca bez doświadczenia

Post autor: Gordan » 25 kwie 2017, o 14:07

Dla mnie jest to bez sensu. Młodzi kierowcy bez doświadczenia nie mogą być przyjęci bo nie mają doświadczenia - to w takim razie gdzie je zdobyć hm?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Praca bez doświadczenia

Post autor: Wolf » 25 kwie 2017, o 18:37

Gordan pisze:Dla mnie jest to bez sensu. Młodzi kierowcy bez doświadczenia nie mogą być przyjęci bo nie mają doświadczenia - to w takim razie gdzie je zdobyć hm?
W pizzeri i na dystrybucji wokół komina ;)

Awatar użytkownika
piterol
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:28 kwie 2015, o 17:47
Samochód:Renault Master
Firma:własna niestety
Uprawnienia:b,c

Re: Praca bez doświadczenia

Post autor: piterol » 25 kwie 2017, o 19:50

Dystrybucja najlepiej. Dużo kilometrów nie będzie, za to sporo manewrowania co pozwoli świetnie wyczuć pojazd i świetna nauka rozmieszczania ładunku w przestrzeni ładunkowej

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Praca bez doświadczenia

Post autor: Wolf » 27 kwie 2017, o 07:56

piterol pisze:Dystrybucja najlepiej. Dużo kilometrów nie będzie, za to sporo manewrowania co pozwoli świetnie wyczuć pojazd i świetna nauka rozmieszczania ładunku w przestrzeni ładunkowej
Dokładnie o to chodzi, uczciwie powiem że plandeka potrafię wciskać się na zapałki, ale za to jazda osobówka dla mnie to katorga nic nie widzę.

Awatar użytkownika
Driver4321
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:7 kwie 2017, o 10:12
Uprawnienia:A, B, C, C+E, D, D+E

Re: Praca bez doświadczenia

Post autor: Driver4321 » 6 maja 2017, o 08:22

Wolf pisze:
piterol pisze:Dystrybucja najlepiej. Dużo kilometrów nie będzie, za to sporo manewrowania co pozwoli świetnie wyczuć pojazd i świetna nauka rozmieszczania ładunku w przestrzeni ładunkowej
Dokładnie o to chodzi, uczciwie powiem że plandeka potrafię wciskać się na zapałki, ale za to jazda osobówka dla mnie to katorga nic nie widzę.
Wolf, powiem Ci, że ja też zdecydowanie lepiej daję sobie radę dużym, poza tym potem siadam do osobówki i mam wrażenie, że nie dość, że nic nie widzę to jeszcze mam wrażenie, że jadę tyłkiem po asfalcie :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”