Niezbędnik kierowcy CB ale czy napewno ??

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
WILK-STA
Posty:24
Rejestracja:25 cze 2013, o 10:20
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A, B
Niezbędnik kierowcy CB ale czy napewno ??

Post autor: WILK-STA » 14 lip 2013, o 10:58

Witam chciałbym poruszyć jeden temat dotyczący używania CB radia. Jestem kierowcą który raczej sporadycznie używa tego urządzenia, a dlaczego już tłumaczę. Zanim zacząłem jeździć busami zawodowa posiadałem prawo jazdy z pięć lat wcześniej w tym czasie zrobiłem ok 150 tyś km bez radia i byłem kierowcą który raczej łamał przepisy (km/h). Przez ten okres nie otrzymałem ani jednego mandatu. Gdy się zatrudniłem jako busiarz jeżdżąc oczywiście z radiem, w pierwszym roku nabiłem prawie maksymalną ilość punktów karnych. Więc przestałem korzystać z tego urządzenia i wiecie co, przez następne cztery lata dostałem może trzy mandaty. W moim nowym aucie radio montuje jedynie z jednego powodu, ponieważ jak wiecie na niektórych firmach na załadunek wywołują właśnie przez radio. A jakie Wy macie doświadczenie i opinie na temat tego urządzenia ??
BORN TO RIDE AND RIDE TO LIVE

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: Niezbędnik kierowcy CB ale czy napewno ??

Post autor: Maciek » 14 lip 2013, o 11:53

Nigdy się jeszcze nie spotkałem z takim przypadkiem o jakim mówisz. I w moim przypadku było dokładnie odwrotnie. Kiedy zacząłem używać CB nie miałem ani jednej kontroli. Chodź na ogół staram się jeździć przepisowo, szczególnie za granicą, to CB parę razy uratowało mi tyłek.
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
Amcia
Posty:140
Rejestracja:29 mar 2013, o 18:34
Samochód:Citroen Berlingo
Lokalizacja:Rzeszów

Re: Niezbędnik kierowcy CB ale czy napewno ??

Post autor: Amcia » 14 lip 2013, o 16:18

U mnie CB wyłączone.
Obrazek
Zapraszam na mojego bloga - http://www.amcia.busiarze.com.pl
Polub mnie na Facebooku! http://www.facebook.com/amcia.blog

Awatar użytkownika
GoRoRaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty:24
Rejestracja:26 kwie 2013, o 18:58
Samochód:Renault Master 2013
Firma:SpeedyKurier
Uprawnienia:LicenceToKill

Re: Niezbędnik kierowcy CB ale czy napewno ??

Post autor: GoRoRaper » 15 lip 2013, o 22:05

Ja w nowym autku jeszcze nie mam i powiem szczerze, że mocno mi go brakuje. Kontrole kontrolami ale informacje o "ształach" były bardzo pomocne. Wiele razy jeszcze w starym autku zjeżdżałem kilka kilometrów przed korkiem i wracałem na autostradę już za nim.
Męczę boss'a o radio ale odkłada jak wszystko i zawsze na później... Niebawem zacznę być natarczywy.

Awatar użytkownika
Toreba
Bus Team
Bus Team
Posty:110
Rejestracja:3 kwie 2013, o 05:46
Uprawnienia:kat. B
Lokalizacja:Rzeszów, Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Niezbędnik kierowcy CB ale czy napewno ??

Post autor: Toreba » 16 lip 2013, o 20:06

Po tym co piszesz WILKA-STA jestem w stanie stwierdzić, że urodziłeś się ze szczęściem w kieszeni. Ostatnio nawet zauważyłem, że kierowcy osobówek już nie dają tak często sygnałów świetlnych, że gdzieś niedaleko stoją z suszarką. Może to kwestia tego, że dziś wiele osób ma CB radio. ;)

Awatar użytkownika
PiotrekMiś
Posty:19
Rejestracja:29 mar 2013, o 22:06
Samochód:Citroen Jumper
Lokalizacja:Skalmierzyce k.Ostrowa Wlkp.

Re: Niezbędnik kierowcy CB ale czy napewno ??

Post autor: PiotrekMiś » 25 lip 2013, o 02:01

Ja nie mam CB Radia i nie narzekam ;) de facto przydało by się chociaż do pogadania na trasie ale nie narzekam :)
Ale chyba kupie :P

Awatar użytkownika
MlodyLeo
Posty:126
Rejestracja:1 wrz 2013, o 12:02
Samochód:Mercedes Sprinter316
Uprawnienia:A,B

Re: Niezbędnik kierowcy CB ale czy napewno ??

Post autor: MlodyLeo » 7 wrz 2013, o 08:28

Ja się tak do CB przyzwyczaiłem że jak jechałem autem kupla w którym go nie było czegoś mi brakowało za cicho w aucie było :-) a tak serio to kontrole to jedno a info o korkach czy warunkach pogodowych zimą bardzo przydatne. Choć zauważyłem jeżdżąc codziennie przez blisko 3 miesiące na tej samej trasie Stuttgart- Bergamo na 20 mijanych polskich busików z 8 miało włączone radio a z tego 5 dobre radio z którymi szło się dogadać i nie urywało po 200 metrach a z tego może 3 wiedziało skąd jedzie i którędy jechali i potrafili powiedzieć coś o drodze np. jaka pogoda na Fussen i czy waga była otwarta czy zamknięta.
Obrazek

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Niezbędnik kierowcy CB ale czy napewno ??

Post autor: bambo » 15 wrz 2013, o 09:55

JA posiadam i jak najbardziej polecam -dobrze mieć CB tylko ja włączam np. na drogach krajowych ,na autostradach wyłączam chyba ze widzę korek i chce poznać szczegóły , za granicą to już rzadko także na autostradzie jak są korki no i jak widzę kolegę z busa to czasami wywołuje aby poprowadzić jakiś inteligentny dialog mówiąc oczywiście o przejście na inny kanał zrozumiałe ,ale niestety nie dla wszystkich bo dużo używa rozmowy prywatne na 19 i 28 dlatego postępuje tak jak w/w :)
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
SENATOR
Posty:3
Rejestracja:20 paź 2013, o 20:34
Samochód:Peugeot Boxer 3,0HDi
Firma:Master-Poznań
Uprawnienia:B

Re: Niezbędnik kierowcy CB ale czy napewno ??

Post autor: SENATOR » 22 paź 2013, o 10:33

Ja uważam że jest niezbędne,po mimo wielu mankamentów jakie można zarzucić CB a w szczególności zasięg,jakość łączności i kultura użytkowników,sam kontakt z otoczeniem w długiej trasie,szczególnie w nocy.Powoduje słuszność posiadania i używania takiego urządzenia.
Lepiej mieć brzuch od piwa,niż garba od roboty ;)

Awatar użytkownika
Amcia
Posty:140
Rejestracja:29 mar 2013, o 18:34
Samochód:Citroen Berlingo
Lokalizacja:Rzeszów

Re: Niezbędnik kierowcy CB ale czy napewno ??

Post autor: Amcia » 22 paź 2013, o 11:29

Ja tam z CB nie korzystam już w ogóle i jakoś się lepiej z tym czuję.
Obrazek
Zapraszam na mojego bloga - http://www.amcia.busiarze.com.pl
Polub mnie na Facebooku! http://www.facebook.com/amcia.blog

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”