Niezbędnik kierowcy CB ale czy napewno ??

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
Urban3er
Użytkownik
Użytkownik
Posty:28
Rejestracja:3 gru 2013, o 13:54
Samochód:Peugeot Boxer
Re: Niezbędnik kierowcy CB ale czy napewno ??

Post autor: Urban3er » 3 gru 2013, o 18:05

To i ja dodam coś od Siebie. Cb radio w aucie którym pokonuje się sporo kilometrów jest jak najbardziej przydatną rzeczą. Od informacji drogowych, pogodowych, adresach firm po zwykłe rozmowy, ploty sprawdza się idealnie. Oczywiście pomijam to że na Cb też znajdą się pajace którzy chcą pokazać jacy są zabawni i puszczają disco polo blokując kanał ale na szczęście na zachodzie jest tego dużo mniej ;) Nie raz dowiedziałem się wielu cennych informacji, objechałem nie jeden "stau" i dowiedziałem się o adresach gdzie bez Cb było by to utrudnione. A jeśli irytują mnie już ciągłe rozmowy, szumy i pytania "mobile jak mnie słychać" to po prostu je wyłączam. Także moim zdaniem CB w busie czy ciężarówce jest potrzebne kierowcy i ułatwia mu choć trochę jego prace ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
agencik
Użytkownik
Użytkownik
Posty:42
Rejestracja:14 mar 2014, o 21:12
Samochód:Renault :(
Firma:Dar-Trans
Uprawnienia:B, tram, sztapl,
Lokalizacja:Szczecin

Re: Niezbędnik kierowcy CB ale czy napewno ??

Post autor: agencik » 16 mar 2014, o 15:37

Chyba z przekory, ale wtrącę trzy grosze.
Mieć CB i nie używać - ciekawe, egoistyczne, dziwne.
Fakt że chołota się trafia lub ludzie farmazony plotą czy puszczają muzę.
Ustawiacz krótki zasięg i masz spokój, ale pewność jest że jak w zasięgu wzroku ktoś będzie potrzebował pomocy to go usłyszysz i będziesz miał uczciwy wybór pomóc lub nie.
Właśnie potem sytuacje jak w uk- bus na marginesie godzLinami wołał o pomoc, mijały go pl bus z antenami i nikt nie odpowiedział, we Francji też już spotkałem takie sytuacje jak zrezygnowany gość z pustą bateria zrezygnował z wołania i opatulił się w koce w kabinie zamarznięty, czy u Helmuta gość z przebita opona i złamanym kluczem made in France. Każdy może pomoc a czasem potrzebować pomocy i po to jest cb. Nie jako antyradar, anty spioch w długiej trasie czy miejsce popisu dla troli. Sam nigdy nie odmowie pomocy mimo ze jak kilka razy jej potzrzebowalem chętniej pomogli mi obcy niż Rodacy . po za tym cieszę się zawsze kiedy poznam za.....bistych rodaków na trasie. Szczęśliwych powrotów do domu koledzy...
Sie cita, sie wie.
Sie pyta, sie wie jeszcze więcej ;)
https://plus.google.com/107920073629536521308/about

Awatar użytkownika
michael
Posty:3
Rejestracja:23 mar 2014, o 21:52

Re: Niezbędnik kierowcy CB ale czy napewno ??

Post autor: michael » 17 kwie 2014, o 12:34

dokładnie używam cb praktycznie cały czas. Problem są radia nie zestrojone oraz ludzie nie umiejący z nich korzystać. na trasie w Polsce nie raz się słyszy gościa który co 5 km pyta jak dróżka i wtedy radio zaczyna lekko denerwować. Ale na pewno jest wiecej plusów niż minusów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”