Mandat (Waga) Austria

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
RRIOT
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:25 lut 2017, o 01:20
Samochód:Renia
Firma:Krzak
Uprawnienia:B,C
Mandat (Waga) Austria

Post autor: RRIOT » 25 lut 2017, o 01:39

Witam jak w temacie, Byłem przeładowany o jakies 350kg. Zatrzymał mnie austriacki nieoznakowany patrol. OCzywiscie chcieli dokumenty auta moj dowod cmr. Patrzac na wage w cmr (pisalo masa brutto towaru to 900kg) Stwierdzili, ze jedziemy zważyc auto. Pojechałem za nimi pod jakiś młyn, gdzie była waga. Zważyli, wystawili 2 mandaty (na firme, mimo to sa na nim moje dane) i drugi, ktory podobno jest dla mnie (2x po 300 euro) Zaplacilem za to i dostalem tylko owe mandaty i potwierdzenie zaplaty (karta platnicza). Przechodzac do sedna nie dostalem protokolu ile wazylo auto ile % przeladowany itp. Dostalem info od szefostwa, ze bez tego nie zwroca nam kasy. I moje pytanie, czy austriacka policja wysyla takie protokoly do domu (po jakims czasie) lub jakie kroki trzeba zrobic aby owy protokol dostac. Dodam na koniec ze na mandacie, bylo napisane ze mandat zosta wystawiony za stwarzanie niebezpieczenstwa na drodze. Czy ktos z was mial podobna historie ?

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Mandat (Waga) Austria

Post autor: jarekvolvo » 1 mar 2017, o 14:10

Ładnych parę lat temu też miałem podobny przypadek - kontrola, waga gdzieś koło silosów i pajda z podobną interpretacją. Nie spierałem się rzecz jasna i pozwolili mi odjechać mimo 400 kg nadwagi. Dalej nie drążyłem tematu, szef kasą zwrócił - co zrobi Twój - to już jego sprawa - jeżeli miał świadomość ( a jestem pewien, że tak ) o przeładowaniu, to powinien Ci zwrócić kasę.
Chyba, że myśli, że chcesz go wyd...mać za np parkowanie czy prędkość... .

Awatar użytkownika
RRIOT
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:25 lut 2017, o 01:20
Samochód:Renia
Firma:Krzak
Uprawnienia:B,C

Re: Mandat (Waga) Austria

Post autor: RRIOT » 1 mar 2017, o 20:17

Dzwoniłem do wydziału drogówki, z którego patrol zatrzymał mnie. Podobno w ciągu 2-3 tygodni wypisują protokół. Potem niby go gdzieś wysyłają i po tym czasie musze dzownić do owej instytucji(podajac swoje dane numery auta itp). I wtedy rzekomo wyślą protokol na moj adres. To mi wytlumaczyl, gdy dzwonilem na ten posterunek. Nie sa upowaznieni na to aby wysylac inne pisma wczesniej i tylko w ten sposob bede mial papier na to wszystko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”