Gdzie szukać firmy przewozowej.

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
wojtekgdz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:31 sty 2017, o 17:07
Gdzie szukać firmy przewozowej.

Post autor: wojtekgdz » 31 sty 2017, o 17:16

Witam wszystkich. Mój pierwszy post na forum, mam nadzieję, że w odpowiednim miejscu.

Mam dwa pytania:
1. Jaka jest normalna stawka za transport 4-5 palet o łącznej wadze do 700 kg na trasie Budapeszt - Toruń?
Z transportem bezpośrednim, najpóźniej następnego dnia.

2. Gdzie należy szukać kierowców zainteresowanych takimi ładunkami? Dotychczas dodawałem ładunki na cliktrans, ale odzew był praktycznie od samych spedycji, które kiepsko temat ogarniały. Ciągle jakieś opóźnienia, słaby kontakt a opłaty były wysokie.

Kiedyś korzystałem z Rabenu który oferował super stawki za pojedyncze palety, ale teraz mam więcej tych palet w na jeden raz i cena już nie jest atrakcyjna. Transport trwa też 2-4 dni na co nie mogę sobie pozwolić.

Z góry dziękuję za informacje.

Jeżeli to ważne, płatność jest natychmiastowa przy dostawie.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Gdzie szukać firmy przewozowej.

Post autor: Wolf » 31 sty 2017, o 18:48

Ile wg ciebie powinien kosztować taki transport ?
Ile razy w miesiącu ?
Jakie dokładnie wymiary palet ?

Awatar użytkownika
wojtekgdz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:31 sty 2017, o 17:07

Re: Gdzie szukać firmy przewozowej.

Post autor: wojtekgdz » 31 sty 2017, o 19:06

Europalety. Wysokość max. 1.5m.

Zapisałem się na forum aby poznać normalne godziwe stawki.

Za pojedyncze palety płaciłem 65 euro. Za 4-5 palet płaciłem 200-250 euro. Ceny netto.
Nigdy jednak nie było to w transporcie bezpośrednim. Zawsze jakieś przeładunki chociaż umowy były inne.

Wymagany był samochód z windą. Teraz nie potrzeba.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Gdzie szukać firmy przewozowej.

Post autor: Wolf » 31 sty 2017, o 19:31

Trasa ma ok 780 km, transport bezpośredni, pod warunkiem że auto będzie blisko miejsca załadunku powinno kosztować nie mniej niż 350e, w tej stawce każdy bus ci to odbierze jednego dnia a na drugi dzień rano towar w miejscu dostawy, każdy doładunek po drodze obniży stawkę, ale wydłuży odpowiednio dostawę, coś za coś.

Awatar użytkownika
wojtekgdz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:31 sty 2017, o 17:07

Re: Gdzie szukać firmy przewozowej.

Post autor: wojtekgdz » 31 sty 2017, o 19:42

Czyli na trasie Węgry - Polska stawka za bezpośredni transport wynosi 0.45 eu / 1 km.
To teraz druga sprawa. Jak już mam ładunek przygotowany do odbioru to gdzie szukać przewoźnika?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Gdzie szukać firmy przewozowej.

Post autor: Wolf » 1 lut 2017, o 11:28

To nie zależy od relacji, ogólnie busy plandeki pracują za średnie 0,4-0,6 za km, tak się to wycenia, natomiast ile za daną trasę otrzyma dany przewoźnik to już zależy skąd pozyska ładunek, jeśli bezpośrednio od załadowcy to spokojnie 0,6, ale jeśli po drodze nakarmi spedycję i jeszcze jakichś przepisywaczy to może mu nawet 0,3 nie wyjść. Taka jest prawda.

Natomiast gdzie szukać, myślę że darmowymi narzędziami za wiele się nie wskóra, jeśli już to TRANS.EU wziać pakiet testowy na miesiąc i zobaczyć jak będzie wyglądać sytuacja.

Awatar użytkownika
wojtekgdz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:31 sty 2017, o 17:07

Re: Gdzie szukać firmy przewozowej.

Post autor: wojtekgdz » 1 lut 2017, o 11:59

Dziękuję za podpowiedź.

Jako zleceniodawca to jestem zły na spedycje ponieważ biorą duże pieniądze (w porównaniu do przewoźnika) a kiepsko się współpraca układa. Jak biorą zlecenie to wszystko jest oczywiście oczywiście a jak czytam to forum to okazuje się, że przewoźnik ma się uwijać bo spedycja obiecała.

Jeszcze pytanie czy przewoźnik jest jakąś inaczej oznaczy niż spedytor na giełdzie ładunków? Zależy mi żeby dotrzeć bezpośrednio do przewoźnika.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Gdzie szukać firmy przewozowej.

Post autor: Wolf » 1 lut 2017, o 12:53

wojtekgdz pisze:Dziękuję za podpowiedź.

Jako zleceniodawca to jestem zły na spedycje ponieważ biorą duże pieniądze (w porównaniu do przewoźnika) a kiepsko się współpraca układa. Jak biorą zlecenie to wszystko jest oczywiście oczywiście a jak czytam to forum to okazuje się, że przewoźnik ma się uwijać bo spedycja obiecała.

Jeszcze pytanie czy przewoźnik jest jakąś inaczej oznaczy niż spedytor na giełdzie ładunków? Zależy mi żeby dotrzeć bezpośrednio do przewoźnika.
Bazując na TRANS`ie niestety bezpośrednio nie, ale w "info" (okolice prawego górnego rogu) masz dane o kontrahencie, gdzie masz jego "oceny" tutaj sprawdzisz czy ma je jako przewoźnik czy zleceniodawca, oraz "Flota", jeśli ma tam wpisane jakieś auta więcej niż jedną sztukę to powinien to być przewoźnik

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”