Pierwsze kroki zakładając firme transportową

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,
Re: Pierwsze kroki zakładając firme transportową

Post autor: orys » 26 sty 2017, o 16:11

Zoltek pisze:Panowoe nie możecie mówić, że każdy i zawsze tak ma bo znam ludzi którzy zaczynali 3 lub 4 lata temu i mają twraz po kilka albo kilkanaście samochodów ale są też tacy co w tym samym czasie zaczynali a dzisiaj robią co innego. To samo tyczy się ludzi zaczynajacych rok temu. Wszystko zależy na kogo się trafi bo jak ma się trochę szczęścia to może się okazać, że idąc w najgorszy biznes odkroi się mały ale wystarczający kawałek tortu dla siebie.
Oczywiście, ale statystyki są nieubłagane - ponad 3/4 nowozakładanych firm transportowych zwija się w ciągu pierwszych dwóch lat. Ci, którzy przetrwają to są albo tacy, którzy mają dobre kontakty, albo coś wyjątkowego do zaoferowania, ewentualnie po prostu mieli fuksa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zoltek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:77
Rejestracja:28 paź 2016, o 17:41
Samochód:Renault Master
Firma:ZolTrans
Uprawnienia:T,B,B+E,C,C+E,KK,KO
Lokalizacja:małopolskie
Kontakt:

Re: Pierwsze kroki zakładając firme transportową

Post autor: Zoltek » 26 sty 2017, o 17:01

Jakoś nie znam firmy na butach która po 2 latach zwija interes. Jasne są przypadki firm co po 30 latach znikają bo coś poszło nie tak. Mnie się wydaje, że już po 6 miesiącach wiadomo co z tego będzie.

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Pierwsze kroki zakładając firme transportową

Post autor: orys » 26 sty 2017, o 21:25

No pewnie większość z nich się zwija po kilku miesiącach, ja po prostu czytałem statystyki w którym mówili, że tylko nieliczne firmy istnieją po dwóch latach od założenia - założyłem więc, że padają w okresie od 0 do 24 miesięcy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Pierwsze kroki zakładając firme transportową

Post autor: Wolf » 27 sty 2017, o 23:51

Zoltek pisze:Jakoś nie znam firmy na butach która po 2 latach zwija interes. Jasne są przypadki firm co po 30 latach znikają bo coś poszło nie tak. Mnie się wydaje, że już po 6 miesiącach wiadomo co z tego będzie.

Jak dla mnie pierwsze trzy miesiące jeśli ktoś przetrwa to połowa sukcesu, jeśli następne trzy da radę, to już wytrzyma ile będzie mu się chciało.

Awatar użytkownika
wojtekgdz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:31 sty 2017, o 17:07

Re: Pierwsze kroki zakładając firme transportową

Post autor: wojtekgdz » 1 lut 2017, o 12:11

Czy mogę prosić o informację wynikającą z Waszego doświadczenia?
Do jakiego przebiegu jest sens (ekonomiczny) eksploatować busa? Pytam w kontekście długości leasingu.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Pierwsze kroki zakładając firme transportową

Post autor: Wolf » 1 lut 2017, o 13:04

wojtekgdz pisze:Czy mogę prosić o informację wynikającą z Waszego doświadczenia?
Do jakiego przebiegu jest sens (ekonomiczny) eksploatować busa? Pytam w kontekście długości leasingu.
Nie ma czegoś takiego, wszystko wg. hasła "Jak dbasz tak masz", ten sam model auta ta sama zabudowa jedno auto po 200 000 będzie wrakiem, a drugi bez problemu 1 000 000 zrobi.
Mogę coś pominąć ale mniej więcej zasada taka:
1. Olej co max 20 000, u mnie LIQUI MOLY 5W/30
2. Jakakolwiek usterka - naprawiamy od razu, nie czekamy aż wywoła lawinę
3. TURBO, dajemy szansę na rozgrzanie się silnika zanim damy po garach, i tak samo ostatnie km przed dojazdem odpuszczamy, po zatrzymaniu pojazdu dajemy mu chwilę jeszcze na wolnych obrotach.

Jeszcze kwestia jedna, czy zamierzasz korzystać z niego zarobkowa czyli średnio ok 4000 km tygodniowo, czy tylko wyjazd na Węgry i z powrotem.

Awatar użytkownika
wojtekgdz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:31 sty 2017, o 17:07

Re: Pierwsze kroki zakładając firme transportową

Post autor: wojtekgdz » 1 lut 2017, o 13:28

Chciałem połączyć swoje firmowe potrzeby transportowe z dodatkową zarobkową działalnością. Póki co robię rozeznanie tematu.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Pierwsze kroki zakładając firme transportową

Post autor: Wolf » 1 lut 2017, o 17:17

wojtekgdz pisze:Chciałem połączyć swoje firmowe potrzeby transportowe z dodatkową zarobkową działalnością. Póki co robię rozeznanie tematu.
Moja Sugestia IVECO DAILY 35S180 lub 35S21 w zabudowie plandeka najlepiej 2,45 szeroka dłuższa niż 5,00 było by super gdyby na 5,25 zrobili i wysokości minimum 2,60, jednostronna firana, najlepiej bez burt, odeskowanie aluminium oraz korkowa podłoga, do tego od razu HAK, przy takiej konfiguracji masz znośną ładowność oraz wystarczająco mocny silnik żeby przyszłościowo podpiąć do tego przyczepę, a dzięki niej mając prawo jazdy B+E oraz tacho mamy bardzo fajny zestaw przestrzenny. Są przyczepy o długości 7m i DMC 3500kg przy aucie 5,25 masz 13 EP na aucie, przy 5m masz 12 EP, na 7m przyczepie masz 17EP w sumie 29-30 szt przy realnej ładowności około 3000kg.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”