Ogólnie o pracy na busach

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
FoQs
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:14 sty 2017, o 22:02
Ogólnie o pracy na busach

Post autor: FoQs » 15 sty 2017, o 20:43

Witam

Jest to mój pierwszy post więc cześć wszystkim ;)

Czy któryś z Was mógłby opisać mi w skrócie pracę na busach np czy bez języka da się poradzić na trasie UE czy lepiej nie ryzykować ? Może ktoś wie gdzie mógłbym się zatrudnić aby jeździć busem np po kraju ? A może ktoś z Was mógłby mi doradzić jak samemu złożyć firmę skąd brać zlecenia czy ktoś korzysta z giełdy trans.eu jak to wygląda z płatnościami itp ?

Dziękuję za odpowiedzi

Awatar użytkownika
idealny
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:18 gru 2016, o 22:40
Samochód:Master

Re: Ogólnie o pracy na busach

Post autor: idealny » 15 sty 2017, o 22:58

Cześć !
W skrócie, praca na busach to fajna przygoda. Zwiedzisz mnóstwo miejsc, napatrzysz się na piękne widoki (np.Briancon), no ale jasno trzeba to powiedzieć - to nie jest praca dla każdego. W tej robocie albo się od razu zakochasz, albo od razu ją znienawidzisz. Musisz się przygotować na to, że snu jest w tygodniu mało. Chociaż to też zależy od firmy. Mój szef jest bardzo w porządku i nie raz trzeba jechać te 16 godzin bo wiozę ekspres, ale mam pewność że gdy to zrzucę to mam cały dzień wolnego albo przynajmniej te 8 godzin żeby się spokojnie przespać. Dobrze jak jesteś cierpliwym człowiekiem, bo pewnie nie raz przyjdzie Ci stać i czekać na ładunek na jakimś zadupiu kilka godzin. I pewnie nie raz Ci się zdarzy że będziesz gdzieś gnał, bo masz pilny załadunek i masz być na 16. Wpadasz na firmę a tu się okazuje że towar nie gotowy i musisz czekać :D
Bez języka da się poradzić, ja spotkałem kilku chłopaków, którzy co najwyżej znali tylko kilka najważniejszych słów w kilku językach i jakoś dają radę. Zresztą, częściej będziesz bawił się w kalambury i też się dogadasz. Ja bez problemu potrafię mówić po angielsku, ale tak szczerze to przydają się tylko takie podstawowe zwroty. Na forum (/viewtopic.php?f=24&t=2456) masz całą listę podstawowych wyrazów potrzebnych w naszej pracy, w kilku językach. Na pewno Ci się przyda.

Awatar użytkownika
FoQs
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:14 sty 2017, o 22:02

Re: Ogólnie o pracy na busach

Post autor: FoQs » 15 sty 2017, o 23:25

Wielkie dzięki za odpowiedź !!

Wiesz lubię jeździć i chciałbym jeździć ale z mego rejonu coś znaleźć to ciężka sprawa... obecnie dorabiam będąc na taxi (2 praca) ale to nie to. Chce dalej coś innego zobaczyć. A jazda po samej Polsce jest opłacalna ?

Awatar użytkownika
niedzwiedz123
Użytkownik
Użytkownik
Posty:160
Rejestracja:27 lut 2016, o 12:02

Re: Ogólnie o pracy na busach

Post autor: niedzwiedz123 » 16 sty 2017, o 03:11

Mysle, ze przed rozkreceniem czegos wlasnego powinienes pojezdzic dla kogos. Ile czasu? To juz zalezy indywidualnie. Mi przez 8 miesiecy udalo sie zaliczyc 3 firmy, w ktorej kazda jezdzila w inny zakatek Europy i miala troche inne zasady. W ten sposob zdobywasz doswiadczenie. Po tym czasie juz nic mnie wlasciwie nie zaskakiwalo.

Potwierdzam to, co mowil przedmowca - ta praca nie jest dla kazdego. Dla mnie na poczatku nieznosne bylo rozstanie ze znajomymi i koczowniczy tryb zycia. Po dwoch miesiacach z grubsza sie przyzwyczailem i nauczylem sie organizowac sobie czas. To juz jest styl zycia.

Oplacalnosc to rzecz wzgledna. Kazda praca, za ktora otrzymujesz wynagrodzenie jest oplacalna :P Generalnie zasada jest taka, ze po kraju zarobisz relatywnie mniej, niz na miedzynarodowce, jednak oczywiscie nie jest to regula. Przed podjeciem oferty wrzuc na forum wysokosc i warunki wynagrodzenia (nawet w tym temacie).

Wedlug mnie smialo powinienes sprobowac i sam ocenic wady i zalety, a z tego co piszesz wnioskuje, ze Ci sie to spodoba. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Ogólnie o pracy na busach

Post autor: jarekvolvo » 16 sty 2017, o 12:53

Praca kierowcy na busie to nie zawód, ale stan umysłu. Kabinę auta musisz traktować jak stację kosmiczną - być przygotowanym na absolutną samowystarczalność i brak pomocy z zewnątrz - i mieć więcej, niż wydaje Ci się, że wystarczy.
Zanim zaczniesz własny biznes - zobacz z bliska, jak to wygląda, jeżdżąc u "kogoś". Jeśli łykniesz tego wirusa - będzie łatwiej.
Język - nauczysz się z konieczności i z nudów - mijające powoli kilometry sprzyjają nauce. Znajdź "normalnego", uczciwego pracodawcę - potrenuj, po 2, 3 miesiącach sam dasz sobie odpowiedź... .
Trzym się !

Awatar użytkownika
FoQs
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:14 sty 2017, o 22:02

Re: Ogólnie o pracy na busach

Post autor: FoQs » 16 sty 2017, o 13:19

Koledzy dzięki za rady !!
Powiem tak lubię pracować bez ludzi. To że w week koledzy imprezuja a ja pracuje już się przyzwyczaiłem. Trochę szkoda dziewczynę byłoby zostawić ale dałbym radę. To że kierowca to stan umysłu to pewnie masz rację hehe. A Wy jeżdżąc po UE macie trochę czasu dla siebie ? Czy koniec kursu oznacza gdzieś nocleg i zaraz po otworzeniu oczy odpalacie auto i dalej jazda ? W sensie czy można trochę posiedzieć spokojnie odpocząć czy raczej nie ma szans. Oglądałem zdjęcia waszych busów to jest rewelacja !!

Awatar użytkownika
idealny
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:18 gru 2016, o 22:40
Samochód:Master

Re: Ogólnie o pracy na busach

Post autor: idealny » 16 sty 2017, o 15:16

Jasne że mamy trochę czasu dla siebie, zazwyczaj są to weekendy. Na weekendzie odpoczniesz, posiedzisz, zrobisz spokojnie obiad, poczytasz książkę, obejrzysz film, zależy co tam lubisz w wolnym czasie robić. Ja wolę jednak dostać jakiś ładunek w piątek z rozładunkiem w poniedziałek. Szybciej czas leci po prostu, bo takie siedzenie i gapienie się w ekran laptopa albo książkę to szybko nudzi. Zresztą pierwszy weekend na europie to pewnie prześpisz bo nie będziesz miał siły na nic innego :D

Awatar użytkownika
FoQs
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:14 sty 2017, o 22:02

Re: Ogólnie o pracy na busach

Post autor: FoQs » 16 sty 2017, o 15:38

Rozumiem dobra koledzy a kolejne pytanie jak swiezak taki jak ja ma szukać pracy. Na etransporcie z Podlaskiego nie ma na innych portalach też nie widzę a jak już się znajdzie to trzeba tyle wymagań że NO niestety nie mam na co liczyć a chyba każdy zaczynał od zera

Awatar użytkownika
niedzwiedz123
Użytkownik
Użytkownik
Posty:160
Rejestracja:27 lut 2016, o 12:02

Re: Ogólnie o pracy na busach

Post autor: niedzwiedz123 » 16 sty 2017, o 16:08

Wystaw ogloszenie wyroznione np na olx'ie, ze szukasz roboty i nie masz w tym doswiadczenia. Gwarantuje Ci, ze znajdziesz robote po pierwszym tygodniu.

Awatar użytkownika
FoQs
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:14 sty 2017, o 22:02

Re: Ogólnie o pracy na busach

Post autor: FoQs » 16 sty 2017, o 16:34

Ok jutro idę do lekarza akurat i zobaczę co powie czy już mogę pracować czy nie. Jak tak to tak zrobię ;) zuch chłopaki z Was :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”