Prawo Jazdy i wyjazd na UE

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
CrazyUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:13 gru 2016, o 22:42
Prawo Jazdy i wyjazd na UE

Post autor: CrazyUser » 21 gru 2016, o 18:18

Panowie mam drobny problem, na który nie znalazłem rozwiązania na "Wujku Google"

W styczniu mam wyjazd na UE, dziś podczas robienia porządków w portfelu zauważyłem że mam uszkodzone Prawo Jazdy :evil: pęknięte - nie pytać się jak to się stało, bo sam kurde nie wiem - niestety jestem zwolennikiem noszenia dokumentów przy tyłku

Teraz niestety okres świąteczny, później Nowo Roczny i nie ma szans na otrzymanie nowego prawka do 3 stycznia :x

Pytanie czy mogę w Wydziale Komunikacji prosić o jakiś kwitek czy cuś podobnego na okres oczekiwania na nowy dokument, aby zza granicą nie mieć problemów

Awatar użytkownika
Camonierro

Re: Prawo Jazdy i wyjazd na UE

Post autor: Camonierro » 21 gru 2016, o 18:31

A nie prościej jest po prostu zadzwonić do wydziału komunikacji i zapytać?

Awatar użytkownika
niedzwiedz123
Użytkownik
Użytkownik
Posty:160
Rejestracja:27 lut 2016, o 12:02

Re: Prawo Jazdy i wyjazd na UE

Post autor: niedzwiedz123 » 22 gru 2016, o 12:36

Oczywiscie przysluguje Ci tymczasowe prawo jazdy na okres wyrabiania nowego dokumentu. Nie wiem jednak jak do tego podchodza za granica, ale nie powinno byc problemu :)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Prawo Jazdy i wyjazd na UE

Post autor: Wolf » 22 gru 2016, o 19:54

Moja sugestia, idź do wydziału komunikacji zgłoś zagubienie dokumentu, pęknięte prawko będziesz miał przy sobie a nowe będzie się wyrabiało, stare przy odbiorze nowego możesz zdać mówiąc ze je w międzyczasie znalazłeś.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Prawo Jazdy i wyjazd na UE

Post autor: detectivus » 22 gru 2016, o 22:07

Wolf, tutaj mała uwaga - dokument w ten sposób zgłoszony idzie do rejestru dokumentów zastrzeżonych (są tam dowody, prawa jazdy i paszporty), więc radził bym uważać przy kontroli. Bo jeśli tylko sprawdzą naocznie to spoko, gorzej jak wyrzucą na bęben...

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Prawo Jazdy i wyjazd na UE

Post autor: Wolf » 23 gru 2016, o 09:15

detectivus pisze:Wolf, tutaj mała uwaga - dokument w ten sposób zgłoszony idzie do rejestru dokumentów zastrzeżonych (są tam dowody, prawa jazdy i paszporty), więc radził bym uważać przy kontroli. Bo jeśli tylko sprawdzą naocznie to spoko, gorzej jak wyrzucą na bęben...
Ale zawsze może powiedzieć ze znalazł, a że była okazja to nie zgłosił, wg mnie bezpieczniej niż niż jazda bez

Awatar użytkownika
CrazyUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:13 gru 2016, o 22:42

Re: Prawo Jazdy i wyjazd na UE

Post autor: CrazyUser » 24 gru 2016, o 10:55

Orientowałem się w WK, nie dostanę żadnego tymczasowego prawka czy też zaświadczenia, bo coś takiego ponoć nie istnieje.

No cóż, dogadałem się że wyjazd trzeba przełożyć, gdyż muszę oczekiwać na nowy dokument.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Prawo Jazdy i wyjazd na UE

Post autor: detectivus » 24 gru 2016, o 12:36

Wolf pisze:
detectivus pisze:Wolf, tutaj mała uwaga - dokument w ten sposób zgłoszony idzie do rejestru dokumentów zastrzeżonych (są tam dowody, prawa jazdy i paszporty), więc radził bym uważać przy kontroli. Bo jeśli tylko sprawdzą naocznie to spoko, gorzej jak wyrzucą na bęben...
Ale zawsze może powiedzieć ze znalazł, a że była okazja to nie zgłosił, wg mnie bezpieczniej niż niż jazda bez
Oczywiście, że lepiej mieć cokolwiek niż nic. Jednak to było w charakterze przestrogi, bo nigdy nie wiadomo kiedy trafisz na służbistę, a wtedy klops.
Wesołych Świąt :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”