Pozdrowienia dla patrioty w renówce

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,
Pozdrowienia dla patrioty w renówce

Post autor: orys » 10 gru 2016, o 17:59

...z naklejonym polskim godłem i jakimiś innymi biało czerwonymi elementami na kurniku, który to wczoraj jechał przez Szkocję i na A83 w okolicach Loch Fyne postanowił, że długi zakręt bez wystarczającej widoczności będzie wręcz idealnym miejscem na wyprzedzenie dwóch ciężarówek.

Jak prawdziwemu husarzowi nie straszny był mu nawet wąski mostek, dzięki czemu zmusił jadącego przede mną MANa do wjazdu na krawężnik i minięcie o centymetry kamiennego murku.

Właśnie takiej reklamy potrzebują polscy kierowcy za granicą. Szczególnie w Wielkiej Brytanii mamy aż za dobrą opinię, dlatego bardzo wspaniałym jest, że są jeszcze w naszym narodzie tacy, którzy gotowi są poświęcić się i zachować czasem jak idioci tylko po to, żeby Brytyjczycy zobaczyli w nas ludzi a nie supermenów :)
Obrazek

Awatar użytkownika
wiktor990
Użytkownik
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:23 lip 2016, o 15:15
Samochód:BUS
Uprawnienia:B

Re: Pozdrowienia dla patrioty w renówce

Post autor: wiktor990 » 10 gru 2016, o 22:05

Nie ładnie z Twojej strony każdemu zdarza się od czasu do czasu jakaś głupawka, lecz nie jest to powód wylania swojej złości na forum. Zapewne ty jeździsz bez skazy i nigdy nić podobnego nie zrobiłeś. Jeżdżąc nasłuchując CB słyszę jak niektórzy kierowcy wyzywają innych za wykroczenia po czym sami robią tak samo. Co do jazdy polskich kierowców uważam, iż jeżdżą nie najgorzej nie ma co narzekać jak wszędzie znajdzie się jakiś rodzynek.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Pozdrowienia dla patrioty w renówce

Post autor: jarekvolvo » 11 gru 2016, o 02:07

A właśnie, że ładnie.
Nie trudno być jak kawaleria, trudno jechać mądrze... .
Ktoś zapamięta insygnia, a potem skojarzy i powtórzy "Polacy, to debile, jeździć nie umieją !!! "
I nie będzie chodziło mu to TEN konkretnie samochód - nawiąże do nacji.... niestety... .

Awatar użytkownika
wiktor990
Użytkownik
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:23 lip 2016, o 15:15
Samochód:BUS
Uprawnienia:B

Re: Pozdrowienia dla patrioty w renówce

Post autor: wiktor990 » 11 gru 2016, o 13:33

Roku temu jadąc A4 kierowca jadący solówka wykonujący manewr zmiany pasa ruchu z prawego na lewy nie spojrzał w lusterko i zahaczył mnie. Najpierw w górę wzięły emocje, lecz na sam koniec byliśmy szczęśliwi, że nic nikomu się nie stało i podaliśmy sobie ręce. Wobec powyższego mam wypisywać na forum jaki to zły niedobry kierowca raczej nie.

Może teraz rozpętam burzę w moim przekonaniu największym problemem utrudnieniem nie ze względu na umiejętności kierowania pojazdem są kierowcy ciągników siodłowych z naczepą. Jest ich za dużo tworzą konwoje, w których nie robią odstępów wyprzedzić klika zestawów na raz na ruchliwej drodze jest naprawdę sztuką. Oczywiście ich wieczne pretensje kłótnie, że musiał przyhamować wyłączyć tempomat. Czasami mam wrażenie, że co niektórych ktoś okłamał, bo myślą, iż całą drogę przejadą z włączonym tempomatem i nogami na kierownicy no tak się nie da.

Owszem jest dużo cwaniactwa, chamstwa na drodze i to trzeba tępić i napiętnować!!!

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Pozdrowienia dla patrioty w renówce

Post autor: orys » 13 gru 2016, o 01:06

wiktor990 pisze:Zapewne ty jeździsz bez skazy i nigdy nić podobnego nie zrobiłeś.
Nie przypominam sobie, żebym wyprzedzał ciężarówki na ślepym zakręcie spychając jedną z nich z asfaltu. Ale jeśli bym robił takie głupoty, to bym jak najbardziej zasłużył na wciry - nie tylko internetowe.
Co do jazdy polskich kierowców uważam, iż jeżdżą nie najgorzej nie ma co narzekać jak wszędzie znajdzie się jakiś rodzynek.
A wielu Brytyjczyków właśnie uważa, że jeżdżą najgorzej, dlatego nie podoba mi się, że taki pajac utrwala jeszcze ten stereotyp.

I powiem Ci jeszcze jedno - w ostatnim roku-dwóch polskie busy zaczęły się w jakichś zauważalnych ilościach zapuszczać w Szkockie Highlands, kiedyś tego nie było. I w porównaniu do lokalnych kierowców którzy też do świętych nie należą (co druga ciężarówka zasuwa na odcięciu) to wielu z nich jeździ jak czubki, niestety, bo to nie pierwszy taki przypadek jaki widziałem, choć ten był debilizmem wyjątkowej klasy.
Obrazek

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Pozdrowienia dla patrioty w renówce

Post autor: orys » 13 gru 2016, o 01:10

wiktor990 pisze:Może teraz rozpętam burzę w moim przekonaniu największym problemem utrudnieniem nie ze względu na umiejętności kierowania pojazdem są kierowcy ciągników siodłowych z naczepą. Jest ich za dużo tworzą konwoje, w których nie robią odstępów wyprzedzić klika zestawów na raz na ruchliwej drodze jest naprawdę sztuką. Oczywiście ich wieczne pretensje kłótnie, że musiał przyhamować wyłączyć tempomat. Czasami mam wrażenie, że co niektórych ktoś okłamał, bo myślą, iż całą drogę przejadą z włączonym tempomatem i nogami na kierownicy no tak się nie da.
Jak ja się cieszę, że u mnie się nie da, bo na autostradzie to bywam ostatnio tak raz na dwa tygodnie i to w mieście :D

Na co dzień to albo w takich klimatach: https://www.youtube.com/watch?v=Wl6vRmh5xj4

Albo przynajmniej w takich: https://www.youtube.com/watch?v=7qPvR0_mS04

A jeśli chodzi o samą kulturę jazdy, to pozorne dzikie kraje, jakimi jest północna Szkocja, to zupełnie inny świat. Z jednej strony wielu się ograniczeniami nie przejmuje (choć ja, jak mi się nie śpieszy, jadę +10%, w końcu widoki piękne, a płacą mi za godzinę), ale z drugiej jest ta wzajemna życzliwość - wolniejsze pojazdy zjeżdżające na pobocze żeby ułatwić wyprzedzanie, składanie lusterek w mijankach, sygnalizowanie problemów na drodze. Naprawdę, Szkocja w porównaniu nawet z Niemcami które, z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie powodu, są uwazane w Polsce za wzór uprzejmości na drogach, to jest czysty relaks.

Tym bardziej nie rozumiem po grzyba oni tak zapierdalają tymi busami tutaj: naprawdę, tu ruch nawet na głównych drogach jest prawie żaden, to polski kierowca, który umie wyprzedzać jak nie wyprzedzi na zakręcie, to wyprzedzi na prostej kilometr dalej. A jak prostej nie będzie to za trzy kilometry mu ciężarówka zjedzie i znowu będzie miał drogę dla siebie przez następne 50 :)
Owszem jest dużo cwaniactwa, chamstwa na drodze i to trzeba tępić i napiętnować!!!
Też uważam, że trzeba.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2016, o 01:13 przez orys, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”