Pomoc w wyborze nowego busa

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
Matti
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:24 wrz 2016, o 09:57
Samochód:VW Crafter
Uprawnienia:B
Pomoc w wyborze nowego busa

Post autor: Matti » 24 wrz 2016, o 11:52

Witam, jestem nowy na forum ale busem jeżdżę już kilka lat. Od prawie 5 lat jeżdżę VW Crafterem 2.0TDI, kontener izoterma 8ep i mam już go serdecznie dość, ciągłe awarie, błędy, spalanie rzędu 12-14l itp. Szef pozwolił mi samemu wybrać takie auto żeby było dobre i zapewne jak znów będą się pojawiały awarie itp. będzie mi to wypomniane :) W mojej firmie lepiej sprawdzi się blaszak niż kontener, zależy mi na sporej przestrzeni ładunkowej ale też na ładowności. Autem robię ok 40tyś. km rocznie, głównie trasa, dojazdy do miast i rozwóz towarów po nich. Wożę dość lekki materiał, który zajmuje dość dużo miejsca, zazwyczaj nie na paletach. Zastanawiam się nad dwoma opcjami:
1. Peugeot Boxer L4H3 z silnikiem 2.2 150KM lub 3.0 177KM. Boxer ma chyba największą ładowność na rynku przy tej wielkości auta. Nie wiem który silnik byłby lepszy do takiego użytku jak mój.
2. Renault Master 2.3 165KM, tutaj chyba tylko ten silnik jest dostępny i czy nie pojawiają się problemy z tymi dwiema turbinami? Z tego co wiem ma mniejszą ładowność od boxera ale jest nieco większy.
Jeździłem kiedyś kilka dni Boxerem z silnikiem 3.0 i byłem zadowolony ale coś mi się obiło o uszy że pojawiają się problemy z turbinami.
Myślałem jeszcze o Iveco Daily ale w jego przypadku chyba nie ma szały z ładownością i w ogóle zbytnio nie orientuje się w tej marce.
Które auto proponujecie wybrać? Może ma ktoś jeszcze jakaś inna propozycje?

Awatar użytkownika
niedzwiedz123
Użytkownik
Użytkownik
Posty:160
Rejestracja:27 lut 2016, o 12:02

Re: Pomoc w wyborze nowego busa

Post autor: niedzwiedz123 » 25 wrz 2016, o 11:17

3-litrowe silniki z ducato (a wlasciwie iveco) sa uwazane za najlepsza opcje i osobiscie je polecam. Boxer 3.0 wydaje sie byc dobrym rozwiazaniem

Awatar użytkownika
wojtek448
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:25 wrz 2016, o 18:06
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B,C

Re: Pomoc w wyborze nowego busa

Post autor: wojtek448 » 25 wrz 2016, o 18:26

Renault Master , pojemność 2,3 , 165 km , przez 2 lata użytkowania , zdarzyło się : sworzeń wahacza , , zacisk tylnego hamulca , przegnił kabel przy tylnej lampie , jak to Renault bierze olej bo musi , wymiana co 40 000 km , zużycie paliwa 10-11 litrów przy przebiegach autostradowych , po landzie nawet 8-9 , POLECAM autko , serwisy do D...

Awatar użytkownika
Matti
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:24 wrz 2016, o 09:57
Samochód:VW Crafter
Uprawnienia:B

Re: Pomoc w wyborze nowego busa

Post autor: Matti » 27 wrz 2016, o 19:03

A jak to wygląda z napędem,z tego co wiem w Boxerze/Ducato L4H3 jest naped na przednie koła, jak sobie to daje radę z tak długim samochodem?

Awatar użytkownika
Laweciarz
Posty:145
Rejestracja:23 paź 2014, o 20:12
Samochód:Iveco Daily
Uprawnienia:B,B+E,

Re: Pomoc w wyborze nowego busa

Post autor: Laweciarz » 9 paź 2016, o 11:21

niedzwiedz123 pisze:3-litrowe silniki z ducato (a wlasciwie iveco) sa uwazane za najlepsza opcje i osobiscie je polecam. Boxer 3.0 wydaje sie byc dobrym rozwiazaniem

Jeśli chodzi o te silniki to zostały wycofane.

Ale będą silniki 2.2 150 i 180 na Adblue
Laweciarz
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”