Od 1 lipca na terenie Francji tylko z płacą minimalną

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
astri
Użytkownik
Użytkownik
Posty:61
Rejestracja:14 lis 2015, o 18:56
Uprawnienia:B
Od 1 lipca na terenie Francji tylko z płacą minimalną

Post autor: astri » 30 cze 2016, o 14:01

Jak w Waszych firmach jest traktowana ta kwestia nowych przepisów? Po Niemczech (oni zawiesili narazie egzekucje?) od jutra Francja czyli będzie łapanka na polskich przewoźników bo wiadomo Francja to teren gdzie dostarcza się dużo ładunków, oprócz przestrzegania kabotażu teraz dochodzą te fatalne przepisy a wiadomo oni będą kontrolować. Ustanowili sobie swoje prawo OK, mandaty trzeba będzie płaci a, że kiedyś ktoś orzeknie, że to bezprawne itp. to melodia przyszłości więc drodzy koledzy, właściciele swoich firm rezygnujecie z Francji w najbliższym czasie czy nie?

http://serwisy.gazetaprawna.pl/transpor ... rowcy.html

Awatar użytkownika
adamnd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:144
Rejestracja:26 wrz 2014, o 16:00
Uprawnienia:B, B+E, C, C+E, KW
Lokalizacja:Wrocław

Re: Od 1 lipca na terenie Francji tylko z płacą minimalną

Post autor: adamnd » 30 cze 2016, o 14:06

Już powstały firmy na terenie Francji, które pomogą w obejściu tych przepisów.
Poza tym jak mają egzekwować minimalne wynagrodzenie godzinowe jak rejestracja czasu pracy na busach nie istnieje? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
astri
Użytkownik
Użytkownik
Posty:61
Rejestracja:14 lis 2015, o 18:56
Uprawnienia:B

Re: Od 1 lipca na terenie Francji tylko z płacą minimalną

Post autor: astri » 30 cze 2016, o 14:16

adamnd pisze:Już powstały firmy na terenie Francji, które pomogą w obejściu tych przepisów.
Poza tym jak mają egzekwować minimalne wynagrodzenie godzinowe jak rejestracja czasu pracy na busach nie istnieje? :)
Pomogą w obejściu, w jaki sposób? Przecież musisz mieć na umowie o pracę ile zarabiasz? Wiesz, co oni stworzyli takie prawo i będą je egzekwować i niedługo usłyszymy o pierwszych karach. Za brak umowy o pracę w busie jest na dzień dobry 450 euro!!!. Pytanie czy Wy jako kierowcy, właściciele się tym przejmujecie czy bierzecie na poważnie? Nie wydaję mi się aby myślenie było takie "biorę ładunek do Francji, złapią to złapią, nie to nie".

Tutaj macie więcej info:
http://www.karaitd.pl/aktualnosci-rozli ... e-francja/
http://kancelariahawk.pl/blog/2016/05/1 ... rzewoznik/

Awatar użytkownika
adamnd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:144
Rejestracja:26 wrz 2014, o 16:00
Uprawnienia:B, B+E, C, C+E, KW
Lokalizacja:Wrocław

Re: Od 1 lipca na terenie Francji tylko z płacą minimalną

Post autor: adamnd » 30 cze 2016, o 14:40

Całość przepisów jest bardzo niejasna.

1. Umowa o pracę
co z osobami zatrudnionymi na umowach zlecenie lub DG?

2. Potwierdzenie wypłaty wynagrodzenia.
jeżeli kierowca dopiero rozpoczyna pracę w danej firmie to skąd ma mieć takie potwierdzenie? Nikt z góry nie zapłaci kierowcy za kurs.

Jak znam polskich kombinatorów kierowcy będą latać na fake umowach. Francuz zadzwoni do ZUS'u, US? Nie wydaje mi się.

Tak swoją drogą to kierowca będzie musiał wozić segregator z papierami.

Kod: Zaznacz cały

Wysokość grzywny nie może przekroczyć 2.000 euro za naruszenia związane z oddelegowaniem pracowników, a w przypadku ponownych naruszeń – 4.000 euro w ciągu jednego roku od dnia powiadomienia o pierwszej grzywnie. Łączna kwota grzywien to maksymalnie 500.000 euro.
Zdrowo 8-)
Obrazek

Awatar użytkownika
astri
Użytkownik
Użytkownik
Posty:61
Rejestracja:14 lis 2015, o 18:56
Uprawnienia:B

Re: Od 1 lipca na terenie Francji tylko z płacą minimalną

Post autor: astri » 2 lip 2016, o 10:38

Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców eliminuje problemy administracyjne dla firm transportowych i zapewnia przewagę konkurencyjną poprzez:

* Rozliczenia czasu pracy kierowców na terenie Francji w językach polskim i francuskim.
* Dostęp do rekomendowanego przez OCRK reprezentanta na preferencyjnych warunkach. Przy współpracy z OCRK, reprezentant będzie dostępny za stawkę 65 Euro miesięcznie dla firmy, bez względu na ilość kierowców.
* Przygotowanie aneksów do umów o pracę w języku francuskim, zawierających niezbędne zapisy dotyczące wynagrodzenia minimalnego, zapewnią spełnienie przez Państwa obowiązku administracyjnego.
* Pomoc podczas kontroli organów francuskich.
* Najbardziej optymalne rozliczanie czasu pracy kierowców.
* Sporządzanie odwołań od francuskich decyzji administracyjnych.
* Pomoc Ekspertów w zakresie problematyki francuskiej płacy minimalnej.
* Atrakcyjną cenę usługi.
* Dostęp do tłumaczeń polsko-francuskich na atrakcyjnych warunkach.
* Pomoc we wszystkich formalnościach i przygotowaniu dokumentacji.
65 euro za miesiąc i niby formalności mamy z głowy, dużo jak ma się jednego busa, przy flocie 10 pojazdów wzwyż to mały wydatek. Oni niby mają ponad 1700 już firm więc niezłą kasiorę trzepią przez miesiąc.

http://etransport.pl/wiadomosc,42738,ar ... owany.html

Awatar użytkownika
Sendula
Użytkownik
Użytkownik
Posty:148
Rejestracja:6 maja 2015, o 22:52
Samochód:Opel Movano/winda
Firma:Robi
Uprawnienia:b
Lokalizacja:Inowrocław/Europa

Re: Od 1 lipca na terenie Francji tylko z płacą minimalną

Post autor: Sendula » 3 lip 2016, o 01:20

Ja wrocilam wczoraj z traski i przy rozliczeniu zaraz dostalam wszystkie potrzebne dokumenty, nawet ladnie zapakowane i opisane. Firma ponad 100 aut, wiec mieli co robić, ale w papierach wszystko musi grać.
A tak na marginesie, to dobry sposob na dziadostwo,bo musi dac umowe o ppracę. Jesli bedzie to wylaxznie papier na potrzeby jazdy po F i nigdzie tego w Pl nie zglosi, to +dla pracownika w walce o swoje. Miejmy nadzieje, ze skoncza sie smieciowki. To zbyt niebezpieczny zawód, zeby na czarno pracowac, jak niestety myslal sobie moj poprzedni "szef" i pewnie wielu jeszxze wielu takich.

Awatar użytkownika
astri
Użytkownik
Użytkownik
Posty:61
Rejestracja:14 lis 2015, o 18:56
Uprawnienia:B

Re: Od 1 lipca na terenie Francji tylko z płacą minimalną

Post autor: astri » 5 lip 2016, o 14:34

Kolejna firma
Dla Państwa wygody, a także transparentności dokumentacji, oddajemy zaawansowany Panel Klienta, gdzie po uzyskaniu niepowtarzalnego loginu oraz hasła, każde działanie w imieniu przedsiębiorstwa zostanie odnotowane.

Proponujemy Państwu kompleksową obsługę wszelkich regulacji ustanowionych zgodnie z ustawą Loi Macron:

ustanowienie przedstawiciela we Republice Francuskiej
pomoc i nadzór nad kompletowaniem wymaganej dokumentacji
tłumaczenia zwykłe i przysięgłe francusko/polskie oraz polsko/francuskie
wsparcie Kancelarii Prawnej w zakresie europejskiego prawa transportowego i prawa przewozowego

Podejmując współpracę w ramach ustanowienia przedstawiciela na terenie Republiki Francuskiej otrzymują Państwo jasne i proste waunki – stawka podstawowa przy zgłoszeniu 1-5 kierowców wynosi 50 €, każdy kolejny kierowca dodatkowo tylko 10 €.
zastanawiam się czy firmy transportowe rzeczywiście będą płacić kierowcom taką stawkę na terenie Francji bo jak zajmują się tym firmy to wszystko powinno być na papierze i zgodne z prawem, pytanie jak płacą pracodawcy? wiadomo, że na tirze to tylko 9 godzin i reszta stania więc 24 godziny x 9,67 = 232 euro + podstawa i diety więc suma nie jest mała

Sendula czyli otrzymujesz stawkę FR jak jesteś na ich terenie, masz to na papierze czy tylko prowizorka?

Awatar użytkownika
czarny33a
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:14 kwie 2016, o 21:04
Samochód:volvo
Uprawnienia:c+e

Re: Od 1 lipca na terenie Francji tylko z płacą minimalną

Post autor: czarny33a » 5 lip 2016, o 17:21

Chciałbym zobaczyć chociaż jedna taka firme która będzie płaciła te wszystkie świadczenia.

Awatar użytkownika
jolkzz
Użytkownik
Użytkownik
Posty:12
Rejestracja:8 cze 2016, o 15:16
Samochód:master

Re: Od 1 lipca na terenie Francji tylko z płacą minimalną

Post autor: jolkzz » 6 lip 2016, o 10:50

Słuchajcie, a jak to jest z firmami rodzinnymi? W Polsce wg prawa, członkowie rodziny nie są traktowani jako pracownicy. Ale tam? Wie ktoś?

Mój partner ma własną DG, dzisiaj pierwszy raz wjeżdża do Francji- po wprowadzeniu ustawy Loi Macron- troche sie denerwuje. Ma przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego wypis z CEIDG. Samochód-wg dokumentów należy do RCI Leasing, nie ma tam nigdzie mojego nazwiska. Więc wygląda to tak, jakby miał swoje auto, w leasingu i jezdził sam dla siebie. Wg przepisów francuskich oznacza to, że nie obejmuje go płaca minimalna. Czy tak będzie w praktyce? Moga zwrócić się do RCI o ujawnienie, do kogo należy auto- wtedy nagle wyskoczę im tam ja...no sama nie wiem


Co do rejestracji czasu pracy na busach- podobno istnieje od 1998r przepis nakładający taki obowiązek. Natomiast myślę, ze jest to martwy przepis, żadne francuskie służby nigdy go nie egzekwowały. Tyle, ze teraz mogą zacząć.... Taką rzecz powiedział mi znajomy, który ma firmę, ale ja sie nie dogrzebałam nigdzie żadnych szczegółów...wiec może to tylko niesprawdzone info.

Awatar użytkownika
Drajwer
Posty:38
Rejestracja:9 paź 2016, o 17:33
Samochód:FiatDucato15r
Firma:Express :P
Uprawnienia:B
Lokalizacja:PL - Śląsk - Bytom

Re: Od 1 lipca na terenie Francji tylko z płacą minimalną

Post autor: Drajwer » 9 paź 2016, o 18:56

Moja firma jest najlepsza :D wyłączyli fr z ruchu ;)
Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają:
kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.
~magda_em

Stłuczki zbliżają ludzi.
Na­wet, jeżeli kierow­cy jadą w prze­ciw­ne strony.
~McClane

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”