jaki bus ??:P

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
ivanek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:13 cze 2016, o 17:45
jaki bus ??:P

Post autor: ivanek » 13 cze 2016, o 17:51

Witam , pytanie moje jest pewnie walkowane nie raz, ale szukam juz tydzien i nic nie znalazlem,
Mieszka m w uk i chcialbym kupic busa na transport pl-uk. pytanie jest jaki bus jest najlepszzzy,bezawaryjny duza pakaczy nie bedzie lepsza chlodnia, bo w niej mozna przewozic zwykle rzeczy i zywnosc. busdo 40000zl,
I

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: jaki bus ??:P

Post autor: Wolf » 13 cze 2016, o 19:49

ivanek pisze:Witam , pytanie moje jest pewnie walkowane nie raz, ale szukam juz tydzien i nic nie znalazlem,
Mieszka m w uk i chcialbym kupic busa na transport pl-uk. pytanie jest jaki bus jest najlepszzzy,bezawaryjny duza pakaczy nie bedzie lepsza chlodnia, bo w niej mozna przewozic zwykle rzeczy i zywnosc. busdo 40000zl,
I
Powinieneś najpierw określić sobie cel - co będziesz woził, zwykła blaszka ma największą ładowność, najbardziej uniwersalna jest plandeka, duża przestrzeń i możliwość załadunku górą i bokiem, chłodnia to raczej mikra ładowność, i załadunek tylko tyłem.

Awatar użytkownika
ivanek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:13 cze 2016, o 17:45

Re: jaki bus ??:P

Post autor: ivanek » 13 cze 2016, o 20:02

meble i czasem warzywa, taka chlodnia ma duzo mniejsza ladownosc??

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: jaki bus ??:P

Post autor: Wolf » 13 cze 2016, o 20:07

ivanek pisze:meble i czasem warzywa, taka chlodnia ma duzo mniejsza ladownosc??
realnie wygląda to tak np:
Blaszka trojaczki PSA/Ducato L4/H3 realna ładowność ok 1300kg
Plandeka 8EP/10EP np Master III (najlżejsza rama) realna ładowność ok 1000-1100kg
Chłodnia 6EP/8EP cos ok 600kg

Awatar użytkownika
ivanek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:13 cze 2016, o 17:45

Re: jaki bus ??:P

Post autor: ivanek » 13 cze 2016, o 22:12


Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: jaki bus ??:P

Post autor: Wolf » 14 cze 2016, o 09:11

Ehhh, brak mi słów, człowieku, piszę ci jakie realne ładowności w autach mają a nie to co jest w dokumentach.

Awatar użytkownika
adamnd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:144
Rejestracja:26 wrz 2014, o 16:00
Uprawnienia:B, B+E, C, C+E, KW
Lokalizacja:Wrocław

Re: jaki bus ??:P

Post autor: adamnd » 14 cze 2016, o 09:26

Iveco takiego jak podałeś w linku użytkuję okazyjnie w zabudowie autolawety i sam samochód waży 3.5t bez ładunku ( mogę tam chyba tylko taczkę załadować ), więc ładowność a realna ładowność z dokumentów to zupełnie dwie inne rzeczy.

Każdy poda ładowność z dokumentów bowiem ładniej ona wygląda.
Obrazek

Awatar użytkownika
ivanek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:13 cze 2016, o 17:45

Re: jaki bus ??:P

Post autor: ivanek » 14 cze 2016, o 11:34

z kad mam wiedziec ze to co napisane rozni sie od prawdy, o takie info mi chodzilo, mozecie podac jakies najlepsze busy o duzej ladownosci, najmniej awaryjne??:D

Awatar użytkownika
adamnd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:144
Rejestracja:26 wrz 2014, o 16:00
Uprawnienia:B, B+E, C, C+E, KW
Lokalizacja:Wrocław

Re: jaki bus ??:P

Post autor: adamnd » 14 cze 2016, o 13:30

Niestety nie będziesz wiedział do momentu, aż nie wjedziesz na wagę i nie sprawdzisz masy pojazdu ( realnej ).
Zabudowa pojazdu też swoje waży a często waga w DR jej nie zawiera. Często auto jest rejestrowane jeszcze przed wykonaniem zabudowy na podstawie danych producenta.

Nie znajdziesz cudów o mega dużej ładowności, jak już to szukaj plandeki z zabudową aluminiową, która jest lekka.
Tam spokojnie załadujesz ok 1t.

Co do awaryjności to nie polecę Ci Iveco, wieczne masa błędów wyświetlona, kontrolka silnika, kontrolka akumulatora, hamulców itp... Obecnie przeleciał 150 000 bez większych problemów, generalnie ciągnie auta, więc łatwego życia na pomocy drogowej nie ma. Nie wiem jak te najnowsze IVECO, niby coś się zmieniło kto wie... Czas pokaże.

Śmiejemy się, że jak ten samochód nie pokazuje błędów to znaczy że coś mu będzie faktycznie dolegało :lol:

Miej na uwadze jedno, że używany będzie już miał sporo przejechane i zawsze coś się będzie psuło nie ma innej możliwości a przebiegi auta z Niemiec rzędu 200 000 można między bajki wpakować.
Obrazek

Awatar użytkownika
ivanek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:13 cze 2016, o 17:45

Re: jaki bus ??:P

Post autor: ivanek » 15 cze 2016, o 11:05

troche mnie zmartwila ta realna ladownosc, planuje kupic auto z uk, mysle ze nie bedzie tu kreconych licznikow, a z uzywanych to co czytalem ze vv crafter badz mercedes splinter, tylko w jakim silniku?, rok 2011 i starsze

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”