samemu na giełdzie transportowej

Zapraszamy do przedstawienia się oraz prowadzenia dyskusji związanych z motoryzacją i busami .
Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie
Re: samemu na giełdzie transportowej

Post autor: Wolf » 27 lis 2016, o 15:22

0liwski pisze:
Wolf pisze:
Marek88 pisze:a ja dziś dostałem telefon od firmy trans28000. Oferują certyfikat iso, niby nie trzeba być powiązanym z giełdą trans. jak przejdziesz pozytywnie wdrożenie, to dają ci bazę załadowców (zamkniętą), chcę spróbować ale się waham. co o tym myślicie ?
Bzdura, wierutna bzdura, po pierwsze ustal co to jest ISO28000, jest to certyfikat który uzyskujesz po udowodnieniu że spełniasz określone warunki oraz spełniasz ustalone normy, kolejna kwestia to koszty, proces wdrożenia to co miesięczne ustalone z góry koszty które można negocjować, ale żeby było ciekawiej, po jego uzyskaniu pobierana jest od nas comiesięczna opłata z jego utrzymanie..
Qrcze...a nie mogli tego po polsku napisać...np. comiesięczny abonament... :roll: Ah, no tak... Marketingowo by się to nie sprzedawało. :lol:
Tylko, czy z taką firmą która stosuje takie tricki...czy warto z nimi współpracować?
Oczywiście że tak, ale żeby starać się o ISO28000, to raczej nie tacy jak my malutcy, lecz przewoźnicy którzy posiadają flotę co najmniej kilkunastu aut, tylko w tym przypadku ma to sens, ale to są tylko moje wnioski które wyciągnąłem po kilkunastu rozmowach z ich konsultantami.

Awatar użytkownika
Marek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:22 lis 2016, o 17:03
Samochód:bus
Firma:iveco
Uprawnienia:b

Re: samemu na giełdzie transportowej

Post autor: Marek88 » 29 lis 2016, o 11:52

Jestem po rozmowie z konsultantem. Przedstawił mi ofertę, wszystko jest na bazie co miesięcznego abonamentu (nawet atrakcyjnego), wielkość firmy nie ma znaczenia. Podali mi też namiary do firm, które już to mają. Dziś do nich dzwonię. Może akurat jest to jakieś rozwiązanie. W końcu zachód tego wymaga....

Awatar użytkownika
jumper
Użytkownik
Użytkownik
Posty:51
Rejestracja:22 gru 2015, o 20:09
Samochód:Jumper
Firma:FHU
Uprawnienia:B

Re: samemu na giełdzie transportowej

Post autor: jumper » 29 lis 2016, o 20:21

Te ISO28000 to dobry kit,bo dla firmy transportowej nic nie daje. Dotyczy jedynie firm produkcyjnych i handlowych,to oni certyfikują swój system zarządzania łańcuchem dostaw towarów. Na podstawie tego dobieraja sobie firmy transportowe,które spełniają ich wymagania.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: samemu na giełdzie transportowej

Post autor: detectivus » 16 gru 2016, o 07:48

Witam serdecznie, ponieważ od stycznia przechodzę na swoje i zamierzam być kowalem własnego losu, a nie zdanym na zachcianki szefa i łaskę spedycji, mam pytanie odnośnie giełdy.
Konkretnie: jak dokładnie wygląda kwestia fakturowania i rozliczeń z klientami z Transa (Timo na razie nie mam przez brak OCP min. 6 miesięcy)? Ponieważ nie mam jeszcze DR od auta, więc nie mam też pełnej aktywacji konta i wielu rzeczy jeszcze tu nie widzę.
I zasadnicza sprawa: czy często trafiacie na kontrahenta, który chce przewieźć towar, ale zapłacić już niekoniecznie? Co z tym fantem zrobić?
Proszę bardziej doświadczonych w tej kwestii Kolegów o pomoc i wyjaśnienie.
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: samemu na giełdzie transportowej

Post autor: Wolf » 16 gru 2016, o 21:47

detectivus pisze:Witam serdecznie, ponieważ od stycznia przechodzę na swoje i zamierzam być kowalem własnego losu, a nie zdanym na zachcianki szefa i łaskę spedycji, mam pytanie odnośnie giełdy.
Konkretnie: jak dokładnie wygląda kwestia fakturowania i rozliczeń z klientami z Transa (Timo na razie nie mam przez brak OCP min. 6 miesięcy)? Ponieważ nie mam jeszcze DR od auta, więc nie mam też pełnej aktywacji konta i wielu rzeczy jeszcze tu nie widzę.
I zasadnicza sprawa: czy często trafiacie na kontrahenta, który chce przewieźć towar, ale zapłacić już niekoniecznie? Co z tym fantem zrobić?
Proszę bardziej doświadczonych w tej kwestii Kolegów o pomoc i wyjaśnienie.
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof
Odpowiem ci tak, wczoraj zostałem zaskoczony i to drugi raz w przeciągu trzech lat kiedy zleceniodawca zapłacił przed terminem, statystycznie co trzeci zleceniodawca trafia do windykacji, a ogólnie co dziesiąty kończy w sądzie.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: samemu na giełdzie transportowej

Post autor: detectivus » 16 gru 2016, o 22:38

Cóż, spodziewałem się chłodu, ale nie sądziłem, że skala problemu jest tak duża.
I to niezależnie skąd jest zleceniodawca? Tzn. w sensie kierowania spraw po zagranicznych sądach.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: samemu na giełdzie transportowej

Post autor: Wolf » 17 gru 2016, o 17:36

detectivus pisze:Cóż, spodziewałem się chłodu, ale nie sądziłem, że skala problemu jest tak duża.
I to niezależnie skąd jest zleceniodawca? Tzn. w sensie kierowania spraw po zagranicznych sądach.
Zagranica tylko polubownie, do sądu nic nie trafiło, mamy kilku mega przeterminowanych, ale to bankruci i polikwidowali działalności

Awatar użytkownika
Zoltek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:77
Rejestracja:28 paź 2016, o 17:41
Samochód:Renault Master
Firma:ZolTrans
Uprawnienia:T,B,B+E,C,C+E,KK,KO
Lokalizacja:małopolskie
Kontakt:

Re: samemu na giełdzie transportowej

Post autor: Zoltek » 25 sty 2017, o 20:33

To samo może Cię spotkać po za transem. Ja do dzisiaj mam kilka faktur niezapłaconych i to na śmieszne kwoty rzędu 250 - 1000 zł maks. Firma albo przestała istnieć i nie ma od kogo ściągnąć, albo w kolejce są tacy z większymi kwotami i to oni mają pierwszeństwo, albo firma zmieniła nazwę, siedzibę główną ale krs, nip i regon pozostały te same jednak odcinają się od tego co było kiedyś i jak chvesz to możesz walczyć w sądzie o swoje.

Jeśli o giełdy chodzi to zazwyczaj płacili po terminie kilka do kilkunastu dni a jak ktoś ostro kombinuje to sobie go wpisuje na czarną listę i nie robię z nim interesów. Wiadomo można się przejechać na kimś kto ma dobrą opinię ale każdy sposób by unikać tych co nie płacą jest dobry.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny”